Web Analytics
More
  Reklāma

  Samsung Galaxy S4 Active (I9295) apskats

  Ārišķības vairāk kā jēgas no kniedēm un gumijām. Cena pārsniedz S4 un tas ir grūti sagremojams.

  Jaunākie raksti

  Samsung pēdējos gados darbojies tik sparīgi, ka tiešām nav pārsteigums kā var nezināt un neatšķirt savus viedtālruņus un planšetdatorus no citu ražotāju piedāvātā klāsta. Šoreiz stāts tieši par to – ņemam izcili izreklamētu produktu, šo to nošņāpjam, šo to piemetam klāt un jauns viedtālrunis ir dzimis. Pat nosaukums gandrīz nav jāmaina.

  Samsung Galaxy S4 Active

  Samsung Galaxy S4 viedtālrunis pārdošanas apjomu ziņā pārspēj savu priekšgājēju un kāpēc gan to neizmantot. Samsung Galaxy S4 Active ir gandrīz Galaxy S4, tikai mitrumdrošs. Protams, nācies arī kaut ko ziedot, lai neatņemtu karalim troni un S4 Active ir nedaudz lielāks un smagāks, kā arī saņēmis citu procesoru un iepriekšējās paaudzes Gorilla skrāpējumdrošu aizsargstiklu. Ekrāna tehnoloģija izvēlēta cita, bet tas nepadara Galaxy S4 Active par mazāk iekārojamu viedtālruni.

  Samsung Galaxy S4 Active tehniskie parametri

  • Ekrāns: 5 collas, 1080 × 1920 pikseļu izšķirtspēja (~441 ppi), TFT ekrāna tehnoloģija;
  • Atmiņa: 2 GB RAM, 16 GB iekšējā atmiņa;
  • Procesors: 1.9 GHz četrkodolu procesors, Qualcomm APQ8064T Snapdragon 600 čipkopa, Adreno 320 grafika;
  • Kamera: 8 megapikseļu aizmugurējā kamera, 2 megapikseļu priekšējā kamera;
  • Datu pārraide: EDGE, GPRS, 3G, HSPA+, LTE, Wi-Fi 802.11 a/ac/b/g/n, Wi-Fi Direct, Bluetooth 4.0 ar A2DP, EDR, LE, microUSB v2.0 (MHL 2), DLNA, NFC;
  • Operētājsistēma: Android 4.2.2 (Jelly Bean) ar TouchWiz grafisko saskarni;
  • Baterija: Li-Ion 2600 mAh;
  • Izmērs un svars: 139.7 x 71.3 x 9.1 mm, 153 g;
  • Papildus IP67 putekļu un mitruma noturība, līdz 1 metra dziļumam ūdenī 30 minūtes;
  • Cenu kategorija: ~400 Ls.

  Dizains un korpusa uzbūve

  Pieļauju, ka pēc Galaxy S4 izgājiena ar plastmasas korpusu neviens vairs no Samsung negaida metāla korpusā tērptu viedtālruni un arī Galaxy S4 Active iet to pašu ceļu. Viedtālruņa aizmugure klāta ar glancētu plastmasu, kurai izskatu piešķir uzdrukāts zīmējums, nevis īsts rievojums. Vēlos piebilst, ka drukātais attēls ne gluži sakrita ar aizmugures vāciņu un radīja nepabeigtības un sasteigtības iespaidu.

  Samsung Galaxy S4 Active

  Abus viedtālruņa galus aizmugurē klāj gumijota plastmasa, kas vismaz teorētiski piestiprināta ar kniedēm vai ko tamlīdzīgu. Gumijotā plastmasa ir tikai skatam, jo tā nebalsta Galaxy S4 Active pret galdu. Pa perimetru stiepjas ierastā sudrabotā josla, ko var redzēt teju jebkurā Galaxy viedtālrunī.

  Galaxy S4 Active priekšpusē ir trīs fiziskas pogas, kuras saņēmušas īstu rievojumu. Rievojums gan nav īsti jūtams un nekā neietekmē ne sausu, ne slapju pogu lietošanu. MicroUSB pieslēgvietu sedz neliels vāciņš.

