Reklāma

Visām jaunajām biroju un dzīvojamām ēkām Anglijā būs nepieciešams ierīkot elektroauto uzlādes punktus

Jaunākie raksti

Ķirurgi pirmo reizi veiksmīgi savienojuši ģenētiski modificētas cūkas nieri ar cilvēka organismu

Zinātnieki spēruši platu soli cūku orgānu transplantācijā. Pirmo reizi pētnieki ģenētiski modificētas cūkas nieri veiksmīgi savienojuši ar cilvēka organismu....

Razer uzsāk piedāvāt procesora dzesētājus, korpusa ventilatorus un barošanas blokus

Razer izziņojis jaunus datora aksesuārus un pat svarīgas detaļas, kas arī tiks aprīkotas ar Razer RGB izgaismojumu. Razer Kunai...

“Facebook Messenger” grupu videozvanos ienes papildinātās realitātes efektus

Turpinot attīstīt konceptu par metaversa kompāniju, "Facebook" nācis klajā ar jaunām funkcijām, kas "Messenger" grupu zvanus izkrāsos košākus, ienesot...

Videospēle Among Us gada beigās būs pieejama Xbox un PlayStation konsolēs

Par visai patīkamie jaunumiem paziņojuši šobrīd aktuālās videospēles Among Us izstrādātāji Innersloth, jo sākot no 14. decembra tā būs...

Sony izziņo Alpha A7 IV pilna kadra matricas fotoaparātu

Sony Alpha A7 IV ir jaunākais ražotāja pilna kadra matricas fotoaparāts. Alpha A7 IV fotoaparāts izmanto 33 megapikseļu Exmor...

Lielbritānijas valdība līdz šī gada beigām plāno apstiprināt likumu, kas paredz, ka visām jaunbūvētajām dzīvojamajām mājām un biroju ēkām būs jābūt aprīkotām ar elektroauto uzlādes punktiem.

Šīm ēkām būs jābūt aprīkotām ar “viedajiem” risinājumiem, kas ļauj lādēt mašīnas “off-peak” periodos jeb brīžos, kad nav maksimāli lielākais elektrības patēriņš. Jaunajām biroju ēkām izvirzīta prasība izvietot vienu uzlādes staciju uz katrām piecām stāvvietām. Šī prasība Angliju padara par pirmo valsti pasaulē, kur jaunceltnēm obligāti jābūt aprīkotām ar elektroauto uzlādei nepieciešamo infrastruktūru.

Šis likumprojekts ir daļa no plašākas programmas, kuras mērķis ir strauji palielināt elektroauto uzlādes punktu skaitu valstī, cenšoties samazināt autovadītāju bažas par braukšanu ar elektroauto arī tālākos posmos. Plānots, ka no 2030. gada Anglijā būs aizliegts tirgot jaunas mašīnas ar iekšdedzes dzinējiem. Šī prasība par uzlādes infrastruktūras izveidi jaunceltnēs, visticamāk, stāsies spēkā jau no nākamā gada.

Reklāma

12 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
12 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments

Varbūt ka šoreiz viņiem tur būs pievilktas visas 3 fāzes.

Latvijā arī bija izmaiņas. Jaunajām daudzīvokļu mājām, jābūt izveidotiem kanāliem priekš elektrības kabeļiem, lai varētu uzlādes punktus izveidot. Pagājušajā gada jūlijā to pieņēma un no šī gada 10. marta. — visiem jaunajiem projektiem šis jau jābūt iekļautam.

Ja par parastu stāvvietu jāpiemaksā 5000 eur, tad par šādu būs vismaz 7000 + dzīvoklis :)

Nu vispār sākot ar 9000

Jaunajiem projektiem pievilkt visādus kabeļus pirms būves pabeigšanas nav problēma. Vairāk interesē, ko darīs ar vecajiem :) Piemēram, padomju laika mikrorajoniem, kur tāpat jau auto stāv, kur pagadās, jo vnk nav kur tos nolikt.

Elektro auto ,bet ja mājas saimnieks nevēlas braukt ar elektro miseni bet normālu benzīna auto?Kāpēc obligāti uzspiež elektro?Tas ir fašisms,kurš vēlas elektro lai brauc bet kurš grib benzīnu lai brauc ar to.

Tā nav atbilde. Nevienu neinteresē, ar ko brauc mājas saimnieks. Taču bez lādētājiem pie mājas viņš visticamāk paliks bez maksājošiem īrniekiem.

Nē, fašisms ir pavisam kaut kas cits. Ieguglē, ja īsti nesaproti šī vārda nozīmi.

Benzīna auto jau nav pagaidām aizliegti, ne? Tīri normāli, ka ar laiku tehnoloģijas attīstīsies un pilsētās vairāk neviens negribēs elpot izplūdes gāzes jo kādam baigi gribas ar benzīna auto izklaidēties.

Viena rozete uz 5 stāvvietām ir elektroauto uzspiešana?
Pie kam, pat ja, rozetei ir jābūt obligātai, to var arī neizmantot. :) Tas ir tāpat, kā Tev pajautājot “vai Tu esi idiots”, Tu pavisam droši drīksti atbildēt ar “nē”, nevis uzreiz apvainoties :)

Kāpēc kafejnīcās vairs smēķēt nevar? Arī fašisti uzspieda?

Galvenais, lai sadales tīkla infrastruktūra tiek līdzi jaunbūvju infrastruktūrai.

Reklāma
Reklāma