Reklāma

“Kedeon” viens no pirmajiem uzsāk LTE-M tīkla priekšrocību izmantošanu Latvijā

Jaunākie raksti

QNAP TS-253D-4G NAS iespēju apskats

QNAP mums laipni sarūpējis uz testu TS-253D NAS tipa tīkla atmiņu, lai mēs varētu iepazīties ar ierīces iespēju klāstu....

Saruna ar Mārtiņu Bērziņu par Citadeles pieredzi fintech risinājumu radīšanā

Bieži vien uzņēmumi, kā arī finanšu iestādes dažādu iemeslu dēļ izvēlas savus risinājumus radīt nevis paši no A līdz...

Riga TechGirls piedāvā bezmaksas dizaina programmēšanas darbnīcas skolniecēm

Lai veicinātu skolas laikā meiteņu lielāku interesi par iespējām tehnoloģiju jomā, Riga TechGirls, sadarbībā ar Zviedrijas vēstniecību Latvijā 7.,...

Pētījums: pārsteidzošs elektroauto lietotāju daudzums atgriežas pie iekšdedzes dzinējiem

Kalifornijā, kas ir viens no lielākajiem elektroauto tirgiem pasaulē, veiktais pētījums parādījis, ka nemaz tik skaisti viss nav šai...

Izsolē iespējams iegādāties vienu biļeti “Blue Origin” kosmosa kuģī; ceļojums notiks jau šovasar

Maija sākumā jau ziņojām, ka Džefa Bezosa vadītā kosmosa kompānija "Blue Origin" drīzumā uzsāks biļešu tirdzniecību ceļojumam kosmosa kuģī...

Pavisam nesen Latvijā darbību uzsācis LTE-M mobilo sakaru tīkls, un “Kedeon” ir viens no pionieriem, kurš, pateicoties Latvijas mobilo sakaru operatoram LMT (SIA “Latvijas Mobilais Telefons), savās ierīcēs izmanto tīkla sniegtās iespējas. Tas ļauj palielināt ierīces akumulatora darbības laiku un paver jaunas funkcionālās iespējas.

LTE-M mobilo sakaru tīkla tehnoloģija ļauj lietu interneta (IoT) ierīcēm tieši pieslēgties mobilajam tīklam bez papildus tīklošanas iekārtām un darboties mobilā režīmā – izmantojot ierīces akumulatora enerģiju. LTE-M tīkls savas specifikas dēļ  ļauj samazināt risinājuma izmērus un izmaksas, izmantot mazāk mobilo datu un nodrošināt ilgāku akumulatora darbības laiku. Atkarībā no ierīces izmantošanas veida, šis tīkls ļauj ierīcēm kalpot vairākus mēnešus bez uzlādes.

Mobilo sakaru operators LMT ir pirmais, kas visā valstī piedāvā stabilu LTE-M tīklu, tādēļ strauji augošais piegādes ķēdes uzraudzības start-up uzņēmums “Kedeon” sadarbojoties ar mobilo sakaru operatoru, testē jaunā tīkla izmantošanas iespējas ar tam paredzētajām sensoru ierīcēm, lai uzraudzītu dažādus vides faktorus piegādes laikā. Piemēram, sensoru ierīces reāllaikā monitorē temperatūru, mitruma līmeni, UV gaismas starojumu un citus piegādes ķēdē būtiskus faktorus. Turklāt, ierīces ļauj reāllaikā sniegt brīdinājumus, ja kāds no piegādes drošības parametriem netiek īstenots.

“LTE-M tīkls sniedz vairākas priekšrocības salīdzinājumā ar iepriekš pieejamiem tīkla risinājumiem. Mums tas dod iespēju radīt mobīlus bezvadu risinājumus un nodrošināt reāllaika mērījumus dinamiskā vidē. Klientiem tas pazemina uzstādīšanas izmaksas un sniedz detalizētu ieskatu par vidi, kurā tiek transportēti produkti, kas ir jūtīgi pret izmaiņām vidē. Turklāt ierīces tagad var pārslēgties “dziļā miega” režīmā un “pamosties” vajadzīgajos brīžos, nepārtraucot savienojumu ar tīklu,” informē Kristaps Mikasenoks, “Kedeon” līdzdibinātājs.

Iepriekš, lai piegādes ķēdē darbotos tīklam pieslēgtas uzraudzības ierīces, bija nepieciešama ievērojamu priekšdarbu veikšana un vairākas ierīces. Piemēram, lai izmantotu līdzīgas ierīces ar tradicionālo LTE tīklu, visiem piegādes transportlīdzekļiem bija jābūt aprīkotiem ar sensoriem, kuri ir pieslēgti atsevišķai vārtejai ar papildus barošanas avotu, lai ierīces varētu nosūtīt informāciju uz sistēmas online platformu. LTE-M ļauj vienkāršot šo procesu – klientu ierīces, kuras pēc izmēra atgādina divas sērkociņu kastes, vienkārši piestiprina jebkurai piegādes kravai, bez papildu aprīkojuma un sarežģītām darbībām, tādējādi nodrošinot mobilitāti un elastību.

“Tādi IoT standarti, kā, piemēram, LTE-M un NB-IoT, kuri kļūst aizvien izplatītāki un ar stabilu lomu nākotnē, būtiski maina sensoru un viedo risinājumu piedāvātās iespējas visdažādākajās nozarēs. Tie ļauj digitalizēt un automatizēt procesus, lai mēs varētu strādāt efektīvāk un, kas ne mazāk svarīgi, ilgtspējīgāk. Mēs patiesi priecājamies, ka tādi vietējie jaunuzņēmumi kā “Kedeon” saredz šī tīkla iespējas un mūsu tīkla infrastruktūras priekšrocības izmanto jau šodien,” saka LMT Inovāciju projektu vadītājs Jēkabs Groskaufmanis.

Kedeon piedāvā modernus programmatūras un iekārtu risinājumus aukstuma piegādes ķēžu uzraudzībai, kas palīdz ievākt svarīgus datus un optimizēt dažādus loģistikas procesus. Piedāvātie rīki ļauj kompānijām izcelties starp konkurentiem, padarot piegādes ķēdes posmus caurspīdīgākus, veicinot  patērētāju pārliecību un uzticību par piegādāto produktu kvalitāti. “Kedeon” ir veiksmīgi uzsācis vairākus pilotprojektus Latvijā, izmantojot vairāk nekā 25 LTE-M tīklā darbojošas sensoru ierīces vairākos Latvijas uzņēmumos, kas nodrošina pēdējo ķēdes posma piegādi – no veikala vai noliktavas līdz klientam. “Kedeon” sadarbojas un sniedz aukstuma ķēdes izsekošanas sistēmu risinājumus arī vairākiem loģistikas uzņēmumiem Eiropā.

Reklāma

1 komentārs

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
1 Comment
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
arcsin

Varbūt Kristaps, lūdzu, varētu nokomentēt: vai šis teikums “Mobilo sakaru operators LMT ir pirmais, kas visā valstī piedāvā stabilu LTE-M tīklu” ir ar segumu, vai arī tas ir līdzīgi kā ar 5G “straujo” attīstību? Un ar uzsvaru uz – visā valstī.

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: