Neviens neņemsies noliegt, ka Samsung saražo vislielāko viedtālruņu skaitu pasaulē, bet Apple var lepoties ar salīdzinoši milzīgu peļņu no vienas viedierīces pārdošanas. Āzija kļuvusi par jauno cīņas laiku ne vien tikai šo divu milzeņu starpā, kuri tēlaini izsakoties pārstāv divas nometnes – Android un iOS. Bet Āzija ir kas vairāk, tur cīņā par pircēju iesaistījušās desmitiem mazi un pie mums nezināmi uzņēmumi. Precizitātei – ne visi ir nezināmi, bet to ražotie viedtālruņi Eiropā un Latvijā ir liels retums.

Āzijā viedtālruņu pīrāgu cenšas pārdalīt ne tikai OnePlus, bet šis ražotājs sacēlis pamatīgu jezgu ap mazāk zināmo ražotāju modeļiem. Pārsvarā mazie ražotāji klientu uzmanību iekaro ar cenu un pietiekamu veiktspēju.

Bieži dzirdam Xiaomi vārdu, kas tiek saistīts ar spēju pārdot simtiem tūkstošus viedtālruņu dažu minūšu laikā. Ražotājs piedāvā labāko viedtālruni pasaulē (Xiaomi  Hongmi) cenu kategorijā ap $130, kā arī jaunākais flagmanis Xiaomi Mi3 saņēmis NVIDIA Tegra 4 (WDCDMA versija) vai 2.3 GHz Snapdragon 800, piecu collu 1080p ekrānu, bet tas viss maksā tikai $325.

Xiaomi nemēģina iekārtot dārgus un krāšņus mazumtirdzniecības veikalus, bet 70% viedtālruņu pārdod tiešsaistē, pārējos – ar mobilo operatoru palīdzību.

Oppo ir pietiekami plaši zināms ražotājs, kas piedāvā savus viedtālruņus ar CyanogenMod pielāgotu Android operētājsistēmu. Oppo gan nav lēti, toties piedāvā pietiekami augstvērtīgu produkciju.

Indijai, Indonēzijai, Malaizijai, Taizemei, Vjetnamai, Filipīnām un Pakistānai ir savi “mājas” ražotāji, līdzīgi kā mums Just5. Tie piesaista ar atpazīstamību un izdevīgo cenu. Tiek pieļauts, ka Āzijas lielie vietējie ražotāji viegli pārspēj Apple pārdošanas apjomus šajā reģionā.

12
Leave a Reply

avatar
6 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
eNUldzhaArtis ĀbolsdavfreimBaltais Tehvs Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Edgars
Guest
Edgars

Vēl no lielākajiem āzijas mobilo telefonu ražotājiem var atzīmēt: THL, Cubot, Jiagu, Zopo, lenovo, Dooggee un Lenovo.

Vairāk var atrast šeit:
http://www.aliexpress.com/?spm=5261.7183669.0.1

Baltais Tehvs
Guest
Baltais Tehvs

no pieminētajiem cienījams ir tikai Lenovo . Pārējie – širpotreba
mumbajumba štancētāji . lēti , pat jaudīgi un gana kvalitatīvi , bet tomēr …. “kjū”

taisnības labad , jāsaka ka Lenovo modeļu klāstā arī ir pāris tādi “širpotreibīgi” aparāti .

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Te gan vietā būtu apdomāties kuri ir tie ražotāji, kas spēj ieviest arī kaut kādas noderīgas inovācijas nevis tikai štancē lētus, atvainojos, mēslus.

Uldzha
Guest
Uldzha

Atceros ka savulaik diezgan labs bija ķīniešu Meizu… viņiem bija modelis M8, kas bija tā brīža viens no labākajiem “iPhone killeriem” kas bija interesanti ka tam fonā griezās Windows CE operētājsistēma ar (priekš tā laika) glīti nostrādātu grafisko vidi. Arī tehniski tas bija diezgan kvalitatīvs dzelzis… zinu ka izmantoja Volfson audio čipu – to pašu ko vecie labie iPodi :)

Baltais Tehvs
Guest
Baltais Tehvs

Ir bijis tas gods remontēt ( salauzta barošanas kontaktgrupa ) Xiaomi Mi1+ . no konstruktīvā viedokļa un izpildījuma : cepuri nost . var redzēt , ka cilvēki bij piestrādājuši pie ierīces . Vēl , iz paša pieredzes , kvalitatīvi ir “CAT” devaisi ( vismaz modelis B15 ) kuru patiesais ražotājs ir Taivānas TechFaith Wireless , kas jau labu laiku ražo teleponus ODM vīzē ( daži i-mate aparāti bija jamo ražojums ) Vēl protams ir arī Oppo , Meizu un vē daži , kas pēc aprakstiem un forumiem spriežot arī ir reāli “pazīstamo brendu* killeri” . tikai tos personīgi nav sanācis… Read more »

davfreim
Guest
davfreim

Nekad nepirkšu ķīnieti, ne auto, ne telefonu.

Uldzha
Guest
Uldzha

nekad nesaki nekad… par auto runājot – ja QUOROS nonāktu līdz Latvijai un būtu lētāks par konkurentiem, es tādu labprāt ņemtu…

eN
Guest
eN

Davai, pastāsti, ko tad tu lieto. Gandriz visi vini ir no Kjinas, malaci.