Samsung tikko izziņojis, ka Galaxy S5 (vismaz Verizon un U.S. Cellular ASV operatoru versijās) saņems jaunu pretzagļu sistēmu. ASV viena no lielākajām problēmām ir viedierīču un klēpjdatoru zādzības, tāpēc lielie ražotāji nāk klajā ar dažādām idejām, kas apgrūtinātu zagtās ierīces turpmāku izmantošanu un datu dzēšanu. Viena no labākajām pretzagļu drošības sistēmām ir Apple Find My iPhone, kā arī nozagtās viedierīces aktivizēšanas liegums.

Google izstrādātais Android Device Manager ļauj atrast Android viedtālruni, liekot tam zvanīt vai arī attālināt dzēst visu tā saturu. Tiek norādīts, ka Samsung izstrādātā drošības sistēma darbojas līdzīgi, bet tā speciāli paredzēta lietošanai ar Galaxy S5.

Obligāta prasība jau rūpnīcā aprīkot viedtālruni ar drošības un attālinātas atiestatīšanas rīkiem varētu drīzumā tikt pieņemta Kalifornijas, Ņujorkas, Ilinoisas un Minesotas štatos. Likums arī iekļaus prasību zagtos viedtālruņus attālināti padarīt lietošanai nederīgus.

Pagaidām netiek plānots esošos Samsung modeļus aprīkot ar līdzīgu drošības sistēmu un to lietotājiem būtu sevi jānodrošina ar Android Device Manager vai citiem risinājumiem.

Katram pašam jāizvērtē savu datu drošība gadījumā, ja viedtālrunis kaut kur noklīst. Novērots, ka vairums lietotāju pavirši izturas pret datu drošību, jo viedierīces nekā netiek aizsargātas. Tās var atbloķēt tikai pavelkot ar pirkstu pa ekrānu.

Ienāc Kursors.lv forumā un pastāsti, kādu slēgekrāna drošību lieto tu!

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments