Vairs tikpat kā nav šaubu, ka 2015. gads iezīmēs Google atteikšanos no Nexus līnijas un daļēji no visas Nexus idejas. Sākumā tika baumots, ka Nexus aizstās Google Play Edition viedierīces – esoši viedtālruņu un planšetdatoru modeļi, kas aprīkoti ar tīru Android. Jaunākā informācija liek domāt, ka Nexus pārvērtīsies par Android Silver.

Android Silver filozofija ir kaut kas pa vidu starp visu iepriekš minēto. Ar tīru Android tiks aprīkoti esoši viedtālruņu modeļi, toties tie būs pieejami visiem interesentiem mazumtirdzniecības veikalos un pie mobilajiem operatoriem. Ir dažas būtiskas iezīmes, kas Android Silver krasi atšķir no Nexus un Google Play Edition:

  • Android Silver viedierīces teorētiski var būt gan esoši modeļi, gan speciāli izstrādāti, jauni Google viedtālruņi;
  • Android Silver programma nepieļaus nekādu vai ļoti minimālu sakaru operatora aplikāciju un servisu uzstādīšanu, lai saglabātu tīru Android izskatu;
  • Android Silver jauninājumus saņems laicīgi, gluži kā tagad Nexus ierīces;
  • Google ieguldīšot papildus naudu mārketinga aktivitātēs, lai plašāku publiku iepazīstinātu ar Android Silver.

Ja šis viss tiešām ienāks mūsu dzīvēs jau nākamajā gadā, tad būs piepildījušies daudzu Android fanu slēptākie sapņi – plaši pieejami, pietiekami lēti un specifikācijās dažādi Android viedtālruņi, kas saņem laicīgus jauninājumus. Turklāt tie vairs nav paredzēti tikai entuziastiem un citiem jūsmiņiem.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
8 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
KKTK

Pekstiņi. Cilvēkiem vajag izturīgus dzelžus ar labu bateriju, bet šie te mums smērē acis ciet ar kaut kādām minimālām operatoru aplikācijām, nosaukuma maiņām un updeitiem. Tur jau tā lieta, ka tas ātrākais updeits ir vajadzīgs jūsmiņam, ne lietotājam parastajam. Parastajam lietotājam vajag adrešu grāmatiņu, kas nebremzē nevis Silver programmu uz papīra.

P.

Nexus līnija kā reiz bija paredzēta jūsmiņiem, nevis lietotājam parastajam. Parastajiem lietotājiem paliek parastie telefoni ar ražotāja aplikācijām. Manuprāt, šis Google solis ir diezgan likumsakarīgs: 1) Google pati telefonus neražo, negrib ražot (pārdeva pat Motorolu) grib ražot programmatūru, pelnīt ar servisiem. 2) Lai izlaistu kārtējo Nexus, viņiem bija jāvienojas ar kādu no ražotājiem (LG, Samsung, HTC). Tā rezultātā kāds ieguva darījumu, bet pārējie vēl vienu ierīci ar kuru jākonkurē tirgū. 3) Nexus sērijas telefoni konkurēja ar veiktspēju/cenu. Parasti Nexus bija vienu līmeni zemāk par ražotāja flagmani. Pašreiz situācija tirgū ir tāda, ka veiktspēja daudzkārt pārsniedz nepieciešamo, ražotāji iemācījušies paši ražot… Read more »

Uldis M.

Pilnīgi piekrītu KKTK,
Man kā parastajam lietotājam tiešām neinteresē kas tur par versiju, un vai tā ir jaunākā, vai gadu veca. Galvenais lai viss darbojas bez aizturēm, lai ir ērti lietot un lai izskatās labi.

Ar4ibalts

Nja, bet cik tādu telefonu nonāks līdz latvijai???
Un cik zināms Latvijā lēts telefons skaitās ar ko var pazvanīt un aizsūtīt sms, jo pārējiem kaut cik jaudīgākiem būs cena debesīs…

Taka

Paliek jautājums – kas būs šogad?
Vai sagaidīsim vēl vienu Nexus planšeti un telefonu, jeb vairs nē?

Taka

Arti, spriežot pēc aizvien intensīvākajām baumām, šovasar mēs vēl ieraudzīsim HTC ražotu Nexus 8 planšeti ar 8-8.9″ ekrānu, kuru darbinās Android 4.5 (5.0?)
Daži min LG G3 kā iespējamo Nexus 6 prototipu.
Bet tas viss protams baumu līmenī.

P.

Diezin vai LG G3 būs Nexus 6, jo G3 būs pieejams pārdošanā jau maijā un nav jēgas oktobrī tirgū piedāvāt vēl vienu līdzīgu ierīci.