Reklāma

RTU parakstīs sadarbības līgumu ar Rīgas domi par RTU zinātkāres centra «Futurimo Rīga» izveidi

Jaunākie raksti

Samsung uzskata, ka salokāmie viedtālruņi trīs gados apdzīs Galaxy S modeļus

Samsung paši uzskata, ka lokano ekrānu viedtālruņi tikai tagad sāk uzņemt apgriezienus. Sagaidāms, ka lokano ekrānu viedtālruņi tuvāko trīs...

Xiaomi oficiāli izziņojis Mix Fold 2 salokāmo viedtālruni

Xiaomi Mix Fold 2 ir vēl viens šī gada lokanā ekrāna viedtālrunis, kura uzdevums ir vismaz nedaudz papurināt Samsung...

Kāds vīrietis Lielbritānijā apcietināts, jo ar “AirTag” izsekojis savu bijušo draudzeni

Izsekošanas piekariņi ir praktiski situācijās, kad jāsameklē kāda nozaudēta lieta, piemēram, naudas maks vai telefons. Tomēr domāju, ka neviens...

“SpaceX” orbītā nogādājis jau 3000 “Starlink” satelītu, taču saskaras ar problēmām

Īlona Maska vadītais uzņēmums "SpaceX" turpina izvērst savu ātrgaitas satelītu interneta projektu "Starlink", šīs nedēļas sākumā orbītā nogādājot vēl...

Apple paredz augstu pieprasījumu pēc iPhone 14 viedtālruņiem

Uzņēmums Apple, neskatoties uz ekonomisko situāciju pasaulē, paredz, ka arī šajā rudenī būs pietiekami liels pieprasījums pēc nākamajiem iPhone...

Lai ieinteresētu bērnus par inženierzinātnēm, raisot vēlmi savu nākotnes profesiju saistīt ar šo perspektīvo jomu, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) sadarbībā ar Rīgas domi veido inženierzinātņu un dabas zinātņu izglītojošo centru bērniem un ģimenēm. RTU un Rīgas dome aicina uz sadarbības līguma parakstīšanas svinīgo ceremoniju, kas notiks otrdien, 14. jūnijā, plkst. 14.00 RTU Arhitektūra fakultātes ātrijā, Ķīpsalas ielā 6.

Straujās pārmaiņas darba tirgū palielina pieprasījumu pēc augsti kvalificēta darbaspēka, taču bērnu interese un izpratne par tehniskām un dabas zinātnēm samazinās. Jaunais zinātkāres centrs piedāvās iespēju bērniem un jauniešiem inženierzinātnes izzināt aizraujošā un interaktīvā veidā, bet izglītības iestādēm izmantot telpas un aprīkojumu eksakto priekšmetu padziļinātai apguvei un laboratoriju darbu veikšanai.

Svinīgajā ceremonijā piedalīsies RTU un Rīgas domes vadība. Klātesošos uzrunās RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis un Rīgas mērs Mārtiņš Staķis. RTU attīstības prorektors Artūrs Zeps iepazīstinās ar centra izveides iemesliem un gaitu. Bērniem un jauniešiem būs iespēja piedalīties radošās darbnīcās, kā arī meistarklasē, uzzinot, kas ir inovācijas un kā top inovatīvi produkti.

Zinātkāres centrs «Futurimo Rīga» atradīsies Pārdaugavā, Meža ielā 6. Tas būs paredzēts gan pirmskolas un skolas vecuma bērniem, gan viņu vecākiem un skolotājiem. Centrā būs vairākas pastāvīgās ekspozīciju zāles, regulāri tiks rīkotas mainīgās izstādes. Centrā būs arī bagātīgi aprīkotas jaunrades darbnīcas, kur bērniem un jauniešiem radoši un praktiski darboties. Tiks rīkoti eksperimenti, zinātnes šovi, notiks nodarbības visa vecuma bērniem plašā tēmu lokā, būs iespēja iepazīt inženierzinātnes caur starpdisciplinārām aktivitātēm utt.

Šobrīd notiek telpu remontdarbi un ekspozīcijas veidošana. Eksponātu izveidē RTU aicinās piedalīties arī skolu jauniešus – 22. jūlijā notiks hakatons jeb ideju konkurss, kurā varēs piedalīties 15 līdz 19 gadus veci jaunieši, lai kopā ar RTU studentiem un zinātniekiem veidotu idejas centra ekspozīcijai «Nākotnes pilsēta». Labākā skolēnu ideja tiks realizēta.

Sadarbības līgums ar Rīgas domi tiks slēgts uz pieciem gadiem. Pašvaldība plāno ieguldīt 150 tūkst. eiro centra izveides, eksponātu iegādes un izveides, kā arī satura veidošanas un aprīkošanas izdevumu finansēšanā.

Plānots, ka jaunais zinātkāres centrs darbu sāks nākamā gada sākumā.

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
0 komentāri
Inline Feedbacks
View all comments
Reklāma