web analytics

Briti ielu segumu lāpa ar mākslīgā intelekta palīdzību

Jaunākie raksti

Īlons Masks samaksās 100 miljonus dolāru tam, kurš piedāvās labāko CO2 savākšanas tehnoloģiju

"Tesla" dibinātājs un vadītājs, kā arī pasaulē bagātākais cilvēks Īlons Masks (Elon Musk) saviem sekotājiem "Twitter" izteicis piedāvājumu -...

Serviss Beeper ļaus izmantot Apple iMessage servisu Android ierīcēs

Tieši šajā nedēļā aizdomājos par to, ka šobrīd ar mūsu mākoņservisiem varam ērti piekļūt dažāda veida informācijai vairākās ierīcēs,...

Apple samazina iPhone 12 mini ražošanas apjomus, lai ražotu vairāk Pro modeļus

Oktobrī, kad tika prezentēti četri jauni Apple iPhone 12 modeļi, tika prognozēts, ka tieši parastais iPhone 12 un mazais...

Jaunais 28 collu Philips 4K UHD monitors 288E2UAE ir gatavs pārsteigt ar krāsām un produktivitāti

Jaunais Philips 288E2UAE monitors (28 collas / 71,1 cm) ar tā 4K izšķirtspēju, 10 bitu IPS paneli, USB 3.2...

“Toyota GR Yaris” apskats – rallija mašīna ikkatram

Rallijs ir nodarbe, kas mani ievilka ne tikai autosporta, bet arī vienkārši automašīnu pasaulē. Viss sākās bērnībā ar videospēli...Blekpūla (angļu: Blackpool) uzsākusi projektu, kur mākslīgajam intelektam jau uzticēts svarīgs uzdevums – mašīnmācīšanās programmatūra meklē bedres dažos pilsētas rajonos.

Project Amber mašīnmācīšanās programmatūra datus ņem no satelīta attēliem, identificē kritiskākās bedres, lai nenāktos ar automašīnu izbraukāt visas ielas vai paļauties uz iedzīvotāju paziņojumiem par nepieciešamību sakārtot ielas segumu.

Sākotnēji Project Amber apmācīšanas laikā strādnieki devās uz mākslīgā intelekta norādītajām vietām, salaboja segumu, ja tas bija nepieciešams. Pēc tam tika datorā ievadīta atskaite, lai mākslīgais intelekts spētu turpināt pats sevi apmācīt.

Šādā veidā kopš vasaras Project Amber palīdzējis atpazīt 5145 labojamas vietas ceļa segumā, turklāt aplēses liecina, ka ietaupīts aptuveni miljons britu mārciņu, kas tiks novirzīts tālākiem ceļa seguma labojumiem.

3 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
3 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
rodo

pff, a mēs tramvajus skalojam ar nanoūdeni

KKTK

Vai mākslīgais intelekts arī sapratīs kuru brigādi nemaz nav vērts sūtīt, jo tāpat sataisīs ķep-ļep? Vai kuros laikos nevar sūtīt, jo strādās ilgi in neefektīvi. Un beigās varbūt pat izsūtīs ziņojumu kura brigāde atlaižama un kurai pienākas prēmija?

Reinis Rozitis

Saprast jau sapratīs, bet diez vai (nu vismaz pie mums) kāds viņam dos šādas privilēģijas. Nu vai arī papildus jāiestrādā parametri par to cik un kādus ziedojumus konkrētā ceļubūves kompānija ir veikusi pie virpas esošajai partijai vai kādas radnieciskās un/vai ekonomiskās saites ir starp atbildīgajiem cilvēkiem utt, citādi jau nekā ..

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: