Reklāma

Bite sola investēt 10% no apgrozījuma, lai pilnveidotu savu tīklu

Jaunākie raksti

Motorola viedtālrunis varētu būt pirmais, kas būs aprīkots ar 200MP izškirtspējas kameru

Septembra sākumā Samsung izziņoja pirmo 200MP izšķirtspējas viedtālruņu kameru ISOCELL HP1. Ir parādījusies informācija, ka tieši Motorola radīts viedtālrunis...

Mazda: Elektroauto un sintētiskajām degvielām ir vieta nākotnē

Mazda Eiropas pētījumu un izpētes nodaļas direktors Kristiāns Šulce norādījis, ka ka sintētiskajām jeb e-degvielām nākotnē ir vieta līdzās...

Indijas valdība gatavojas aizliegt privātās kriptovalūtas un ieviest savu digitālo valūtu

Šķiet, ka Indija vēlas sekot Ķīnas piemēram un arī aizliegt kriptovalūtas. Taču ar dažiem izņēmumiem. Piemēram, Indija apsver ļaut...

Vācijas jaunā valdība vēlas līdz 2030. gadam pārtraukt ogļu izmantošanu

Pirms pāris dienām tika panākta vienošanās par Vācijas jauno valdību, un, šķiet, ka pie vadības grožiem atradīsies cilvēki, kuri...

Apple iPad 10.2 (2021) planšetdatora apskats

Šī gada rudens mums atkal atnesa jau diezgan pierastus jaunumus no Apple, un 14. septembrī, reizē ar jaunāko iPhone...

Ņemot vērā pieaugošo datu patēriņa apjomu un mobilo ierīču skaitu, šogad mobilo sakaru operators BITE plāno stiprināt tīklu Latvijas lielākajās pilsētās un reģionos par 33%, pozitīvi ietekmējot datu caurlaidību un interneta ātrumu. Kopumā tīkla stiprināšanā uzņēmums ieguldīs aptuveni 10% no apgrozījuma. Tāpat 2020. gadā tiks veikti priekšdarbi, lai veiksmīgi nodrošinātu 5G tīkla pārklājumu.

2019. gadā ik dienu BITES tīklā izmantotais mobilo datu apjoms bija līdzvērtīgs 100 000 stundu garu filmu lejupielādei. Šī iemesla dēļ jau pērn uzsākta tīkla stiprināšana, kas divu gadu laikā tiks paveikta 86% apmērā.

Proti, pērn uzstādītas papildus 256 4G+ bāzes stacijas visā Latvijā, tādā veidā nodrošinot pat par 30% lielāku tīkla ātrumu. Salīdzinot ar 4G tehnoloģiju, 4G+ būtiski palielina tīkla jaudu un kapacitāti, vienlaikus nodrošinot zemāku latentumu jeb signāla aizturi un iespēju apkalpot lielāku datu plūsmu. Kopumā 2019. gadā vairāk nekā 40% no BITES bāzes stacijām aprīkotas ar 4G+ tehnoloģiju, un šogad to skaitu plānots būtiski palielināt.

Lai stiprinātu mobilo sakaru tīklu gan Latvijas lielākajās pilsētās, gan reģionos, BITE šogad plāno papildināt esošās bāzes stacijas ar 1000 4G+ šūnām. Papildus 4G+ šūnas nodrošinās iespēju apkalpot lielāku datu apjoma caurlaidību, tādā veidā palielinot mobilā tīkla kapacitāti.  Tāpat paredzēts uzstādīt 50 jaunas BITES bāzes stacijas, pamatā reģionos. Piemēram, Krāslavas, Rēzeknes, Ogres, Ventspils, Valmieras, Bauskas, Tukuma un citos rajonos.

“Pērn izmantotais datu apjoms BITES tīklā ir palielinājies par 58%, kā arī strauji aug ierīču skaits, kas tiek pieslēgtas tīklam. Tādēļ ik gadu tīkla attīstībā investējam 10% no apgrozījuma. Turpināsim arī modernizēt tīkla tehnoloģisko aprīkojumu, tā paaugstinot energoefektivitāti. Vēl kā vienu no šī gada mērķiem tīkla attīstībā esam izvirzījuši sagatavošanās darbus 5G tīkla ieviešanai plašākā mērogā,” stāsta BITES vadītājs Kaspars Buls.

Šobrīd puse no BITES bāzes stacijām Rīgā ir pieslēgtas pie optiskā tīkla, kamēr pārējās bāzes stacijas pieslēgtas jaunākas paaudzes radio linkiem – tehnoloģijai, kas nākotnē spēs pārnest arī 5G datus. Kā liecina uzņēmuma pieredze, tīkla diversifikācija ir būtiska, jo, ja rodas bojājumi, tos ir vieglāk konstatēt un novērst, kā arī kļūmju atklāšanai un novēršanai optiskajā tīklā nepieciešams vairāk laika un resursu.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: