Western Digital izziņojis jaunas, pieejamas cenas WD Blue NVMe tipa atmiņas klēpjdatoriem un galddatoriem. WD Black SN750 NVMe SSD un WD Blue SN500 NVMe SSD paredzēti datoru entuziastiem, piedāvājot lielisku cenas, ātruma un ietilpības attiecību.

WD Blue SN500 NVMe SSD izmanto Western Digital 3D NAND tehnoloģiju, 500 GB modelis (M.2 2280 PCIe Gen3 x2) nodrošinās 1700 MB/s nolasīšanas un 1450 MB/s ieraksta ātrumu, tādējādi jaunās atmiņas ir aptuveni trīs reizes ātrākas par SATA SSD tipa diskiem. WD Blue SN500 NVMe SSDtērēs tikai 2.7 W.

WD Blue SN500 NVMe SSD būs pieejams ar 250 GB ietilpību par aptuveni 55 dolāriem, kamēr 500 GB modeļa cena būs ap 78 dolāriem.

25 komentāri

  • kas tieši mulsina? man ir WD black iesprausts mātesplatē… ātrums nereāls… un manai platei pat ir 2 m.2 sloti, viens gan bija tik ar NVMe atbalstu.

  • Man vienmēr ir mulsinājusi M.2 ‘iedegšana’
   kā zināms, nand flash atmiņa uzsilst kad tiek lietota. ja to lieto super ātri un super intensīvi, temperatūra ir tāda, ka olas var cept uz šiem ssd… pēc mēneša, diviem. sešiem..gada – dienu dienā šāda temperatūra iededzina platē reāli fizisku ‘caurumu’ un plati vari mest ārā, jo garantijas ietvaros nesamainīsi….

   Kkādām ‘zaļajām’ sērijām tā nav, jo tur ātrumi nav tik brutāli, bet labajām un ‘krutajām’ sērijām, cilveki liek ventilatorus lai pūš virsū un atdzesē… bet papildus ventilatori, nozīmē arī papildus liekos db….

   Un tāpēc mani apmierina sata III SSD

   • Baumo ka pārmērīga NVME (M.2) disku karšana esot raksturīga pirmajiem modeļiem. Pēdējos pāris gados tas vairs neesot tik aktuāli jo jaunie diski, temperatūrai pār mēru uzkāpjot, samazina darba ātrumu.

 1. Kas tas īsti ir? Atmiņa (RAM ) vai citais dizks (SSD)?
  Un kā to lieto. Kā reize ir Upgreidot esošo SSD uz lielāku. Bet kur ta lai šo sprauž? RAM slotos vai tā kā normālu HDD?

  • mātesplatē ir atsevišķš m2. slots (ja ir). Tas ir tāds pats SSD kā parastie, tikai citādākā formfaktorā (spraudņa formā) un daudz ātrāks par parasto SSD. Bet pie ātrumiem gan ir jāskatās, jo mēdz būt arī SSD m2, kuram ir tādi paši ātrumi, kā parastajam (sata3) SSD.

   Pērkot SSD m.2. jāskatās lai:
   1. mātespaltē jābūt, kur viņu iespraust, ja nav ir iespējams piepirkt PCIe pāreju, bet tas nav labākais variants, labāt tad jau ņemt parasto (SATA3).
   2. kāda ir atslēga m.2. – b vai m. raksta titulbildē ir abas. un arī jāsalīdzina ar mātesplati vai būs iespējams pievienot.
   3. ierakstīšanas un lasīšanas ātrumi. Ja šie abi ir zem 6 Gbit/s (600 MB/s) tad jāskatās cenas starpība starp m.2. un parasto (sata3), jo sata3 atbalsta līdz 6 Gbit/s (600 MB/s) un līdz ar to nav starpības starp šiem abiem formfaktoriem.
   4. pat ja māte atbalsta m.2. izlasi mātesplates pamācību, jo var gadīties, ka pēc m.2. pievienošanas kāds no sata spraudņiem vairs nedarbosies, jo m.2. aizņem šo kanālu.

   m.2. ir vērts izvēlēties, ja mātei jau ir šāds slots un tiek ņemts SSD ar ierakstīšanas un lasīšanas ātrumu virs 6 Gbit/s (600 MB/s), vai ja tiek salikti tik daudz HDD vai SSD, ka nav vairs, kur tos piespraust (bet, kā jau minēju jālasa pamācība, vai visi SATA sloti strādās pie iesprausta m.2.

   • Jā, nesajaukt SATA m.2 ar NVME m.2 – tiem ir ļoti atšķirīgi ātrumi. Ne visi m.2 porti atbalsta NVME.

    Ir sistēmplates, kam iespraužot SATA m.2 “disku”, atslēdzas kāds no SATA portiem, tāpēc jāizlasa sistēmplates rokasgrāmata, lai nebūtu pārsteigumu.

  • Intel 660p ir dīvains zvērs, jo izmanto lētāku QLC atmiņu un kešošanas stratēģiju, kam ir savi trūkumi – kopējot vienlaicīgi lielus failus (simti gigabaitu), pēc kāda laika ātrums nokrīt vēl lēnāk nekā labiem HDD diskiem. Tāpēc 660p ne visiem derēs.

 2. kā te viens tieca, pilnīgs bilšits, ja sata iraid noslogoti, tad tie sīkie diski uz pcexpes vispār pofigā

Ir ko teikt?