  Samsung Galaxy S4 Active

  Par ūdensnoturību rūpējas zem aizmugures vāka esošā gumijas josla. Par drošu to būtu grūti nosaukt, jo vāciņš atverams vienkārši ar naga palīdzību un vietā to notur tikai mazas peciņas.

  Pilnai zemūdens funkcionēšanai pietrūkst arī fiziskas kameras pogas, bet viss augstāk minētais liek domāt, ka Samsung īsti nevēlas, lai S4 Active speciāli tiktu mērkts ūdenī.

  Samsung Galaxy S4 Active

  Vērtēju, ka Samsung Galaxy S4 Active ir drusku ārišķīgs viedtālrunis, kas tikai izskaistināts ar gumijotiem galiem un kādu metāla kniedi, bet diez vai ikdienā to būtu prātīgi turēt vāzē kopā ar ziediem vai pastiprināti lielīties draugiem pie alus kausa. Kaut gan Galaxy S4 Active izmēri to padara pietiekami drošu pret iemērkšanu vairumā alus glāžu.

  Patīkami, ka nav atņemta iespēja telefona atmiņu papildināt ar lētām MicroSD atmiņas kartēm un arī akumulators joprojām ir brīvi nomaināms. Ir cilvēki, kas to patiešām spēs novērtēt. Akumulatora ietilpība ir 2600 mAh, kas nodrošina ierīces darbību gandrīz divu dienu garumā.

  Ekrāns

  5 collas ir jaunais Samsung prātā iekritušais cipars, kas apzīmē vairumu spējīgo viedtālruņu. 1920 x 1080 punktu izšķirtspēja (~441 ppi) ir daudz, sūdzēties nedrīkstētu neviens. 5 collu ekrānu saņēmis arī Galaxy S4, bet Galaxy S4 Active ekrāna tehnoloģija ir daudz piezemētākā TFT, nevis AMOLED. Jā, ekrāns nav tik spilgts, toties tas attēlo diezgan dabīgas krāsas un ir pietiekami kontrastains, lai būtu lietojams saules gaismā.

  Samsung Galaxy S4 Active

  Nedaudz dīvaini strādā automātiskā apgaismojuma regulēšana, kas ikdienā nesagādā nekādas galvassāpes, bet streiko funkcija, kas taupa akumulatora resursus. Tā nogriež ekrāna spilgtumu tik minimālu, ka tas nav lietojams gandrīz nekādos apstākļos, tikai gandrīz pilnīgā tumsā. Līdz ar to šī funkcija zaudē savu jēgu.

  Ar ekrāna izmēru būs jāaprod, jo diez vai esam apveltīti ar tik gariem pirkstiem, ka spējam aizstiepties līdz vistālākajiem ekrāna nostūriem.

  Kamera – kas par daudz, tas par skādi

  Samsung Galaxy S4 Active ir aprīkots ar 8 megapikseļu aizmugurējo un 2 megapikseļu priekšējo kameru. Lai arī 8 megapikseļi nav vairs viedtālruņu flagmaņu standarts, tomēr kamera ir spējīga uzņemt pietiekami labus attēlus.

  Samsung Galaxy S4 Active

  Viena no vislabāk nostrādātajām funkcijām ir HDR uzņemšana, kas tiešām spēs „izvilkt” bildes tumšās un gaišās vietas, lai tajās būtu kaut neliela detalizācija. HDR fotogrāfijas krāsas nedaudz pārspīlē, bet tāpat gala rezultāts ir skatāmāks, nekā parasta fotogrāfija sarežģītos gaismas apstākļos.

  Samsung Galaxy S4 Active

  Ja jau reiz par foto funkciju, tad jāatzīmē, ka Samsung Galaxy S4 Active ir ar iespējām ārkārtīgi pārblīvēta foto aplikācija. Ikdienā tas pārāk netraucē, bet nāksies pasvīst, lai kaut ko konkrēti atrastu. Secinājums ir sekojošs – lieto kameru, lieto HDR, bet iepazīsties ar foto aplikācijas iespējām, lai tajā neapmaldītos.

