Huawei Consumer Business Group izpilddirektors Ričards Ju (tas pats, kurš mūs mēģina nogalināt ar savām nebeidzamajām runām visās viedtālruņu prezentācijās) intervijā CNBC pastāstījis, ka Huawei tiešām gatavo paši savu operētājsistēmu Android un arī Windows aizstāšanai. Huawei operētājsistēma varētu būt gatava 2020. gada sākumā, vismaz tā apgalvo Ju.

Ķīnas klienti pie Huawei operētājsistēmas tiks nedaudz ātrāk (Ju norāda šī gada rudeni, kas varētu atbilst Huawei Mate 40 sērijas iznākšanas laikam), pārējai pasaulei Huawei operētājsistēma varētu būt pieejama drīzāk ap 2020. gada vēlu pavasari vai vasaru.

Vienlaikus Ju atgādina, ka Huawei vēl arvien ir uzticīgi Microsoft Windows un Google Android partneri, bet Huawei esot gatavs izmantot pašu veidotas alternatīvas.

Baumas norāda, ka Huawei operētājsistēmas izstrāde jau noris kopš 2012. gada, bet tiek uzskatīts, ka tā dēvētais Project Z vēl ne tuvu neesot gatavs. Plika operētājsistēma vēl nenodrošina panākumus mūsdienās, kad visi gaida ar lietotnēm uzpildītu, ērtu lietotņu veikalu, pieeju Gmail un YouTube.

Reklāma

21
Leave a Reply

avatar
4 Comment threads
17 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
14 Comment authors
Kristaps SkutelisPutrelisGrifsJanis MurnieksEss Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Grifs
Viesis
Grifs

Lūks arī Amerikāņi būs iešāvuši sev kājā. Lai tik ķīnieši strādā. Varbūt parādīsies kāda jauna konkurence lielajiem milžiem.
Toties mazliet offtopiks – šorīt uz sava P10 saņēmu 9.0.1 apdeitu. Esmu viegli saintriģēts tagad.

koļa
Viesis
koļa

Noteikti, kad sapņo aizver acis

Tasesmues
Viesis
Tasesmues

Microsoft jau parādīja, cik ļoti tirgus ir ieinteresēts vēl vienā os. Atšķirībā no Windows mobile, Huawei izstrādājums darbināšot arī android apps, tad lietotājam vulgaris varētu būt vienalga kāda os un tas dotu mazu cerību

Einis
Viesis
Einis

@Grifs
Kāpēc man uz P20 Lite tikai 8.0.0.180 tikai piedāvā?

Aigars
Viesis
Aigars

Tāpēc ka Lite

Putrelis
Viesis
Putrelis

Kuram modelim P10 plus vai parastajam P10?

Grifs
Viesis
Grifs

Baigi nečekojus vai plus vai neplus, bet škiet, ka vienkārši P10. Man liekas ka tur nemaz nebija plus versijas, bija tikai Lite versija, tā man toč nav.

Putrelis
Viesis
Putrelis

Kāds modeļa numurs VTR-L29 vai VKY-L29?

Grifs
Viesis
Grifs

@Putrelis
VTR-L29

Putrelis
Viesis
Putrelis

Kādā veidā jūs atjauninājāt,man arī ir Huawei P10 Modeļa numurs VTR-L29C432

roys5016
Viesis
roys5016

Jautājums!!! Ja huawei izstrādā savu OS sistēmu un ja tā ir taisnība, ka 2020 gada viņi to sūtīs uz telefoniem, tad jautājums, ja es viņu nevēlos, bet gribu palikt pie Android operētājsistēmu, cik liela iespēja būs palikt?

wils
Viesis
wils

100%, kamēr neakceptē uzlikt “update”, tikmēr nekas tavā pašreizējā telefonā nenotiek.
Tas nav, kā app “update” no Google Play, kuri uzliekas automātiski.

roys5016
Viesis
roys5016

Bet man darbā loģistikas jomā ir daudzas ierīces uz android sistēmu jeb OS un viņas bieži atjaunojas, un man liels m…. Par to, ka dabūšu jaunu telefonu ņemt

Jānis Lāčaunieks
Member
Jānis Lāčaunieks

Es teiktu, ka jaunais OS būs jaunajām ierīcēm. Ja tev līdz šim bija Android, tad, visticamāk, tā tas arī paliks. Ja ap 2020. gadu pirksi jaunu Huawei, tad arī saņemsi viņu OS.

wils
Viesis
wils

Pagaidām tas gan ar kociņu ūdenī rakstīts.
Šobrīd Huawei vairāk runā, kā dara.

roys5016
Viesis
roys5016

Īstenībā dīvaina sagadīšanās, bija man Nokia laiks tā aizgāja pa skuju taku, tad man bija HTC arī aizgāja un tagad jau 6 gadus lietoju huawei un arī spīd tas pats 😂

wils
Viesis
wils

Tagad atkal var pirkt Nokia. :)

Janis Murnieks
Member
Janis Murnieks

Aha , Ar HMD ( aka Nokia ) sniegumu roys5016 pārdabiskās spējas pat nevajadzēs :D

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Es ļoti šaubos, ka vecajām ierīcēm Huawei gribēs un vispār varēs izplatīt kaut kādu citu OS. Telefoni tomēr nav tik fleksiblas ierīces, lai tur varētu virsū uzstādīt visādas citas operētājsistēmas.

Krotow
Viesis
Krotow

Pozitīvais iznākums trādirīdim ap hu*avejiem var sanākt kā populārs kļūs visāds desktop Linux. Vien cerams, ka tur mazākai ņemtnei ar savietojamību vienosies par 1-2 distro, ko lietos visi.

Ess
Viesis
Ess

P10 Plus jau vairākas nedēļas darbojas ar Android 9.0.1 softu.