web analytics

Google izziņo mākonī bāzētu spēļu platformu Stadia

Jaunākie raksti

Izziņoti Kursors.lv lasītāju iecienītākie tehnoloģiju ražotāji (2020)

Uh, 2020. gads bija ļoti interesants! Pavasarī viss apstājās, bet atsevišķas nozares jau dažu turpmāko mēnešu laikā bija ne...

“Alphabet” pieliek punktu ambiciozajam interneta balonu projektam “Loon”

"Google māteskompānija "Alphabet" paziņojusi, ka pēc deviņu gadu darbības nolemj likvidēt projektu "Loon". Tas savu atpazīstamību ieguvis, pateicoties milzīgiem,...

Mobilā lietotne “Bodyguard” lietotāju pasargās no naida runas sociālajos tīklos

Uz sevi tēmēti naidīgi komentāri vai kāds cits līdzīgs saturs nav tā patīkamākā lieta, ko lasīt sociālajos tīklos. Taču...

“Volkswagen” vadītājs izziņo “Trinity” projektu, kas revolucionizēs kompāniju

"Volkswagen" vadītājs Herberts Dīzs paziņojis, ka autoražotājs strādās pie projekta "Trinity", kura gala rezultāts būs jauns "Volkswagen" elektroauto piedāvājuma...

Aicina interesentus uz “Ceļvedis tava viedā biznesa izveidei” bezmaksas meistarklasēm tiešsaistē

Attīstot Latvijas dziļo tehnoloģiju jeb “deep tech” jomu, Latvijas investīciju un attīstības aģentūra (LIAA), zinātnes komercializācijas platforma “Commercialization Reactor”...Google tikko izziņojusi pamatīgu iesaisti spēļu industrijā – jaunā Stadia ir spēļu izstrādātājiem paredzēta platforma, tā piedāvās spēļu izstrādātājiem nepieciešamos rīkus spēļu programmēšanai, dizaina veidošanai un tiks pat piedāvāta iespēja spēli darbināt Google serveros. Tātad spēles būs iespējams straumēt, nenāksies iegādāties ļoti jaudīgus datorus vai citas specifiskas ierīces.

Stadia ļaus spēles straumēt uz viedajiem televizoriem, klēpjdatoriem, viedtālruņiem un planšetdatoriem. Stadia mērķis ir plašākai publikai piedāvāt 4K izšķirtspējas spēles ar 60 kadriem sekundē un kvalitatīvu skaņu.

Google uzsver, ka Stadia atbrīvos tevi no dārgas tehnikas iegādes un problēmām, kas saistāma ar novecot sākušām videokartēm un citām datoru komponentēm, kuru aizstāšana ir dārga un prasa arī citu komponenšu nomaiņu datorā. Izstrādātāji varēs pamatīgi atvēzēties uz vizuāliem un skaņas efektiem, jo Google sola, ka serveru jaudas spēļu attēlošanai netiks taupītas.

Google izlaidīs arī speciāli pielāgotu spēļu kontrolieri, ko mēs sarunvalodā dēvējam par pulti. Stadia spēļu kontrolieris iegūs atsevišķu pogu ekrānkopijas veidošanai, kā arī iebūvētu Google Assistant un mikrofonu. Kontroles ierīce būs pieslēgta nevis televizoram vai klēpjdatoram, bet to varēsi pievienot mājas Wi-Fi tīklam.

Google demonstrēja Assasin’s Ceed Odyssey darbību Project Stream platformā ar 1080p izšķirtspēju un 60 kadriem sekundē. To spēj nodrošināt stabils 25 Mbps interneta pieslēgums.

7 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
7 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
DMG

Pat vairāk tas ir Linux + Vulkan. Kas gan neliekas savietojams, ja ņemam vērā ka Assasin’s Ceed Odyssey nav uz linux pieejams.

Artūrs

Ar DXVK viss ir iespējams.
Valve arī šobrīd izstrādā savu Poton projektu, kas ļauj viegli sākt spēlēt windows spēles uz linux.
Manuprāt, tas ir brīnumaini cik ļoti wine projekts būs ietekmējis visu gejminga nākotni.

Kartupelis3

25Mbs tomēr joprojām ir padaudz..cik vajag tam 4k? 100MBs? savādāk jau labs.. ja vēl starus arī varēs iztreisot..
Kāpēc nav serviss kur parastais lietotājks var palīdzēt ar savu rigu googlei tās spēles parēķināt, kamēr pats nelieto?

as

Kāds var pateikt, kas ar to google+ slēgšanu? Ja pareizi saprotu, tad man tur pāris bilžu folderi. Toreiz in tagad nesapratu, kur es tos krāmēju google fotoattēli vai google+ vai Picasa un tagad nesaprotu, vai man tie jāglābj, vai paliks google fotoattēlos?

Elvis Meisters

Google attēli netiks aizskarsti, tiks dzēsts tikai tavs konts iekš soc. portāla G+. Vari neuztraukties.

Elvis Meisters

60FPS pfeh, Weakness Disgusts Me..

Elvis Meisters

A kāds māk pateikt ko viņi darīs ar ping? Reāli online shooteros kur katra ms ir svarīga, reāli varētu nebūt forši.

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: