Eiropas policija vērienīgā operācijā slēgusi pirātisko straumēšanas servisu Eiropā, kuru lietojuši aptuveni 2 miljoni klientu, un tam pat ir bijis savs klientu atbalsta dienests.

Šis pakalpojums, protams, ir slēgts, vairāk nekā 200 serveri konfiscēti, kā arī 11 iesaistītās personas arestētas. Tā nosaukums netiek izpausts, bet tas bijis pieejams Eiropā, un iesaistītās personas nākušas no Spānijas, Vācijas, Francijas, Nīderlandes, Beļģijas, Polijas, Čehijas, Dānijas un Zviedrijas, kur varētu arī būt galvenie noieta tirgi. Visvairāk operāciju veiktas tieši no Spānijas.

Šis straumēšanas serviss vienkopus piedāvājis vairāk nekā 40 000 zināmākos straumētājus, televīzijas kanālus un filmas no Netflix, HBO un Amazon, un kurš gan neatteiktos tos visus redzēt vienkopus. Kā norāda eksperti, tad šāda veida pirātiskā rīcība varētu palikt arvien aktīvāka, jo populārāko pakalpojumu cenas aug, kā arī katrs no tiem piedāvā ļoti īpašu saturu, kas noved pie tā, ka skatītājam var nākties abonēt pat vairākus servisus vienlaikus. Šādā gadījumā kopējā mēneša maksa strauji aug, kur ar nelegālām metodēm iespējams piedāvāt izdevīgu darījumu.

Kriminālais grupējums, kurš vadījis šo pakalpojumu sākot no 2014. gada, šādā veidā varētu būt apgrozījis 15 miljonus eiro. No peļņas 4,8 miljoni ieguldīti sporta mašīnās, dārglietās un kriptovālūtā, bet 1,1 miljons atradies dažādos bankas kontos.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
19 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Skābene

Ja turpināsies tendence katrai kino studijai taisīt savu straumēšanas platformu un izņemt saturu no populārākajām platformām, būs tikai likumsakarīgi, ka pirāti šo situāciju izmantos.

agle

Kad studijas beigs likt savam produktam tik fantastiskas cenas nebūs vairs pirātisko pakalpojumu. Vēlēšanas nopelnīt ātrak ari noved pie pirātisma.

Krotow

Pirātisms kā loģisks rezultāts straumēšanas servisu augstajām cenām un reģionālajam dalījumam. Lai tik turpina celt cenas un gaida ka viņus piratēs vēl vairāk.

Jānis Rišis

4G internets ir pārāk lēns lai būtu kaut ko iespējams straumēt tāpēc ir h265

Alexandr

Katra zina ar lmt ,ja sudigi sis pandemijas laiks lika viniem nogriezt atrumu,bet sobrit +- redzu tv3/6(Nekko neaboneju :) ) un tmldz ne HD,lai vai ka atceros pirms covid nets bija ok,nu ir testeti govs un bite ka kuram.

azad

Ko nozīmē pirātisms? Vai tur kāds kaut ko nelegāli pārdod? Es nopērku filmu, noskatos un iedodu citiem paskatīties. Kāds man iedod kaut ko. Tad sanāk, ka draugam grāmatu ar nedrīkst dot lasīt, lai pats iet pirkt, jo tas ir pirātisms:D

Dāvids Speriskas

Ja Latvijā cenas būtu attiecīgi mūsu valsts maksātspējas līmenim, tad būtu abonējis. Priekškam man maksāt tikpat cik piemēram zviedrs? Kāpēc Indijā digitālais saturs ir jūtami lētāks?

pastebin

Parasti jau tie servisi izmanto trešo pušu video straumēšanas servisus,mājaslapā embed videoklipu un praktiski policijai teorētiski japierāda ,ka viņi augšplādēja un izplata nelegālo saturu…

Dāvids Speriskas

Būt patērētājam vecajā Eiropā IR lētāk, ja salīdzina pēc ienākumiem.
Piemēram, gribi TLOU2? Viss OK, šeit pie mums līdz 70€ tūlīt piķos, un Zviedrijā pilnīgi tas pats, tie paši līdz 70€ eināriem.

Raimonds

Kolumbijā Netflix premium maksā ap 2EUR. Pie mums plēš 12 EUR. “Neliela” atšķiriba ne? Un saturs visiem viens.

Kristaps Skutelis

Dažādās valstīs ir pieejams dažāds saturs gan Netflix, gan citās līdzīgās video platformās. Autortiesību “burvība”.

Andis

Kristapam pilnīga taisnība!
Un vēl burvība ar valodām! Bračkam štatos nepiedāvā tām pašām filmām krievu valodu! Es čakarējos ar proxy lai bratiņš var kaut ko paskatīties krieviski….

Krotow

Radinieks angļu valodu klausīšanās līmenī jau nu varēja iemācīties.

digitalk

tad būs springšana, nevis relakss pie ekrāna. mēģināsi saprast, kādā dialektā atkal ko teica, tīsi atpakaļ, slēgāsi iekšā/ārā subtitrus. filmu klausīšanās līmenis tev nav sarunvaloda.
 
 

Last edited 3 months ago by digitalk
220v

var jau apmesties Braitonbīčā un vispār ignorēt faktu, ka fiziski neesi Krievijā….Njuujorknash))

digitalk

nezinot cilvēku, es tomēr neriskētu viņu uzreiz pieskaitīt pie russkij mir kategorijas :)