Web Analytics
More
  Reklāma

  Eleport no ES saņēmis 13,8 miljonus eiro, lai attīstītu elektroauto uzlādes infrastruktūru Baltijas valstīs un Polijā

  Jaunākie raksti

  Eleport, elektroauto uzlādes tīkla attīstītājs, ir saņēmis 13,8 miljonus eiro lielu finansējumu, lai izstrādātu uzlādes infrastruktūru publiskajam Eiropas transporta tīklam (TEN-T). Eleport Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta (CEF) finansētā projekta ietvaros uzstādīs 138 jaunas uzlādes stacijas gar galvenajām transporta maģistrālēm Baltijas valstīs un Polijā.

  Lai attīstītu ilgtspējīga transporta tīkla infrastruktūru Eiropas Savienībā (ES), kopumā tiks piešķirts finansiāls atbalsts vairāk nekā 352 miljonu eiro apmērā. Saskaņā ar CEF instrumentu, kas atbalsta Eiropas transporta infrastruktūras attīstību, ir atlasīti 26 projekti, kas atbilst Zaļā kursa principiem.

  Reklāma

  Eiropas Klimata, infrastruktūras un vides izpildaģentūra (CINEA) jau ir sākusi dotāciju līgumu sagatavošanu ar izvēlētajiem projekta saņēmējiem. Eleport piešķirtais finansējums tiks izmantots īpaši ātrās uzlādes staciju uzstādīšanai Eiropas TEN-T ceļu tīklā Polijā, Lietuvā, Latvijā un Igaunijā.

  “Šī projekta ietvaros mēs uzstādīsim kopumā 138 jaunas uzlādes stacijas: 90 Polijā, 20 Lietuvā, 15 Latvijā un 13 Igaunijā. Mēs uzstādīsim tikai īpaši ātrās uzlādes stacijas ar kopējo jaudu 600 kW un četrām pieslēgvietām, nodrošinot katram pieslēgtajam elektroauto vismaz 150 kW lielu uzlādes jaudu. Tādējādi uzlādes tīkls tiks papildināts ar 552 jaunām pieslēgvietām. Mēs veiksim arī staciju tehnisko apkopi un rūpēsimies par lietotāju pieredzi visā to darbības laikā,” stāsta Kārlis Mendziņš, “Eleport Latvija” vadītājs.

  Precīzas staciju atrašanās vietas vēl nav izziņotas, bet saskaņā ar projekta nosacījumiem visiem uzlādes punktiem būs jāatrodas galveno maģistrāļu tuvumā.

  Eiropas infrastruktūras savienošanas instruments ir galvenais ES finansēšanas rīks izaugsmes, darbavietu un konkurētspējas veicināšanai, izmantojot mērķtiecīgus ieguldījumus infrastruktūrā. Tas palīdz veidot efektīvus un ilgtspējīgus Eiropas transporta, enerģētikas un digitālo pakalpojumu tīklus. CEF ieguldījumi palīdz aizpildīt trūkstošos posmus Eiropas enerģētikas, transporta un digitālajos tīklos.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  1 komentārs
  vecākie
  jaunākie novērtētākie
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Gundars
  26.09.2023 13:24

  Kompānija “Eleport Latvija” juridiski vispār neeksistē. Ir Eleport SIA ar 2800 euro pamatkapitālu. Varbūt igauņu mātes kompānija ir saņēmusi 13 miljonus ?

  Reklāma