Reklāma

160 sievietes varēs bez maksas apgūt programmēšanas pamatus tiešsaistē

Jaunākie raksti

Huawei FreeBuds 4i bezvadu austiņu apskats

Šogad manās testēt kārajās ausīs pabijušas Samsung Galaxy Buds Pro un RHA TrueControl ANC, bet citi apskatnieki savus dzirdes...

Tiešsaistes pasākumā informēs par IT darba un studiju iespējām Liepājā

Trešdien, 28. aprīlī plkst. 16:00 Liepājā pārstāvētais Latvijas IT uzņēmums “TestDevLab” aicina piedalīties tiešsaistes pasākumā, kurā kopā ar Liepājas...

Zinātnieki pēta videospēli, ar ko varētu atgūties pēc COVID-19 radītajiem koncentrēšanās traucējumiem

Zinātnieku rokās nonākusi īpaša videospēle, kuru varētu izmantot kā recepšu "medikamentu" tiem cilvēkiem, kuriem pēc koronavīrusa saslimšanas ir problēmas...

“Amazon” savus interneta satelītus orbītā plāno nogādāt ar “Atlas V” raķetēm

Īlons Masks ar savu uzņēmumu "SpaceX" noteikti nav vienīgais, kura mērķis ir ar satelītu palīdzību Zemes iedzīvotājiem sniegt ātrgaitas...

Vēlies BMW M divīzijas strīpas uz viedtālruņa? Ar iQOO tā nebūs problēma!

iQOO 7 Legend, kas ir zīmola ātrākais viedtālrunis, tiks pie BMW M Motorsport trīskrāsu strīpām un "Fascination Meets Innovation"...

Nevalstiskā organizācija Riga TechGirls kopā ar informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmumu Accenture aprīlī atklāj otro pieteikšanās sezonu stipendiju programmai She Goes Tech, lai 160 sievietēm sniegtu iespēju apgūt nepieciešamās prasmes karjeras uzsākšanai IT nozarē.

Mācības sniegs iespēju sievietēm apgūt pamata iemaņas, kas nepieciešamas turpmākām mācībām IT jomā, lai sāktu karjeru nozarē. Mācības šogad notiks divus mēnešus attālināti, iekļaujot tiešsaistes saziņu ar nozares ekspertiem un lektoriem.

IT mācību laikā 160 Accenture nodrošināto stipendiju ieguvējām būs iespēja Riga Techgirls piesaistīto pasniedzēju vadībā apgūt tādas programmēšanas valodas kā Java, JavaScript un Scala, kā arī uzzināt vairāk par SAP tehniskā konsultanta amatu, LowCode izstrādes pieeju un mobilajām lietotnēm. Šobrīd uzņēmumiem, ieviešot un piedāvājot pakalpojumus, ir jādomā ne tikai par to, lai saturs būtu pieejams digitālajā vidē, bet arī par to, lai tas būtu ērti pārlūkojams dažādās platformās. LowCode izstrādes pieeja, kas pasaulē paliek aizvien populārāka, sniedz iespēju cilvēkam, kam nav programmēšanas zināšanas, radīt tīmekļa vietnes un mobilās lietotnes.

“Pēdējo gadu laikā IT nozare ir uzrādījusi labus rezultātus. Nozares potenciāls ir liels, un arī šobrīd, atverot jebkuru darba meklēšanas sludinājumu portālu, var redzēt, ka IT uzņēmumi joprojām meklē IT speciālistus. Viens no veidiem, kā palielināt IT speciālistu skaitu, tādējādi nodrošinot nozares izaugsmi, ir aktīvāka sieviešu un meiteņu iesaiste. Jaunākie DESI dati atklāj, ka Latvijā sieviešu īpatsvars informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) speciālistu vidū ir vien 1% no nodarbināto sieviešu skaita, kas ir zemāks par Eiropas Savienības vidējo radītāju 1,4% apmērā. Iemesli ir vairāki – sievietes ir piesardzīgākas nekā vīrieši un viņām ir būtiski uzklausīt un dzirdēt citu cilvēku pieredzi, padomus, kā arī noticēt saviem spēkiem. Sievietēm IT nozare ir piemērota, jo profesiju spektrs ir pietiekami plašs, lai ikviens varētu atrast sev piemērotāko specialitāti un darba vietu, tāpēc mēs priecājamies atklāt otro pieteikšanās sezonu She Goes Tech,” skaidro Riga TechGirls vadītāja Anna Andersone.

