Kad Nacionālā basketbola asociācija (NBA) 30. jūlijā atsāks sezonu, tā izmantos Microsoft Teams, dodot iespēju faniem spēles izbaudīt vismaz šādā formātā. Taču tas nav viss. Tā kā fanu fiziska klātbūtne nebūs atļauta, izdomāts risinājums, kas gan skatītājiem, gan pašiem spēlētājiem radīs sajūtu, ka tribīnes tāpat kā agrāk ir fanojošu skatītāju pilnas. Saistībā ar pastāvīgo sadarbību ar Microsoft, NBA plāno izmantot kompānijas nesen izlaisto Together Mode, lai tribīnēs izvietotu vairāk nekā 300 digitālo fanu.

Šie digitālie fani, kuri atradīsies tribīnēs un ko redzēs spēlētāji, ir tie paši cilvēki, kuri spēles skatīsies caur Microsoft Teams. To iespējams panākt, izmantojot Together Mode funkciju, kas ar mākslīgā intelekta palīdzību segmentē cilvēka seju un plecus, lai pēc tam ievietotu kopīgā digitālajā telpā ar citiem cilvēkiem.

Avots: Microsoft
Together Mode funkcija. Avots: Microsoft

NBA arēnas aprīkos ar vairāk nekā piecus metrus augstiem LED ekrāniem, kas ieskauj laukumu. Displeji ļaus spēlētājiem redzēt un dzirdēt cilvēkus, kuri spēli skatās caur Microsoft Teams. Tikmēr fani vēros spēles tiešraidi tieši lietotnē un vienlaikus tribīnēs redzēs tos pašus cilvēkus, kas skatās spēli caur Microsoft Teams.

NBA nav vienīgā līga, kas izmanto videokonferenču lietotni, lai radītu aizpildītas arēnas sajūtu Covid-19 laikā. Dažas citas līgas ir domājušas par vēl radošākiem risinājumiem spēļu norisei bez skatītājiem, kas vienlaikus joprojām uzmundrinātu spēlētājus. Japānas basketbola komandu “Fukuoka Hawks “, piemēram, uzmundrina Boston Dynamics robots Spots.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
7 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
digitalk

man patīk skatīties NBA, kā KP, Bertāns (šoreiz nebūs), Kurucs un Pasečņiks iekapā, bet ideja izklausās pēc galīgi debīlas… :-/

ivo

Labi ka tu neesi debīls. manuprāt ļoti interesants un mūsdienīgs risinājums.

digitalk

ļoti interesanti skatīties, kā “zāle” tagad lagos reaģējot uz notikumiem laukumā? tas vairāk iederas jūtūbes kuriozu kanālā.

ivo

Un ja nelagos ko tad? :D

digitalk

ja tiem 300 skatītājiem iedos katram savu istabu blakus ēkā, tad jau lokālajā tīklā varbūt nelagos. tu esi redzējis kā patiesībā izskatās un izklausās attālinātā komunikācija (un rakstā izreklamētajā m$ tīmā)? cilvēka acs un auss ir spējīga apm. 200+ ms reakcijai. jebkas vairāk rada disonansi uztverē. lai arī spēlētāji uz laukuma prot ignorēt zāli un reti reaģē, tas nenozīmē ka novēlota “skatītāju” reakcija tiem netraucēs. es joprojām esmu skeptisks.

Einis

Nekad dzīvē nebiju skatījies filmas ar Bluetooth tumbu. Nebiju gaidījis, ka tik liela skaņas nobīde būs. Bet diezgan traģiska pieredze. Ar savām wirelesenēm īsti neesmu tādas nobīdes redzējis/dzirdējis.

Janis Murnieks

LOL .
Kas nākamais ? Virtuālā pasēdēšana kafejnīcā ar , piemēram , woltā , pasūtītu kafiju ?
Nāc , kovid , un ņem . pacienti ir gatavi …