Pagājušajā nedēļā mums radās iespēja izbraukt ar populāro Xiaomi Mi Electric Scooter elektroskūteri (paldies, Bitei par testa ierīci). Izbraucām, sapratām produkta plusus/trūkumus un uzrakstījām Mi Electric Scooter apskatu.

Pēc daudzskaitlīgajiem komentāriem pie šī apskata varam secinātu, ka šī tēma mūsu lasītājiem ļoti interesē. Kādā komentārā varējām lasīt, ka ir cilvēki, kas ar šādu elektroskūteri braukā uz darbu Rīgā no Ādažiem. Arī mēs izlēmām pamēģināt. Nesanāca.

Reklāma

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
44 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
DMG

Nu jā tādam ceļa gabalam prasās, ko jaudīgāku. Xiaomi jau vairāk atgādina tādu pilsētas variantu. Bet tā vispār nākotnes apskatiem labprāt gribētu redzēt tādu kārtīgāku testēšanu. Maksimālais attālums, neceļi, bruģis, stabilitāte uz slapja bruģa, spēja uzbraukt kādā leņķi utt. Tā lai varētu redzēt maksimumu, ko no viņa var izspiest.

jr

Nu re, beidzot jau vairāk detaļu un reālas pieredzes.

Varbūt kāds lietotājs, kurš ikdienā braukā var nokomentēt par 17km range ? ir tik traki ka tikai pusi no paredzētā sasniedz ?

NR71

Jā, tā ir. Pēc skūtera otrās uzlādes (tātad praktiski nullīte) izdevās nobraukt 15 km un pāri palika 14% baterijas. Tiesa gan, vizinājos pāri Salu tiltam, tur no un uz abām salām, kā arī uz paša tilta stāvi uzbraukumi. It kā pie braukšanas lejup ar atlaistu droseli tas rekuperatīvi uzlādē aķi, bet tas laikam ir ļoti niecīgs procents.

Skābene

Man liekas, ka Ādažiem vairāk piemērots klasiskais elektrovellapēds, kas kombinācijā ar poedāļiem jau neatpaliek no Skūtera pārvietošanās ātruma.

erv

Man 2 paziņas no Juglas/Mežciema robežas uz darbiem centrā ar tieši šādiem brauc un ir ļoooti apmierināti. Darbā gan palādē – turp/atpakaļ īsti nesanākot. Tas gan ne eco modē. Video nav explicitly pateikts, kāda mode tika izmantota, bet gan jau ne eco. Ar eco varbūt arī sanāktu. Braukt prieka gan mazāk.
BTW ja nemaldos, šim modelim ir variācija, vai papildus piepērkama ekstra – lielāka baterija. Kļūst smagāks bet arī dabū range klāt.

VaruLV

Tie 30km ir pie ātruma 17km/h, pa taisnu plakni, 70kg smagam braucējam 20 grādos pēc celsija, kaut kā tā rakstīts bukletā. Ziemā ar ECO mēģināju, izspiedu kādus 18-19 pa veloceliņu ar dažiem stāviem kalniem-lejām. Bez ECO reāli braucot, arī ziemā, sanāk līdz kādi 14km, pie tam, kaut kur ap 10km braucamais no parastā režīma pārslēdzās ECO/lēnākā režīmā. Xiaomi M365 PRO ir tas, kuram lielāka baterija iekšā un, kurš varot nobraukt līdz 45km+sver pāris kilo vairāk uz tā rēķina. Braucamais(parastā versija) nav slikts, ja brauc uz darbu no rīta un darbā palādē, tad kādus 10km katrā virzienā var droši maukt pilnā… Read more »

Agris

1. Nav īsti saprotams vai pa nakti pirms brauciena uzlika lādēties, jo var noprast, ka pavizinājās pa Ādažiem un nākamajā rītā brauca uz darbu nepielādēts. 2. Otrs tiešām par aplikāciju un kruīzkontroli – kāpēc neizmantoja to, gan jau kaut ko deva ručkā, testēja, mēģināja utt. 3. Drīzumā vajadzētu arī Latvijā parādīties šim pašam Pro versijai, kura nesen izlaista, tai šķiet ir 40 vai 45km range, bet tai pašai Bitei ir arī Segway un atsevišķi akumulators piepērkamais, kurš palielina gan jaudu, gan nobraucamo distanci uz tiem pašiem 45km 4. Domāju jāpieliek nedaudz arī plānošana – pats esmu ar skrituļslidām slidojis no… Read more »

jr

Pašam vēl nav pieredzes, taču varu piekrist šim viedoklim vismaz operējot ar informāciju, kuru esmu ieguvis no dažādiem apskatiem un testiem. Kruīza kontrolei vajadzētu palīdzēt range + smart driving un 20km noteikti būtu jābūt sasniedzamiem.

