Civilizētajā pasaules daļā ir ļoti izplatīts viedtālruņu nomaiņas veids, kad tu atdod savu gadu vai divus gadus veco viedtālruni, pretī saņemto jaunu viedtālruni ar pamatīgu atlaidi. Pie mums arī šādas iespējas pastāv, bet parasti par tavu tīri lietojamo divgadnieku tiek piesolīti aptuveni 30 eiro, padarot šo maiņas procesu ļoti neizdevīgu. Lai arī kā nebūtu ar naudas lietām pie mums, tomēr citviet šāda viedtālruņu nomaiņa ir populāra.

Statistika norāda, ka šādas viedtālruņu maiņas ceļā arvien vairāk iPhone viedtālruņi tiek nomainīti pret Android. Šādā maiņas ceļā var novērtēt, kas tieši bijis vecā viedtālruņa ražotājs, un kas ir jaunais viedtālrunis. Absolūts uzvarētājs šajā maiņas darījumā ir Samsung ar saviem Galaxy viedtālruņiem.

Tiek lēsts, ka kopš pagājušā gada oktobra iPhone lietotāju lojalitāte kritusi par 15% – tiek atdots vecais iPhone, bet vietā tiek iegādāts Android viedtālrunis.

Citi pētījumu norāda, ka uzticība iPhone ir zemākā kopš 2011. gada – tikai 70.8% iPhone lietotāju turpina iegādāties nākamo viedtālruni arī no Apple. 2018. gadā šis rādītājs pārsniedza 90%. Pretējā virzienā no Android uz Apple iOS dodas aptuveni 5.7% viedtālruņu mainītāju. Dati apkopoti no 38 000 maiņas darījumu.

Šāda statistika nav nekāds pārsteigums, jo Apple ir pēdējos gados pamatīgi pacēlis viedtālruņu cenas. Samsung un citi lielie ražotāji arī cenas cēluši, bet ne tik ļoti daudz. Apple arī iepriekš atzina, ka iPhone cenas vainojamas pārdošanas apjomu kritumā.

Apple vadītājs Tims Kuks janvārī atzina, ka iPhone pārdošanas ieņēmumi ir samazinājušies par 15%, kad tos salīdzina ar 2017. gada tiem pašiem trim mēnešiem. Kuks arī atzina, ka iPhone cena ir viens no daudziem ieņēmumu krituma iemesliem. Viņš gan tieši neatzina, ka iPhone ir pārāk dārgi, bet tika norādīts – lielas problēmas rada mobilo sakaru operatoru nevēlēšanās daļēji dotēt viedtālruņu iegādi, kā arī ASV dolāra kurss daudzās valstīs būtiski palielinājis iPhone cenu.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
14 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
KasparsB

ak tad dolāra kurss un nelietīgie operatori… a pašu alkatība ni un ni :D

cli

Ja Apple neizlaidīs iPhone SE aizstājēju gan izmēra, gan cenas ziņā, tad pēc laika droši vien arī skatīšos kāda Android One telefona virzienā.

Wentilators

Es arī sēžu tikai uz maza izmēra un gaidu tikai jaunu SE aizvietotāju. Tici man androidā tādu neatradīsi. Pirmkārt izmēra ziņā vairs neko neatradīsi un ja būs tad zem 100€ prestigio. Līdz 200€ tās ir bremzes, katrā ziņā Mediatek neņemt. Notestējis esmu dažādus Android, tādas bremzes un izskatās, ka flagmaņi ir vienīgā alternatīva, kas līdzvērtīga normālai darbībai, pret to pašu SE. Android man besī pēc būtības, bet mirstot trīs reizes varbūt varētu paņemt, bet šobrīd nekas nav mazizmēra, supports, tīrie Andri. Man kopš 2009ā neviens iPhone nav bijis servisā (servisa lietas var sudziba ELVĒ palasīt uz Andri + daifonam pa… Read more »

Skābene

Sapratu, ka tavs viedoklis par Android ir palicis 2009 gada līmenī! :)
Es, piemēram, biju pārsteigts, ka Xiaomi Mi A2 telefons ar tīru android un 150 eur cenu metāla korpusā var būt tik dzīvelīgs un kvalitatīvs. Par tādu cenu es labāk katru gadu pērku jaunu modeli, nekā staigāju ar vienu iphone kopš 2009 gada! :)

datacore

Tieši tā. Pirms mēneša sasistā OnePlus X vietā iegādājos Xiaomi Mi 8 Lite un esmu ļoti apmierināts – viss darbojas bez jebkādas būtiskas aiztures vai uzkāršanās, kas, manuprāt, ir svarīgākais telefonā. Nav gan tīrs Android, bet pierast pie MIUI niansēm nebija grūti.

shpats

Ar backup (lasi: datu kopēšana no vecā uz jauno Android) – 0 problēmu, arī SMS un zvanu saraksti tiek atjaunoti, kādi bija vecajā (protams, ja Google konts sinhronizējas)..

Janis

Es piekrītu ka šīs ir viens no labākajiem Apple iPhone modeļiem pēdējā laikā!

Uldis M.

Tā tas varētu būt… Cilvēkiem gribas ko jaunu. Xs bija tieši tāds pats kā X tikai dārgāks. Ja jaunais atkal būs tāds pats, tikai ar flīzi aizmugurē (atvainojos, trīskameru bloku), baidos ka iPhone pārdošanas apjomi neuzlabosies. Vajag jaunu dizainu, jaunas fīčas… Apnīk tak viens un tas pats.

Reinis Rozitis

Nesen sanāca noskatīties viena apskatnieka argumentus nomaiņai: https://www.youtube.com/watch?v=YyMiZCXRMQY

Krotow

iPhone tirgus daļu visvairāk nozāģē premium klases Ķīnas viedtālruņi ar Samsung iepriekšējās paaudzes viedtāluņiem otrajā vietā. Jaunajiem iPhone nekas īpaši jauns klāt nav nācis, pārāk liels izmērs, plus Apple ierobežojumi mediju failu atrašanās vietai un apmaiņai ar datoru plus sliktāks baterijas darba laiks. Un, protams, cena.

neAnonīms

Pirms divi gadi tiku pie iPhone X…mans pirmais iPhone. Laiks jaunam telefonam un plānoju ņemt kādu premium Androidu. Runa nav par cenu bet par laikam to varētu saukt par iPhone morālu un daļēji tehnoloģisku atpalicību …jaunais iPhone būs atkal praktiski tāds pats kā ieprikšējais un attiecīgi tāds pats kā X. Būtu vismaz tikuši vaļā no tās uzacs…tad padomātu vēl..

Arturs Calmanis

Kurā valstī, no kā tie 38 000 darījumu veidojas. Šie skaitļi ir bezjēdzīgi bez šādas mazas detaļas.

Fedja

Iphone pēdējā laikā no “uh un ah tehnoloģiju granda” ir kļuvis par ‘vienkārši kvalitatīvs telefonu”.
Par vienkārši kvalitatīvu telefonu prasītā summa jau ir neadekvāta, jo pietrūkst “uh un ah” faktora.

"Mazais kritiķis"

Ceru, ka būs iphone 11 vai iphone se cheap versija. Tad Apple būs 65% vai 67,6% telefonu maiņa.