Web Analytics
More
  Reklāma

  Privātpersonas ārzemēs iegādātu auto nedrīkstēs pārdot 30 dienas

  Foto: Edmunds.com

  Jaunākie raksti

  Fiziskām personām, kas ārvalstī iegādājušās transportlīdzekli, vienlaikus ar tā pirmo reģistrāciju Latvijā noteikts automašīnas pārdošanas jeb atsavināšanas liegums. To noteic Saeimā 8.martā galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi Ceļu satiksmes likumā. Grozījumi saistīti ar šī gada valsts budžetu.

  Atsavināšanas liegums noteikts 30 dienas, un tas attieksies uz transportlīdzekļiem (M1, arī M1G, un N1, arī N1G kategorija), kuri nav vecāki par pieciem gadiem.

  Reklāma

  Personām, kas Latvijā reģistrēs citā Eiropas Savienības dalībvalstī iegādātu transportlīdzekli, iesniegumā par reģistrāciju būs jānorāda ziņas par tā iegādes valsti, datumu, samaksas veidu, darījuma summu un pārdevēju. Iesniegumam būs jāpievieno arī īpašumtiesību maiņu apliecinošs dokuments un apliecinājums par veikto samaksu. Sniegtās ziņas būs jāapliecina ar savu parakstu. Informāciju par reģistrēto transportlīdzekli Ceļu satiksmes drošības direkcija nodos Valsts ieņēmumu dienestam izvērtēšanai.

  Patlaban, pirmo reizi reģistrējot transportlīdzekli Latvijā, atsavināšanas aizliegums noteikts juridiskām personām, un tas ilgst 15 dienas.

  Izmaiņas likumā rosinātas, ņemot vērā Valsts ieņēmumu dienesta konstatēto, ka automobiļu iegādēs juridiskās personas iesaista fiziskās personas, tādējādi izvairoties no nodokļu nomaksas transportlīdzekļu realizācijas darījumos un radot zaudējumus valsts budžetam, teikts grozījumu anotācijā. Pastāv arī risks, ka transportlīdzekļu reģistrācijai tiek iesniegti faktiskajiem apstākļiem neatbilstoši iegādes dokumenti.

  Grozījumu anotācijā arī norādīts, ka jaunā kārtība neliegs personai savā īpašumā iegādāties transportlīdzekli ārpus Latvijas, to reģistrēt savā īpašumā un lietot. Savukārt šādu automašīnu iegādāšanos ārvalstī ar patieso mērķi pēc reģistrācijas Latvijā tās pārdot var uzskatīt par fiziskās personas saimniecisko darbību. Atsavināšanas aizliegums ir attiecināms tikai uz transportlīdzekļa pārreģistrēšanu citas personas īpašumā.

  Grozījumi Ceļu satiksmes likumā stāsies spēkā vienlaikus ar šī gada valsts budžeta likumu.

  AvotsSaeima
  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  1 komentārs
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Skābene
  10.03.2023 08:31

  Taisot copy+paste rakstus derētu mazliet arī likuma anotāciju palasīt un lasītājam paskaidrot kas tad īsti mainās, lai arī Tante Taņa Talsos saprastu, kā šie grozījumi viņu ietekmēs?
  Ja tante Taņa nopirks10-15 gadīgu mopēdauto Aixam Lietuvā, vai viņai būs aizliegums, vai nebūs? Kuras kategorijas mašīna ir viņas iekārotais Aixam (M1, M1G, N1, vai arī N1G)? Vai uz tanti Taņu Talsos attiecas aizliegums?
  Visu to garo penteri var uzrakstīt 2 teikumos, ka turpmāk CSDD nodos datus par līdz 5 gadus vecu auto iegādi ārzemēs VID, kurš atsavināšanas aizlieguma periodā veiks iegādes dokumentālu pārbaudi. Ja šajā periodā VID jautājumu nebūs, tad juridiska persona pēc 15 dienām, bet fiziska pēc 30 dienām varēs pārdot auto kam grib, bet VID būs jau info par auto iegādes vērtību un varēs aprēķināt IIN no pārdošanas darījuma.

  Reklāma