  Programmatūra

  Programmatūra ir gan Samsung stiprā puse, gan arī klupšanas akmens. Šoreiz Galaxy S4 Active ir pārsātināts ar iespējām un ražotāja uzstādītajām aplikācijām. Diemžēl tās visas vieno viena nepilnība, kas nebūtu pieļaujama šādas klases viedtālruņos – katrai ražotāja aplikācijai ir savs interfeiss, savas pieteikšanās (login) iespējas un sava loģika. Ātrumā uzmetot aci saskaitīju gandrīz 10 Samsung uzstādītas aplikācijas, kuru interfeisi ir dažādības iemiesojums. Par šo lielais fuj Samsung lauciņā.

  s4 active scr 034 s4 active scr 032 s4 active scr 031

  s4 active scr 026 s4 active scr 025 s4 active scr 019

  Samsung Galaxy S4 Active darbina Android 4.2 versiju, kas saņēmusi TouchWiz izkrāšļojumus un papildu iespējas. Daudzas Samsung iespējas ir noderīgas, bet nepamet sajūta, ka ražotājs „ņēmis uz masu”, nevis kvalitāti un rezultātā pabojājis labo iespaidu par Galaxy S4 Active un tā potenciālo ātrdarbību.

  Galaxy S4 Active ne par velti saņēmis 2 GB RAM, jo tikko no rūpnīcas datu atjaunošanas ieslēdzies viedtālrunis patērē ne vairāk ne mazāk kā 1 GB RAM (precizitātei – 0.96 GB ar manis instalētu Dropbox).

  s4 active scr 014 s4 active scr 015 s4 active scr 008

  s4 active scr 007 s4 active scr 002 s4 active scr 038

  Jāatzīst, ka drusku pievīla arī ražotāja izlolotās ekrāna klaviatūras izskats un darbība. Klaviatūra aizņem tieši pusi ekrāna un nepiedāvā neko tādu, kas būtu apbrīnas vērts.

  Paziņojumu joslā joprojām var redzēt aktuālos notikumus, taču krietni papildināta ir dažādu „slēdžu” sadaļa. Ja atver visu sarakstu, tas aizpilda vairāk nekā pusi ekrāna laukuma (apakšējo kā jau noskaidrojām – klaviatūra). Iesākumā izskatās vājprātīgi, taču pastāv iespēja atslēgt nevajadzīgās funkcijas.

  Samsung Galaxy S4 Active ekrānu var vadīt ar cimdos tērptiem pirkstiem. Šī iespēja nav nostrādāta gluži tik labi kā konkurentiem un arī vairāk tērēs enerģiju.

  s4 active scr 035 s4 active scr 036 s4 active scr 028

  Kopumā vērtēju, ka šoreiz tiešām ceļš uz elli ir bruģēts ar labajām idejām, kas kopā veido mežonīgus džungļus iesācējam un vienkārši galvassāpes ikdienas lietotājam. Samsung paspējuši pat iestatījumu izvēlni pārtaisīt pēc sava ģīmja un līdzības. Ja vēl ir aptuvena nojausma kas slēpjas zem sadaļas Savienojumi, tad nerodas ne mazākās idejas ko ieraudzīšu sadaļā Mana ierīce vai Citi.

  Pārpārēm jaudas

  Samsung Galaxy S4 Active ir aprīkots ar 1.9 GHz četrkodolu Qualcomm Snapdragon 600 procesoru un 2 GB operatīvo atmiņu, gluži kā Samsung Galaxy S4. Sintētiskie testi uzrāda apskaužamus rezultātus, bet atcerēsimies, ka Samsung ir iemanījušies drusku apčakarēt „benčmarku” aplikācijas un uzdot vēlamo par esošo.

  Ikdienas lietošanā tik pat kā nav manāmas aiztures. Biežāk novērots, ka ekrāna atsaucība uz pieskārienu netiek reģistrēta, kas ir vairāk nekā dīvaini.