“Redzot lielo interesi par IT mācībām pērn, kad tika saņemti vairāk nekā 650 pieteikumu uz 80 vietām, tas uzņēmumam bija spēcīgs signāls turpināt sadarbību. Ikdienā esam novērojuši, ka aizvien vairāk cilvēku vēlas mainīt karjeru un iemācīties IT prasmes, tāpēc pēc Riga TechGirls mācībām sievietes varēs pieteikties uzņēmuma rīkotajās IT mācībās un praksē Accenture bootcamp, lai 1–5 nedēļu laikā apgūtu IT jomas pamatzināšanas un iemaņas karjeras sākšanai. Šajā pavasarī un vasarā uzņēmums dažādos mācību kursos plāno apmācīt vairāk nekā 200 cilvēku karjeras sākšanai IT nozarē,” uzsver Accenture vadītājs Latvijā Maksims Jegorovs.

Lai aizvien vairāk sieviešu apsvērtu un sāktu karjeru IT nozarē, Riga TechGirls kopā ar partneriem 2019. gadā izveidoja apmācību programmu She Goes Tech.

Pieteikšanās programmai She Goes Tech ilgs līdz 12. maijam. Lai pieteiktos mācībām, ir nepieciešama interese un vēlme sākt karjeru IT nozarē, analītiskā domāšana un angļu valodas zināšanas. Riga TechGirls turpinās sekot līdzi jaunākajai informācijai, ja mācību laikā Latvijā tiks atcelti pulcēšanās ierobežojumi, iespējams, daļa mācību varētu notikt arī klātienē.

Plašāk informācija par mācībām un pieteikšanos pieejama: www.shegoestech.lv

Reklāma

8 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
8 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
skābene

Kas tie par seksistu pasākumiem?Kāpēc cilvēkus jādala pēc dzimumiem?

Kristaps Skutelis

Meiteņu organizācija Riga Tech Girls rūpējas par meiteņu pasākumiem. Pilns citu apmācību abiem dzimumiem.

skābene

Nu pati tā dalīšanās meiteņu un puišu organizācijās nav racionāla. Ja ir profesionāla organizācija, kas piesaista jaunus profesionāļus, kāda starpība, vai profiņš nēsā bikses vai svārkus!? Savrīgi, ko cilvēks var vai nevar izdarīt.

Reinis Rozitis

Nu šis varētu nestrādāt kā arguments – proti tu piesakies uz (bezmaksas) kursiem un tev pasakā nē – šis tikai tādam un tādam dzimumam, dodieties uz kādu citu iestādi ..

Pēc tāda principa tad varētu arī jebkurš darba sludinājumos atteikt – nu ir taču daudzi citi sludinājumi/uzņēmumi, kur jūs varētu strādāt… Bet par tādu atbildi patlaban var sanākt “nepatikšanas”.

Tā kā jāpiekrīt skābenes komentāram – ņemot verā iespringumu ap genderismu utt. grūti saprast kā mūsdienās tas iet cauri..

Kristaps Skutelis

Tā kā visi raujas par to, lai sievietes dabūtu IT, tad šis ļoti labi strādā kā arguments.

digitalk

@Kristaps visi raujas, jo ļoti vajag apkarot slikto genderismu, bet ne jau tāpēc, ka sieviešu trūkums kādā industrijā nodarītu lielu kaitējumu. lai šo mērķi sasniegtu, rupji tiek izmantots genderisms ;)

citrons

Tu gribētu vairāk uzzināt par mēnešreizēm (lai uzprogrammētu kārtējo ovulācijas kalendāru) un bāc – sasodītie seksisti tevi diskriminē pēc dzimuma pazīmes!

Kengurs

ar laiku būs jāievieš IT un WIT , gluži kā NBA un WNBA :)
neesmu pret sievietēm jebkurā sfērā, bet fakts, ka vajadzīgi atsevišķi kursi tikai sievietēm, par neko labu neliecina. pēcāk arī darbu meklēs, kur kolēģi ir tikai sievietes un produktu tirgos tikai sievietēm?
uzskatu, kā vīrietis, ka abi dzimumi ir vienlīdzīgi, bet šādi kursi rāda, ka ir sievietes, kuras domā savādāk :(

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: