Web Analytics
More
  Reklāma

  Lietotājiem pieejama jaunākā Austrumi Linux testa versija

  Jaunākie raksti

  Jau vairāk nekā 10 gadus entuziastu grupa no Latgales izstrādā un uztur Austrumi Linux. Projekta vadītājs Andrejs Meinerts publicējis jaunāko Austrumi Linux testa versiju (2.8.9).

  Šī testa versija izlikta ar nolūku pilnveidot latgaliešu pareizrakstības moduli. Latgaliešu pareizrakstība darbojas Libreoffice un Firefox programmās. Andrejs raksta, ka sākot darbu pie šī moduļa izveides, projekta uzturētāji nav nojautuši, cik bēdīga ir situācija ap latgaliešu valodu. Darba gaitā izstrādātāji bija spiesti pārveidot ne tikai “gramatikas”, bet arī alfabētu.

  ReklāmaAdvertisement

  Strīdīgie jautājumi tika risināti pēc koleģialitātes principa. Diskusijas bija asas. Šeit redzams viens no strīdīgo jautājumu risināšanas piemēriem.

  Visus, kam nav vienaldzīga latgaliešu pareizrakstība, Andrejs aicina iesūtīt pamanītās kļūdas un nepilnības, kā arī papildināt vārdu krājumu. Ierosinājumus un visu pārējo interesenti var sūtīt uz Andreja Meinerta e-pastu.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  4 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Rihards
  07.04.2014 22:48

  Kaut viens screens būtu bijis no šī brīnuma

  Kursors.lv
  08.04.2014 07:55
  Reply to  Rihards

  Projekta mājaslapā ir ekrānšāviņi.

  08.04.2014 09:00
  Reply to  Rihards

  Patiesībā aizrādījums vietā :) Domāju, lasītājiem būs interesanti palasīt Austrumi Linux sīkāku apskatu. Tuvākajās dienās taps raksts.

  Sniegs
  21.07.2014 15:59

  Paveca ziņa, tomēr smieklīgi, ka programmētāji tērē laiku un mēģina diskutēt par to, par ko valodnieki jau sviedrus izlējuši! http://likumi.lv/doc.php?id=164904

  Reklāma