Eiropas Komisija vakar uzsākusi izmeklēšanu pret ASV tiešsaistes tirdzniecības gigantu Amazon, jo ir saskatāmi Amazon darbības pārkāpumi gan kā tiešsaistes tirgotājam, gan tirdzniecības platformai. Amazon darbība ar datiem un uzlabota sadarbība ar dažiem tirgotājiem varētu būt pretrunā Eiropas Savienības konkurences noteikumiem.

Amazon pārdod preces tieši, kā arī ļauj mazākiem tirgotājiem pārdot produkciju Amazon platformā. Eiropas Komisija uzskata, ka Amazon izmanto mazāko uzņēmumu datus, lai izvērtētu jaunākās tendences un iepirkšanās paradumus, bet mazie Amazon platformas lietotāji šādus datus iegūt nevar.

Eiropas Komisija izvērtēs, vai šāda prakse nesniedz Amazon negodīgas konkurences priekšrocības, jo Amazon izmanto konkurencei jūtīgu informāciju par tirgotājiem platformā, to produktiem un darījumiem platformā.

Konkurences noteikumu pārkāpšana Eiropā draud ar sodu, kas var sasniegt 10% no uzņēmuma kopējā gada apgrozījuma.

Amazon jau iepriekš izpelnījusies kritiku par labvēlīgu nodokļu vienošanos ar Luksemburgu. 2017. gadā Eiropa lika Amazon atmaksāt nodokļus 250 miljonu eiro apmērā.

Reklāma

13
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
12 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
digitalkDMGJeffDMGLucifers Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
DMG
Viesis
DMG

Kāpēc Eiropā vēl nav savas tirdzniecības platformas? Vai nu jāsūta no Amerikas vai no Ķīnas. Un ar tiem amerikāņiem bieži viss ir ļoti skumji no piegādes viedokļa. Nepārtraukti tur uzduros precēm, kuras nepiegādā uz Latviju.

Jeff
Viesis
Jeff

Labrīt! Neesi neko dzirdējis par amazon.co.uk vai amazon.de???

DMG
Viesis
DMG

Labrīt Tev arī. Un ko tu ar to gribēji pateikt? Nu atveru to amazon.co.uk. Sameklēju pirmo Canon m100 kameru. Un še tev. Piegāde tikai Anglijā un kas ar Latviju? A vot kas: “This item does not ship to Latvia”.
Ar amazon.de nedaudz labāk no kameras viedokļa, bet tiklīdz sāku meklēt lādētāju tā atkal “This item does not ship to Latvia”. Nu tad ko īsti gribēji ar to pateikt? Es gribēju pateikt, ka nav platformas, kas bez šāda čakara ļauj iegādāties preces. Diez vai Angļu in Vācieši redz šādus paziņojumus tur. Lūk, kad būs amazon.lv tad varēsim runāt.

Jeff
Viesis
Jeff

Tad tu pasūti Canon foto tehniku no Ķīnas? :-))))))))))

DMG
Viesis
DMG

Es nepērku no Ķīnas (lai arī mēs tak zinām, ka visu ražo Ķīnā). Tas ir tikai piemērs, cik sūdīgi ir tevis pieminētie interneta veikali. Var vēl kaudzi Anglijas veikalu atrast, kur būs tieši tādas pašas problēmas. Visi viņi ir paredzēti lokālai izmantošanai. Nevis visai Eiropai. Kaut ko jau atrast var, bet nebūt ne visu.

digitalk
Member
digitalk

ja tev ne tikai pakurnēt, bet arī nopirkt, tad forumā Briedis ieteica labu piegādātāju https://ebaypiegade.lv

DMG
Viesis
DMG

Varētu jau kādreiz pamēģināt. Lai arī e-bay man personīgi riebjas. Nepārtraukti uzduros tur kaut kādām kļūdām un komunikācija ar viņiem ir vienkārši nožēlojama. 3 mēnešus atpakaļ solīja salabot problēmu ar solīšanu un joprojām nekas nav mainījies. Atbild arī reizi nedēļā. Ok gan jau var pazvanīt un vēl iztērēt naudu uz to un gaidīšanu, kad atbildēs. Bet nu nez vai tas ir tā čakara vērts.

Jeff
Viesis
Jeff

Skaidrs. Tev visur un vienmēr ir problēmas ar kaut ko.

Esmu pēdējo 10 gadu laikā veicis SIMTIEM pasūtījumu no Amazon.co.uk, Amazon.de, eBay.co.uk, eBay.de, ASOS un citiem i-veikaliem no UK/EU un kaut kādas problēmas ir bijušas labi ja pāris reizes.

DMG
Viesis
DMG

Nu nez kā tu viņus tad veic. Es šodien vēl pamēģināju atrast konkrētu rotaļlietu un pilnīgi visas nepiegādā uz Latviju. Kā var pasūtīt to, ko nemaz nepiegādā? Ja nu vienīgi tu pērc nevis to, ko vēlies, bet to ko tev piegādā.

digitalk
Member
digitalk

tā ebaypiegāde (neskatoties uz nosaukumu) nodrošina salīdzinoši lētu kurjerpakalpojumu no praktiski jebkura DE un UK tirgoņa, personīgi es viņu pakalpojumus esmu izmantojis tikai ar Amazon.de
pēdējais pasūtījums pēc iepriekšējiem aprēķiniem vispār būs kuriozs — prece pasūtīta amazon.de (DE only) tiek piegādāta no amazon.com un uz LV vedīs ebaypiegāde. tas sanāk lētāk (ietaupu padsmit eiro uz ~100), nekā pasūtīt uz LV no amazon.com pa tiešo :))

DMG
Viesis
DMG

Kādas tām piegādēm ir cenas? Nekur viņiem lapā neatrodu.

digitalk
Member
digitalk
Lucifers
Viesis
Lucifers

Lel kārtējais Ali mēslu pircējs