Web Analytics
More
  Reklāma

  Google Chrome pārlūks klēpjdatoros taupīs atmiņu un akumulatoru

  Jaunākie raksti

  Google izziņojusi Chrome tīmekļa pārlūka jaunumus, kas gan pamatā paredzēti klēpjdatoru lietotājiem. Līdz ar Google Chrome 110. versijas atnākšanu būs pieejami rīki, kas samazinās operatīvās atmiņas izlietojumu un arī taupīs klēpjdatora akumulatoru.

  Memory Saver iespēja apturēs neizmantoto Chrome tīmekļa pārlūka ciļņu darbību, kas samazinās prasības pret operatīvās atmiņas apjomu. Tikko uzspiedīsi uz neaktīvās Chrome tīmekļa pārlūka cilnes, tās darbība tiks atjaunota.

  Reklāma

  Energy Saver iespēja tiks aktivizēta, kad klēpjdatora akumulators noslīdēs zem 20% atzīmes. Tajā mirklī pat aktīvajās Chrome tīmekļa pārlūka cilnēs tiks ierobežotas dažādas animācijas un video parādīšana.

  Līdzīgas iespējas jau šobrīd tiek izmantotas Edge tīmekļa pārlūkā, kas arī ir veidots uz Chromium bāzes.

  Avotsneowin
  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  3 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  x_faili
  22.02.2023 15:37

  Beidzot google norāpās no koka (lai gan nav teikts, ka tūdaļ pat [ne]rāpsies atpakaļ). Tas, kas jau sen ieviests citos pārlūkos kā Edge, FF, Vivaldi….

  Greex
  22.02.2023 19:42
  Reply to  x_faili

  Tieši firefox negausīgi rij atmiņu. Kad kādu stundu ir skatīta kāda Youtube tiešraide, tā resnā lapsa pamanās sagrābt sev 90-95% no 16 GB atmiņas.
  Un vēl – nesen nācās pāris dienas palietot pavecu laptopu (i3 2. paaudzes procesors, 4 GB operatīvā) un vienīgais brauzeris, kas uz tā darbojās daudzmaz ciešami, bija Google Chrome. Firefox bremzēja nežēlīgi.

  Biteme
  22.02.2023 20:04
  Reply to  Greex

  99% kāda spraudņa memlīks. Tā nav FF problēma.

  pag, mēs runājam par pēdēja pusgada versijām vai tām, kas bija aktuālas šī laptopa pirkšanas laikā?
  pirms gadiem tiešām ir bijušas ar to problēmas, uz linux gan.

  Last edited 1 year ago by Biteme
  Reklāma