Web Analytics
More
  Reklāma

  Eiropas Savienība plāno aizliegt sniegt Krievijai mākoņpakalpojumus

  Jaunākie raksti

  Tiek ziņots, ka Eiropas Savienība (ES) strādā pie iespējama aizlieguma sniegt Krievijai mākoņpakalpojumus. Tas, protams, saistīts ar sankcijām pret Kremli par iebrukumu Ukrainā. ES amatpersona gan izteikusies, ka šis pasākums esot tehniski ļoti sarežģīts, tāpēc droši vien tik drīz netiks īstenots. Taču, ja tiks – nav īsti skaidrs, kā tas ietekmēs Krieviju, jo galvenie mākoņpakalpojumu sniedzēji Eiropā ir ASV uzņēmumi, tostarp “Amazon”, “Microsoft”, “Google”.

  ES pagājušajā nedēļā pieņēma jaunu sankciju paketi pret Krieviju un Baltkrieviju, kas ietvēra naftas embargo, ierobežojošus pasākumus Krievijas bankām un aizliegumu sniegt Maskavai konsultāciju pakalpojumus. ES Padomes preses relīzes sākotnējā versijā it kā esot bijis norādīts, ka sankciju paketē iekļaus arī aizliegumu Krievijai sniegt mākoņpakalpojumus, taču vēlāk tas izsvītrots.

  Reklāma

  ES Padomes preses pārstāvis sacīja, ka norāde par mākoņpakalpojumu sniegšanas aizliegumu Krievijai esot “būtiska kļūda”. Tikmēr kāda ES amatpersona, kas ir iepazinusies ar lēmumiem par sankcijām, sacīja, ka Eiropas Komisija nekad nav ierosinājusi pasākumu mākoņpakalpojumiem, taču piebilda, ka ES strādā pie aizlieguma ieviešanas turpmākajās sankciju kārtās.

  AvotsReuters
  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  1 komentārs
  Inline Feedbacks
  View all comments
  digitalk
  11.06.2022 12:55

  > ES amatpersona gan izteikusies, ka šis pasākums esot tehniski ļoti sarežģīts

  eirobirokrātam grūtības saprast, ka sankcijas pēc būtības ir administratīvs pasākums. pietiek aizliegt pieņemt samaksu par mākoņiem banku Eiropas kontos un izmantot serverus, kas dislocēti Eiropas teritorijā. vai iniciatīvai pievienosies pārējā antikrievijas koalīcija ir pilnīgi cits jautājums.

  Reklāma