ASV prezidents Tramps ar savu neskaidro un mainīgo tarifu politiku būs panācis to, ka iPhone komplektēšana no Ķīnas principā ir pārcelta uz Indiju. Sākot no marta, visi ASV tirgum paredzētie iPhone tiek salikti Indijā un tad importēti.
Tas ir viens no godīgajiem veidiem, kā samazināt Trampa noteikto tarifu ietekmi uz ražošanas izmaksām, jo Indijai ievedmuitas tarifs ir 10%, bet Ķīnai 20%. Nav nekāds noslēpums, ka iPhone komponentes tiek ražotas visā pasaulē, bet pēc tam tās telefona veidolā tiek sakomplektētas pārsvarā Ķīnā.
Tikmēr pēdējos gados Apple ir mērķtiecīgi daļu šīs salikšanas pārcēlusi uz Indiju. Pats Tims Kuks oficiāli izteicies, ka jau visi vasarā ASV pārdotie iPhone būs pilnībā ievesti no Indijas. Šādu kustību var vērot jau no marta. Pēc pieejamās informācijas, Foxconn ražotne Indijā līdz maijam visus radītos iPhone sūtīja uz ASV, sastādot 97% no kopējā saražoto telefonu skaita.
Tikmēr Tata Electronics šajā periodā uz ASV nosūtīja 86% iPhone, tā kā skaitļi runā paši par sevi. Protams, Tramps nav priecīgs ar šādu situāciju, jo tik un tā vēlas, lai iPhone tiktu pilnībā radīts ASV, bet ir maz ticams, ka tas kādreiz notiks.



Diez kā tur palika ar “great again” un telefonu salikšanu uz vietas ASV?
Pag! Migrācija uz Indiju sākās jau pirms daudziem gadiem!
Jā, bet tarifi sākās tagad.