Web Analytics
More
  Reklāma

  Latvijā radīta lietotne medību procesa digitalizēšanai

  Jaunākie raksti

  Latvijas uzņēmums “aQode” izstrādājis specializētu mobilo lietotni “Huntgate” medību procesa digitalizēšanai. Tā ir pieejama lielākajos lietotņu veikalos “Google Play Store” un “Apple App Store”, un tikai dažu dienu laikā tā piesaistījusi lielu interesi un pozitīvas atsauksmes no medību cienītājiem ne tikai Latvijā, bet arī citviet pasaulē.

  Latvijā radītā lietotne sniedz iespēju medniekam apkopot un strukturēt informāciju no meža dzīvnieku kustības monitoringa videokamerām. Aizvadītajos gados mednieki visā pasaulē plaši izmanto šādas videokameras, lai identificētu dzīvnieku kustību takas un fiksētu to pārvietošanās laiku. Lai arī medniekiem ir pieejams liels apjoms ar fotogrāfijām un video, līdz šim nav bijis risinājuma, kas palīdzētu fotogrāfijas ērti sistematizēt un analizēt iegūtos datus. Lietotni iespējams savienot ar populārāko videokameru modeļiem.

  “aQode” valdes priekšsēdētājs Staņislavs Vaišļa: “Ideja par šāda veida lietotni radās, strādājot un mācoties ASV, Mičiganas štatā, kur katrs otrais štata iedzīvotājs ir mednieks. ASV redzēju, kā mednieki mežos izvieto pat desmitiem tūkstošiem kameru, bet nav ērta rīka, lai iegūtos datus strukturētu un saprastu, kāds dzīvnieks un tieši cikos atrodas noteiktā vietā.”

  “”Huntgate” jau šodien ir pieejams mobilo lietotņu veikalos visā pasaulē, un esam saņēmuši pozitīvas atsauksmes no medniekiem ASV, Austrālijā, Kanādā, Brazīlijā un citviet. Sākumposmā īpaši novērtējam arī Latvijas mednieku atsaucību, kas mums sniegs iespēju iegūt operatīvu atgriezenisko saiti no lietotājiem un palīdzēs attīstīt lietotnes funkcionalitāti. Piemēram, pašlaik meža dzīvnieku kategorizēšanu veic lietotājs, bet nākotnē paredzēts, ka daudz lielāka loma būs mākslīgajam intelektam, kas spēs atpazīt briedi no aļņa, vai zaķi no lapsas,” uzsver Staņislavs Vaišļa.

  Viena no “Huntgate” populārākajām funkcijām ir visaptverošas statistikas nodrošināšana, kā rezultātā iespējams analizēt laikapstākļus, mēness fāzes un citus faktorus, kas var ietekmēt savvaļas dzīvnieku kustību. Visi attēli tiek droši glabāti “Amazon Web Services (AWS)”  datu krātuvē,  nodrošinot visaugstāko datu drošības līmeni. Informācija par laikapstākļiem tiek precīzi iegūta no uzticamiem trešo pušu pakalpojumu sniedzējiem.

  Reģistrētie taku kameru lietotāji var kopīgot savus attēlus ar citiem – piemēram, sava medību kolektīva biedriem, norādot savu e-pasta adresi vai mobilā tālruņa numuru. Adresāti iegūst piekļuvi šiem kopīgotajiem kameras fotoattēliem un var skatīt ar šiem attēliem saistīto pamata un papildu statistiku.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  4 komentāri
  vecākie
  jaunākie novērtētākie
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Krotow
  09.11.2023 17:56

  Beigās padarīs medības pavisam virtuālas, pa lopiem vispār nešaujot :) Alternatīva būs briežu medības ar tādiem droniem, ar kuriem Ukrainā nes nost krievu tankus. Papildu grūtības pakāpe – salasīt medījumu, kas izkaisīts 30 metru rādiusā.

  Zemene
  09.11.2023 18:04
  Reply to  Krotow

  Sēņotāji, ogotāji protestēs :P

  Slais
  09.11.2023 21:38
  Reply to  Krotow

  Tu laikam medībām pat tuvumā neesi bijis. 🐕‍🦺
  🍪Bet cepums par kreativitāti.😀

  Krotow
  15.11.2023 12:44
  Reply to  Slais

  Pajāt. Galvenais ka jautri.

  Reklāma