Latvijas komanda Gamechanger Audio kāpj uz pjedestāla Creative Business Cup finālā Dānijā

1

Starptautiskajā jauno uzņēmēju konkursā Creative Business Cup, kura fināls norisinājās Dānijas galvaspilsētā Kopenhāgenā Global Entrepreneurship Week ietvaros, Latvijas uzņēmums Gamechanger Audio sīvā konkurencē ieguva godpilno 2. vietu. Latvijas komanda piekāpās vien jaunuzņēmumam no Izraēlas 6Degrees, kas piedāvā valkājamu tehnoloģiju viedierīču lietošanai cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Creative Business Cup ir starptautisks konkurss radošo industriju uzņēmējiem, kurā jau sesto gadu pēc kārtas piedalās arī Latvija. Sacensību finālā piedalījās radošo industriju uzņēmumi no 49 valstīm, kuri bija izturējuši nacionālo atlasi un sacentās par galveno balvu – naudas prēmiju 7 tūkstošu eiro apmērā. Latvijas pārstāvji – jaunuzņēmums Gamechanger Audio -, kuri šogad ieguvuši strauju atpazīstamību ar savu unikālo mūzikas produktu, Latvijai nodrošināja augstāko rezultātu līdzšinējās dalības vēsturē.

Uzņēmums Gamechanger Audio apvieno talantus inženierzinātņu un mūzikas lauciņā, un izstrādā audio efektu ierīces. Pirmo produktu – klavieru tipa ģitāras pedāli – Plus Pedal uzņēmuma komanda sāka piedāvāt 2017. gadā, un to ir pozitīvi novērtējuši atzīti mūzikas eksperti un ģitāristi no pasaulē populārām grupām, to skaitā Pink Floyd, Rolling Stones un Roger Waters. Šī gada vasarā jaunuzņēmums iepazīstināja jau ar otro inovatīvo produktu – distortion tipa ģitāras efektu pedāli Plasma Pedal. Arī Latvijas finālā žūrija bija vienisprātis, ka tieši Gamechanger Audio piemīt liels potenciāls.

Konkursa finālā Kopenhāgenā Global Entrepreneurship Week pulcējās investori, radošie uzņēmēji un radošo industriju eksperti no visas pasaules, un tas deva iespēju uzņēmumu pārstāvjiem sacensties ne tikai par naudas balvu, bet arī dibināt vērtīgus kontaktus ar potenciālajiem partneriem. Iepriekšējos gados Latviju pārstāvēja tādi šobrīd jau atpazīstami jaunuzņēmumi kā Vividly, Anatomy Next un GiGi Bloks.

Creative Business Cup ir globāla mēroga iniciatīva, kuras centrā jau tradicionāli ir radošās uzņēmējdarbības un inovāciju stiprināšana. Konkursa mērķis ir atbalstīt inovatīva idejas un veicināt to attīstību, pulcējot uzņēmējus no vairāk nekā 70 valstīm visā pasaulē. Izvēlētajiem pusfinālistiem ik gadu ir iespēja satikties ar investoriem un potenciālajiem sadarbības partneriem, apmainīties ar pieredzi un idejām, sasniegt globālo tirgu, rast jaunus kontaktus, kā arī piesaistīt papildu finansējumu sava biznesa tālākās izaugsmes veicināšanai, vienlaicīgi gūstot neatsveramu pieredzi.

Creative Business Cup konkursa atlasi Latvijā organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Radošo industriju inkubators sadarbībā ar nodibinājumu “Jauno uzņēmēju centrs Jobs&Society”. Konkursa partneri – Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā un Dānijas Kultūras institūts. Konkursa atlasi Latvijā finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekta “Reģionālie biznesa inkubatoru un Radošo industriju inkubators” ietvaros.

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
1 komentārs
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Uldis M.
21.12.2018 14:18

Plasma Pedal patiešām iespārda!