Web Analytics
More
  Reklāma

  Apple un Samsung ierīču lietotāji Latvijā visaktīvāk lieto internetu

  Jaunākie raksti

  Gemius pētījuma apkopotie dati uzrāda, ka mobilo ierīču interneta tirgū Latvijā nemainīgi dominē Apple un Samsung. Interneta datu plūsma, kas ģenerēta no šo ražotāju mobilajām ierīcēm, veido vairāk nekā 70% no visas interneta plūsmas. Lai arī līderpozīcija joprojām pieder Apple, tendence mobilo ražotāju tirgū ļauj izteikt pieņēmumu, ka drīzumā Apple piekāpsies Samsung.

  Pētījumā iegūtā informācija liecina, ka Latvijā internetu visvairāk pārlūko no Apple mobilajām ierīcēm, kas sastāda 38% no visas interneta datu plūsmas. Otrajā vietā ierindojas Samsung ar 34%, kas palielina savu tirgus daļu ar katru mēnesi, bet trešajā vietā ar 8% seko Nokia. Top5 noslēdz LG un HTC, attiecīgi veidojot 5% un 4% no interneta datu plūsmas.

  TOP5_mobilo iericu_razotaji_tendences_Gemius

  Apple un Samsung ražotās mobilās ierīces veido lielāko daļu no interneta datu plūsmas kopš 2012.gada sākuma, kad Apple bija vadošais ražotājs, savukārt Nokia piekāpās Samsung. Kopš tā laika Samsung piedzīvo pastāvīgu kāpumu un 2014.gada aprīlī atpaliek no Apple tikai par nepilniem 4%, kas ir līdz šim mazākā starpība starp abiem ražotājiem.

  „Nav izslēgts, ka Apple un Samsung līdz 2014 gada beigām samainīsies pozīcijām,” komentē Linda Egle, Gemius Latvija vadītāja. „Ja tas notiks, Latvija būs līdzīgā situācijā kā Polija, Slovēnija un Turcija, kur pēdējos mēnešos Samsung ir guvis virsroku pār Apple,” skaidro Linda Egle.

  Kopš 2014.gada sākuma lielāku interneta datu plūsmu ģenerē arī LG mobilās ierīces, tādējādi apsteidzot popularitātē HTC. Kopā LG un HTC mobilās ierīces veido aptuveni 10% no visas interneta datu plūsmas.

  Pētījumā apkopoti tiešsaistes interneta plūsmas monitorēšanas rīka gemiusTraffic aprīļa dati. gemiusTraffic pētījums tiek veikts vairāk nekā 20 valstīs Eiropā, Tuvajos Austrumos un Ziemeļāfrikā (EMEA reģions) un sniedz informāciju par interneta lietotāju darbības paradumiem interneta vietnēs un to datoru un mobilo ierīču tehniskajiem parametriem, kas apmeklējuši tās interneta vietnes, kas piedalās šajā pētījumā. Pētījuma dati ir publiski pieejami bezmaksas interneta vietnē www.ranking.lv.

   

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma