Blekpūla (angļu: Blackpool) uzsākusi projektu, kur mākslīgajam intelektam jau uzticēts svarīgs uzdevums – mašīnmācīšanās programmatūra meklē bedres dažos pilsētas rajonos.

Project Amber mašīnmācīšanās programmatūra datus ņem no satelīta attēliem, identificē kritiskākās bedres, lai nenāktos ar automašīnu izbraukāt visas ielas vai paļauties uz iedzīvotāju paziņojumiem par nepieciešamību sakārtot ielas segumu.

Sākotnēji Project Amber apmācīšanas laikā strādnieki devās uz mākslīgā intelekta norādītajām vietām, salaboja segumu, ja tas bija nepieciešams. Pēc tam tika datorā ievadīta atskaite, lai mākslīgais intelekts spētu turpināt pats sevi apmācīt.

Šādā veidā kopš vasaras Project Amber palīdzējis atpazīt 5145 labojamas vietas ceļa segumā, turklāt aplēses liecina, ka ietaupīts aptuveni miljons britu mārciņu, kas tiks novirzīts tālākiem ceļa seguma labojumiem.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
3 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
rodo

pff, a mēs tramvajus skalojam ar nanoūdeni

KKTK

Vai mākslīgais intelekts arī sapratīs kuru brigādi nemaz nav vērts sūtīt, jo tāpat sataisīs ķep-ļep? Vai kuros laikos nevar sūtīt, jo strādās ilgi in neefektīvi. Un beigās varbūt pat izsūtīs ziņojumu kura brigāde atlaižama un kurai pienākas prēmija?

Reinis Rozitis

Saprast jau sapratīs, bet diez vai (nu vismaz pie mums) kāds viņam dos šādas privilēģijas. Nu vai arī papildus jāiestrādā parametri par to cik un kādus ziedojumus konkrētā ceļubūves kompānija ir veikusi pie virpas esošajai partijai vai kādas radnieciskās un/vai ekonomiskās saites ir starp atbildīgajiem cilvēkiem utt, citādi jau nekā ..