Web Analytics
More
  Reklāma

  ASUS ROG Chakram X spēlēm paredzētās bezvadu peles apskats

  Jaunākie raksti

  ASUS tikai vasaras sākumā izziņoja ROG Chakram X spēlēm paredzēto bezvadu peli un nu tā nonākusi jau pie mums apskatam. ROG Chakram X nebūs gluži FPS tipa spēļu spēlēšanai, jo pelīte sver 127 gramus, kas laikam ir vienīgā mana iebilde pret šo peles modeli.

  Nav gan tā vienīgā iebilde pret ROG Chakram X! Otrā ir peles cena, kas pie mums interneta veikalos sasniedz 180… 190 eiro cenu. Vēl ir jāpameklē kādu citu ražotāju, kas ir gatavs noteikt datorpelei šādu cenu.

  Reklāma

  Izskats un uzbūve

  ROG Chakram X ir drīzāk liela izmēra pelīte, tā ir 132.7 x 76.6 x 42.8 mm liela, kas vismaz man šķiet nedaudz par daudz tieši garuma dimensijā. Pelei ir ērta forma un patīkams liekums, bet pieļauju, ka ne visiem tā būs ērta, jo nevarēs pietiekami tālu aizsniegties līdz galveno peles pogu galiem. Nevaru atbildēt par citiem, bet man patīk, kad vidējais pirksts nedaudz karājas pāri pār peles labo pogu. ASUS gan saka, ka pelīte paredzēta palm grip un fingertip grip satvēriena stiliem.

  Pelīti visai asprātīgi tur kopā magnēti – ar magnētu stiprinās klāt peles muguriņa un arī galvenās pogas vietā notur magnēts, lai būtu iespējams uzstādīt citus peles pogu mehāniskos slēdzīšus. Turklāt vēl vieni mehāniskie slēdzīši ir iekļauti ROG Chakram X komplektā.

  Ja reiz runājam par ROG Chakram X komplektu, tad ir jāsaka, ka pelīte ir labi aprīkota – tai līdz nāk maciņš pārnēsāšanai, USB 2.4 GHz spraudnis bezvadu savienojumam, USB lādēšanas vads, USB pāreja (pāreja ļauj izmantot līdzi doto USB vadu, lai peles uztvērēju novietotu uz galda, nevis turētu tālu no peles kaut kur datorā zem galda), papildu mehāniskie slēdzīši, standziņas slēdzīšu nomaiņai, peles sānu džoistika vāciņš un otrs džoistika uzgalis, kā arī neliels, puscaurspīdīgs riņķis, lai uz peles izvietotu savu logotipu.

  ROG Chakram X apakšā ir pamatīgas slīdvirsmas, kā arī te atradīsi slēdzīti, kas pārslēdz peli starp Bluetooth, vada un 2.4 GHz USB spraudņa režīmiem. Tepat apakšā ir arī Bluetooth sapārošanas poga un DPI slēdzis, kas gan parasti tiek novietots aiz peles rullīša.

  Visai interesanta ROG Chakram X peles iezīme ir pie īkšķa izvietotais džoistiks. Tam līdzi tiek doti divu izmēru uzgaļi, kā arī vāciņš, kas ļauj pavisam aizsegt džoistiku, ja neplāno to izmantot. Manuprāt, džoistiks ir pārāk stīvs, lai to būtu ērti izmantot. ROG Chakram X džoistiks izmantojams analogā vai digitāli lineārā režīmā.

  Blakus džoistikam ir visai neierasti izvietoti četri papildu taustiņi. ROG Chakram X ir viena no retajām pelēm, kam šie sānu taustiņi šķiet kvalitatīvi, bet man ir jāsaka, ka spēles karstumā ir ļoti grūti sačamdīt un atšķirt vidējos divus peles taustiņus vienu no otra. Turklāt, ja izmantosi džoistiku, tad noteikti satvēries būs tuvāk peles priekšpusei, bet tad būs neērti piekļūt pie peles papildu sānu pogām.

  Pelītei ir 36 000 dpi optiskais sensors, tā spēj reģistrēt 650 ips (inches per second) kustību un līdz 50 g paātrinājumu.

  Kopumā jāsaka, ka ROG Chakram X uzbūve ir laba, bet ne teicama, ko gribētos redzēt no tik dārgas peles. Visai lielu neizpratni radīja džoistiks, kas šķiet ne pārāk precīzi nostrādāts. Tas ir drīzāk stīvs un džoistika izmantošanas laikā gandrīz vienmēr saspaidīju peles galvenās pogas. Bija arī sajūta, ka virzienā uz augšu džoistiks nedaudz ķērās. Nebiju gan pirmais ROG Chakram X lietotājs, pele atbrauca jau atvērta, visticamāk, no kāda cita izmēģinātāja. Var jau būt, ka džoistikā ir kāds gruzis iekritis. Pelīte ir visai labi izsvarota, bet mani nelika mierā visai lielais ROG Chakram X svars. Pats ikdienā lietoju bezvadu peli, kas sver 83 gramus.

  Programmatūra

  ROG Chakram X pavada jau zināmā Armoury Crate lietotne, kura ļauj atjaunināt peles programmatūru, pielāgot RGB LED gaismiņas, iestatīt sensora jutīgumu, datu izguves biežumu, kalibrēt peles sensora darbību dažādām virsmām un pielāgot papildu pogu darbību.

  Vienlaikus gan tiek brīdināts, ka ROG Chakram X spēj izgūt datus ar 8000 Hz, bet ir spēles, kas to neatbalsta. Tiek norādīts, ka spēles var neatbalstīt datu izguvi virs 1000 Hz. 8000 Hz iespējami tikai vada savienojuma laikā.

  Akumulators

  Tiek solīts, ka ROG Chakram X ar vienu uzlādi darbosies 114 stundas 2.4 GHz režīmā vai 150 stundas Bluetooth režīmā. Tik ilgi pārbaudīt peles darbību neizdevās, bet var redzēt, ka akumulatora darbību pamatīgi ietekmē LED izgaismojums. Pēc pirmās dienas ROG Chakram X akumulators jau bija nokritis pie 78% uzlādes.

  Interesanti, ka ROG Chakram X ir viena no tām pelēm, kas it kā lādējama Qi bezvadu režīmā, bet neviens no maniem diviem bezvadu lādētājiem nespēja uzsākt peles uzlādi. ASUS pats iesaka peli lādēt ar ROG Balteus Qi RGB peles paliktni.

  Nobeigumā

  Jāsaka, ka ROG Chakram X peli izmanto bija tīri forši ikdienas uzdevumiem, bet spēlēs es tomēr dotu priekšroku mazākai un noteikti vieglākai pelei. ROG Chakram X izmērs un mans satvēriens nozīmē vien to, ka varu izmantot vai nu džoistiku vai peles sānu pogas. Abus kopā izmantot nav iespējams, nepārvietojot plaukstu tālāk no vai tuvāk pie peles priekšpuses.

  Patīkami, ka ROG Chakram X izmantojama gan vada, gan bezvadu režīmā. ROG Chakram X spēj saprasties ar līdz pat 3 dažādām ierīcēm Bluetooth savienojumā. 8000 Hz režīms strādās tikai kopā ar USB vadu, bet ne visas spēles to atbalsta.

  Spēlēs ROG Chakram X pelīte mani īsti neaizrāva. Sākotnēji mēģināju aprast ar sānu džoistika darbību, bet to tā arī nepievārēju. Džoistiku, iespējams, var pielāgot izmantošanai lidošanas spēlēs, bet tādas nespēlēju.

  Pēcāk jutu nepārvaramu vēlmi tomēr izmantot mazāka izmēra peli, kā arī ROG Chakram X svars ir jūtams, ja esi pieradis pie kā graciozāka. Ātrumā arī nevaru iedomāties nevienu, kuram nepilni 200 eiro spiestu ķešu un tā vien gribētos par tiem iegādāties datorpeli.

  Kopumā ROG Chakram X pele nebūt nav slikta, bet tā ir dikti specifiska (šaušanas spēlēm neder, bet stratēģijām un lidošanai varētu pat būt tīri forša). Un tad ir vēl pamatīgi jāsaspringst, lai mēģinātu sev un sievai attaisnot ROG Chakram X cenu.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  1 komentārs
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Roberts
  28.10.2022 12:24

  Vadu peles ir labākas. Visu laiku nelaikā beidzas tās baterijas.

  Reklāma