  Samsung Galaxy S4 Active

  Lai arī kā nebūtu, Samsung Galaxy S4 Active jauda pietiks un paliks pāri. Problēmas plūdenā darbībā drīzāk rada Samsung vēlme padižoties ar papildu iespējām un funkcionāliem knifiņiem, kas pārāk noslogo viedtālruni.

  Pieļauju, ka mazāks fona procesu skaits un samazināta procesora takts frekvence dotu tik pat vai pat labāk lietojamu viedtālruni, kura akumulatora darbības ilgums būtu ievērojami labāks. Jāatzīmē, ka par akumulatora darbību nevar sūdzēties un tā ir atbilstoša milzīgajam ekrānam un četrkodolu procesoram. Un ar vienu uzlādi var iztikt vairāk kā diennakti. Prātīgi lietojot viedtālruni – arī divas.

  Secinājumi

  Samsung Galaxy S4 Active ir mežonīgi jaudīgs viedtālrunis, ko nedaudz pabojājis paša radītājs, aplaimojot to ar teju bezjēdzīgām iespējām.
  Pēc Samsung Galaxy S4 Active testa laika ir izkristalizējies priekšstats par to, kādēļ cilvēki ir tik ieinteresēti „Google edition” Galaxy S4 iegādē – Android tomēr ir patīkami pielāgot pašam, nevis ļaut to darīt kādam citam.

  Samsung Galaxy S4 Active

  Internetā daudzi sūdzas, ka Samsung Galaxy S4 Active ir pārāk neglīts un pat atbaidošs, bet es tā neteikti. Jā, ir daži ne pārāk izdevušies risinājumi un māžošanās ar nekam nevajadzīgajiem gumijas galiem un spīdīgajām kniedēm.

  IP67 līmeņa mitruma un putekļu noturība ir patīkama vēsts, bet Samsung Galaxy S4 Active vēl arvien ir tas pats trauslais viedtālrunis, kas Galaxy S4, tikai resnāks un smagāks.

  Samsung Galaxy S4 Active

  Nav īsti skaidrs, kāpēc ražotājs izvēlējies neiekļaut viedtālrunī FM radio uztvērēju. Tas taču nemaksā salīdzinoši neko. Salīdzinot ar Samsung Galaxy S4, Galaxy S4 Active ir mitruma noturība, bet Active zaudē ekrāna tehnoloģijas izvēlē un arī kameras megapikseļu skaitā. Jā, Galaxy S4 Active ir uzskatāms par neglītāku un resnāku Samsung Galaxy S4 brāli, turklāt cenu atšķirība runā par labu „parastajam” Galaxy S4.

  Patika:

  + jauda
  + salīdzinoši labs ekrāns, milzīga izšķirtspēja
  + nebeidzams izpētes avots urķiem un citiem tehnikas entuziastiem
  + papildināma atmiņa un nomaināma baterija

  Nepatika:

  – telefons nav tik atsaucīgs kā gribētos
  – daudzas liekas funkcijas, sarežģīta telefona lietošana
  – plastmasas korpuss ar bezjēdzīgiem „drošības” izskaistinājumiem

  Ārišķības vairāk kā jēgas no kniedēm un gumijām. Cena pārsniedz S4 un tas ir grūti sagremojams.

  Detalizēts novērtējums

  Dizains & korpuss
  6
  Displejs
  9
  Kamera
  9
  Veiktspēja
  8
  Programmatūra
  6
  Baterija
  6
  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  2 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Green Commode
  09.07.2014 19:38
  Ruta
  12.02.2015 08:51

  Jautājums – ar ko atšķiras piemēram šis Samsung Galaxy S4 (GT-i9505)? Vai vēl šis Samsung GT-I9515 Value Black Edition (i9505) Galaxy S4?

  Reklāma
  Ārišķības vairāk kā jēgas no kniedēm un gumijām. Cena pārsniedz S4 un tas ir grūti sagremojams.Samsung Galaxy S4 Active (I9295) apskats