Dažādas Bluetooth ievainojamības nav nekas jauns, bet svaigākā informācija norāda, ka miljardiem viedierīču lietotāju tagad tiešām varētu būt iemesls satraukumam. Atklāta visai nejauka Bluetooth LE (low energy) ievainojamība, kas gan vairs nav aktuāla Apple ierīcēm, bet Android ierīcēm labojums nav izlaists. Protams, šo labojumu potenciāli saņems tikai tās Android ierīces, kurām vēl pienākas un tiek izsūtīti ikmēneša drošības ielāpi.

Atklātā Bluetooth ievainojamība ļauj urķiem attālināti atvienot ar Bluetooth LE savienoto ierīci, pēc tam urķa dators pievienojas šīs atvienotās ierīces vietā, bet Bluetooth standarts atkārtoti nepārbauda savienojumu ar ierīci. Šobrīd zināms, ka ievainojamība skar Android ierīces, BlueZ (Linux bāzētas Lietu Interneta ierīces) un neatjaunotas iOS viedierīces. Windows darbinātām ierīcēm šāda ievainojamība nepastāv.

Demonstrācijas video parāda, ka pilnīgi nepamanāma šāda ielaušanās vis nav, jo it kā savienotā ierīce uzrādās kā pilnībā uzlādēta, tomēr tai ir 0% akumulatora atlikums.

Vai kāds uzlauzīs šādi tieši tavu ierīci? Diez vai. Bet fakts par ievainojamību un tās lāpīšanas tempiem ir nepatīkams.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
4 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Arčijs

Nu tā jau domāju ka laika jautājums kad parādīsies raksts par šo tēmu.Sveiciens ,,apturi kovid,, lietotājiem ;DDDD

vienalga

Neaizmirsti atbilstoša materiāla cepurīti uzvilkt. Ir uzinstalēts “apturi kovid”, pastāsti kādu reālu ļaunumu šī ievainojamība var nodarīt un cik liela varbūtība, ka tev tas vispār izdosies!?!

Sesks

Interesanti, cik daudz debiloīdu ir uzinstalējuši to kovidu ?

Lauris

Ignorējot provokatīvo frāzi, playstore rāda, ka 100K+