Katrā gadījumā ceru, ka nākošajiem kursors elektro testiem visi šie komentāri palīdzēs sagatavot vairāk atbilžu potenciālajiem jautājumiem :)

Aleksnadrs Jemeljanovs

1. Protams pa nakti uzlādēju aparātu, likās pārāk acīredzami lai pieminēt.
2. Neizmantoju jo telefonu aukstumā izmantot neērti, un tas krita no mana stiprinājuma. Turklāt telefons sākumā bija aizņemts ar dronu.
3. Jā lielāku ba4u notiekti vajag, un tagad arī gribās jau lielāku jaudu, vismaz 500w :)
4. Vienmēr piedomāju kā izlietoju enerģiju braucot ar auto. Bremzēju ar motoru visur kur nav straujas bremzēšanas. Ar skrējriteni mīnus grādos pieeja nebija savādāka. Kalnos maksimāli stūmos ar kājām. Ripojot lejā – lādēju ba4u.

as

20 km ar šādu verķi! Es nestādos priekšā, tas ir stunda ceļā! Pat ja tas nemaksā neko, es apskaužu šo ļaužu pacietību 2h katru dienu vingrot uz šāda aparāta. Ar elektrovelo tā arī nav izeja. Vienīgais man pieņemamais risinājums, šķiet, būtu elektro scooteris ar beņķi, tie, kas vizinās nomās parasti, un kuri var vilkt uz 40kmh

Aleksnadrs Jemeljanovs

Un ir skrējriteņi, kuri velk 50Km/h un vairāk :) 1h ceļā – reizēm tiek pavadīta korķos. Ja salīdizna ar šādu braukšanu – diena pret nakti :)

Skābene

50km/h ar skūtera izmēra riteņiem ir diezgan extrēmi.
Pietiks ar nelielu bedri, lai attaptos traumu slimnīcā! :)

NR71

Precīzi!

Aleksnadrs Jemeljanovs

Tieši tāpēc riteņa izmēri skrējriteņiem ir dažādi

XMan

Nezinu kā tika lietots aparāts, bet kaut kas te nav tīrs. Man ir tieši tāds pats skūteris, 100kg svars un 20km varu nobraukt NE eco režīmā. Ar vieglāku svaru var pat vairāk. 17km vajadzēja dabūt bez problēmām.

Aleksnadrs Jemeljanovs

17km arī dabūju, varbūr tomēr zema temperaūra neļāva nobraukt vairāk.

Temperatūrai ir nozīmē, jā. Kā arī riepu spiedienam – es turu uz 4 PSI kaut kur. Nobraukti simtiem km (ģimenē mums ir 2 aparāti), visi 4 rezerves riteņi un kameras vēl joprojām stāv kastē :-)

Edmunds

Ar joyor var braukt līdz 100km attālumu
https://e-ride.lv

Icewheel S8 pret JOYOR Y5-S – kādas domas?

Agris

Lai nu kā, tikko pasūtīju bitē šo agregātu bitē, 18e mēnesī par rotaļlietu ir gaužām maz un vasara tikai priekšā, gan jau atradīsies pielietojums un skatos blakus rakstā par Atom varbūt ar laiku varēs izīrēt un vēl nopelnīt :D
Diez ja nepatīk, diez šamo varēs bez problēmām atdot atpakaļ 14 dienu laikā, ja jau internetā pasūtīts? :roll:

Kurbads

Nu, es domāju ka pie adekvātas temperatūras var braukt visus 30 km. Šīs baterijas noteikti nav piemērotas ziemas sezonai.

Tramvajs ble

Kāpēc tādi vajadzīgi? Brauc ar velosipēdu vai skrien. Pieradina pie mazkustīga dzīves veida, un tas pats xiaomi pārdod Tev pulsometru, kuru izmantosi, lai atgūtu savu veselību.

boss1979XMan

Laika ekonomija. Man līdz darbam ir 2.5km. Uz darbu tad pusdienās, tad atkal uz darbu un vakarā mājās. Kopā 10km dienās sanāk – ar kājām stunda, ar skūteri 20 minūtes. Tāpat jau visu dienu stāvu pie galda un suni vedu ārā rītā vakarā, ja vēl 10km jāiet ar kājām, tas jau par daudz.

TasNekas

Izaicinajums pienemts – pagajusaja raksta pieliku komentu ka Adazi – Riga izdarams, panemsu kameru iefilmesu/iekomentesu un iedosu linku uz apskati – savadak sanak ka es MELOJU, es negribu but melis

jr

Un ja tev izdosies, tad pēc vajadzētu, lai tu iedod savu braucamo Aleksnadrs Jemeljanovs. Tā mēs sapratīsim vai pašā device vai user ir problēma :)

Aleksnadrs Jemeljanovs

Esi braucis arī mīnusos uz Rīgu?

TasNekas

minusos ne – zemakais kas ir no Adaziem uz Rigu ir +12gradi

Aleksnadrs Jemeljanovs

Vispār pēc pieredzes mīnusos pazaudēt 30% akumulātora apjoma ir pilnīgi reāli. Arī ātrumā sanāk pastiprs vējš – ideāla dzesēšanas sistēma :)

artis

man ir pildītās riepas no ķīnas, nekas nav ciets var bez bailēm braukt pa visām bedrēm

Aleksnadrs Jemeljanovs

Tieši tada arī bija sajūta, jo piepumpējamās riepas jau bija uzpumpētas kā cietās :)

Uldis (@heinaste)

Lasu un brīnos – 17, 20, 45 km…, kādēļ tirgo un kāpēc tādus skūterus pērk, ja ir, piemēram, Dualtron, kuri brauc 120 km un daudz ātrāk…

Agris

Cenu daži arī ņem vērā – tas tāpat kā elektroauto – var nopirkt e-golfu ar kuru līdz Liepājai nevar tikt vai 2, 3x dārgāku Tesla, kura līdz simtam ieskrienas ātrāk par dažu labu sporta auto pa pus miljonu..
Tālāk arī vēl ir jautājums par csdd, ja ir virs 25 km/h skaitās šķiet jau mopēds pēc neatjaunotās klasifikācijas kopš 72 gada un jāreģistrē, jāpērk octa utt.. Un tad jau jautājums kāpēc ne moci vienkārši, a te cilvēki vienkārši runā par savu pirmo elektro pārvietošanās līdzekli un gatavojas nākotnei 🤣

3000€ par skrejriteni? Izklausās pēc prāta aptumsuma.

aaawaaa

Vai būs arī kāds apraksts pieejams Xiaomi Mi Electric Scooter Pro nu vismaz detalizētāks salīdzinājums? ļoti vēlos sev kādu no šiem nopirkt tomēr nevaru izlmet kuru labāk. Vai kāds varbūt zina aptuvēno cenu Xiaomi Mi Electric Scooter Pro?

Kārlis

Es savam aparātam esmu pielicis papildus 10Ah bateriju paralēli. No iepriekšējiem 15km range tagad varu nobraukt 35-40km. Tiesa gan apmēram 80-90€ investīcija

Kārlis

Lūk saite:
https://rollerplausch.fandom.com/wiki/Install_additional_battery
Šeit vācu džeki tai lietai nopietni pieķērušies. Ir arī saites uz AliExpress detaļām, tai skaitā baterijām. Tiesa gan ieteiktās saites var nestrādāt sūtīšanai uz Lv, tāpēc jāparokas arī mazliet pašam.

Ir arī aprakstīts kā dabūt Max 30kmh un lielāku motora jaudu (pat vairāk par 1kW) – tas noder raženākiem augumiem lai paātrinātos ātrāk pie luksoforiem.

Bet nu jā – garantija Delete

Janis Keivs

Tā kā šie verķi parādās ielās aizvien vairāk, es kā ikdienas autobraucējs pilsētā, esmu ievērojis diezgan izteiktu tendenci. Vidēji statistiskais braucējs ir melns, totāli neredzams, pārliecināts, ka no kāda pagalma vai veikala neviens pekšņi neiznāks, jo mauc BEZ gaismām, BEZ ķiveres, BEZ bailēm nosisties. Viendien tāds faķīrs uz 50-60kmh mauca pa Piedrujas ielas vidu kā lielais. Pārkārtojoties, gandrīz šo noslaucīju, jo tempā pienāca man no sāna. Aiz buša ir vispār neredzams. Velosipēdistam ir vismaz kādas dinamiskas kustības, tielāks tilpums, bet te -statisks objekts vienkārši lido uz priekšu.

Didzis Grants

Paņemiet uz testu JOYOR X5S.
Jau trešo sezonu ar tādu braukāju.
Krietni labāks paātrinājums, maksimālais ātrums un nobraukums par testā pieminēto Xiaomi.
Arī tam ir pumpējamās riepas – var braukt mīkstāk/komfortablāk vai arī piepumpēt cietākas un iegūt labāku paātrinājumu, maksimālo ātrumu un nobraukumu. Turklāt riepas plīst mazāk kā Xiaomi (statistika gan tāda subjektīva) – vismaz man vēl iet oriģinālās.
Spānijā izmēģināju Bird jaunos kopbraukšanas skrejriteņus – tādi pašvaki likās pēc manējā, bet varētu būt līdzvērtīgi šim Xiaomi.
Ja nepieciešama palīdzība testa skrejriteņa saorganizēšana – iespējams, varu palīdzēt.

Tinteszivs

Cenu kategorija biš cita – M365 maksā ap 380€, X5S – ap 850€. Cenas starpība pavisam “neliela” – vairāk kā 2x :)
Manuprāt, salīdzināt nav diez ko korekti. Korektāk būtu salīdzināt ar X1, kas maksā ap 640€ (kas tāpat ir milzīga cenas starpība – ~260€).

Kaipis