More
  Reklāma

  “Bite” 5G tīkla attīstībā plāno investēt 70 miljonu eiro un pārtrauc sadarbību ar “Tele2”

  Jaunākie raksti

  IKT pakalpojumu sniedzējs “Bite” nākamo trīs gadu laikā plāno investēt vairāk nekā 70 miljonus eiro, izbūvējot vairākus simtus 5G bāzes staciju Rīgā un lielākajās Latvijas pilsētās.

  Šonedēļ izsolē “Bite” iegādājās augšupielādē 723-733MHz un lejupielādē 778-788MHz frekvenču joslas 700MHz diapazonā, kas ir populārākā frekvence Eiropā 5G tīkla izbūvei. Spektra lietošanas tiesības “Bitei” piešķirtas uz 20 gadiem. Iepriekš šī frekvence tika izmantota digitālās televīzijas apraidei, bet tagad tā tiek izmantota progresīvākām tehnoloģijām – 4G un 5G tīkla nodrošināšanai. Pateicoties tam, ka 700 MHz frekvence spēj raidīt 5G signālu daudz plašākā teritorijā, “Bite” spēs nodrošināt spēcīgus IoT, NR-Voice, uRLLC un eMBB pakalpojumus.

  “Pandēmijas laikā mēs redzam, cik nozīmīgu lomu spēlē tieši IKT un telekomunikāciju nozares. Attālināts darbs un mācības, jaunu tiešsaistes pakalpojumu radīšana un nodrošināšana ir radījusi vēl lielāku pieprasījumu pēc ātras un efektīvas datu pārraides. Ik gadu datu patēriņš ierīcēs aug vidēji par 50%, bet pēdējos gados šis rādītājs aug par 83% ik gadu. Visticamāk, jaunie sabiedrības paradumi, kas transformējušies digitalizācijas paātrinājuma dēļ, neizzudīs. Nav noslēpums, ka IKT un telekomunikāciju sektors ir tie, kuri bruģē ceļu inovācijām, kas galu galā ir investīciju magnēts un attīstības dzinulis. Tāpēc 5G infrastruktūra būs vitāli svarīga ekonomikas restarta laikā, uz ko arī “Bite” fokusēsies nākotnē,” norāda “Bite” vadītājs Kaspars Buls, papildot, ka patstāvīgu 5G tīkla ieviešanu šajā frekvencē uzsāks jau 2022. gadā.

  SIA “BITE Latvija” meitas uzņēmumam SIA “Unistars” ir licences piecām radiofrekvenču spektra joslām un diviem 26 gigahercu (GHz) diapazona kanāliem. Šodien SIA “Bite Latvija” iegādājās 700 Mhz frekvences, tādējādi “BITE Grupai”, salīdzinot ar citiem operatoriem, šobrīd ir pieejams visvairāk frekvenču, kas atbilst 5G standarta vadlīnijām.

  Kā ziņots iepriekš, “Tele2” un “Bite Latvija” bija uzsākuši partnerību, lai izvērtētu mobilo sakaru infrastruktūras koplietošanas iespējas Latvijā un Lietuvā. Par cik šī partnerība saņēma vien daļēju SPRK apstiprinājumu, abi uzņēmumi nolēmuši šo sadarbību izbeigt.

  Latvija ir pirmā Baltijas valsts, kurai būs pilns 5G frekvenču portfelis (700MHz un 3500GHz), kas sadalīts starp tirgus spēlētājiem, savukārt Lietuva un Igaunija izsoles plāno tikai 2022.gadā.

  9 komentāri

  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  9 komentāri
  vecākie
  jaunākie novērtētākie
  Inline Feedbacks
  View all comments
  someonenotyou
  18.12.2021 02:08

  Cerams, ka starp Roju un Talsiem (35km) zona vairs nepazudīs piecas reizes.

  Oskars
  18.12.2021 03:17

  Es velos citet:”Latvija ir pirmā Baltijas valsts, kurai būs pilns 5G frekvenču portfelis, savukārt Lietuva un Igaunija izsoles plāno tikai 2022.gadā.” Tadu udeni jus seit nolejat. Tas sakuma teikums, ka bus ir tik pat plash, ka Lietuva ar Igauniju plano izsoles to ieviest.

  Roberts
  19.12.2021 18:00

  Efektīvāk nebūtu nacionalizēt visus trīs nu respektīvi iepirkt valstij visus uzņēmumus un tad ar vienotu infrastruktūras tīklu būvēt tās 5 g stacijas ?
  Jo pašlaik katrs kaut ko būvē un gan jau teritorijas pārklājas. Ja būtu viens operātors tad visu naudiņu ieguldītu izbūvējot pa visu valsti un nekas nepārklātos.
  Tādu sapni nosapņoju.

  Elektriķis
  19.12.2021 19:45
  Reply to  Roberts

  Kādu laiku atpakaļ bija viens vienīgais operators, kurš dziedāja to pašu dziesmu. Tad uzradās vēl viens, un kā “pa brīnumu” pakalpojumu cenas nokritās, lai gan tam bija jābūvē savi torņi.

  Roberts
  19.12.2021 21:33
  Reply to  Elektriķis

  Visa problēma ka tam vienīgajam uzņēmumam vienmēr nav bijušas sakārtotas īpašumtiesības.
  Reāli vajadzēja celt efektivitāti un integrēt viņu tajā uzņēmumā kas ir viens no īpašniekiem. Tik daudz naudas izšķiests konkurējot ar savu īpašnieku.
  Tā vietā būtu labāk apvienojuši. Personīgi nesaprotu kādēļ jātērē nauda atsevišķai viedtv ja to varētu darīt cita mātes uzņēmuma divīzijā.

  Desa
  20.12.2021 11:34
  Reply to  Roberts

  Tieši konkurence starp LTC un LMT radīja bezvadu mājas internetu kā tādu, jo pasaulē ar šāda tipa neierobežotu servisu bijām vieni no pirmajiem. ASV tikai tagad ar 5G sāk kaut ko tādu piedāvāt, un rietumos vispār šādi pakalpojumi izmaksā krietni dārgāk, kā fiksētie, mums cenas ir līdzvērtīgas vai zemākas. LMT ir investējis milzu līdzekļus un resursus tīklā, lai vispār pavilktu visu to slodzi. Šī visa vietā LTC visticamāk turpinātu slaukt DSL.

  Roberts
  19.12.2021 21:30

  Jāsaka ka LMT ir uzlabojuši 4 G
  Tikko izdevās izspiest 165 mbit sekundē reālu ātrumu.

  Skābene
  19.12.2021 23:58
  Reply to  Roberts

  Kā kurā vietā, man ar LMT jāiet uz balkona runāt, jo istabā nav zonas, kamēr Bite un Tele2 ar zonu viss kārtībā.

  Elektriķis
  20.12.2021 08:47
  Reply to  Roberts

  Laikam domāji megabitus nevis milibitus :)

  Reklāma