Mauļa! Pirms nepilna gada savā personīgajā blogā rakstīju par to, ka beidzot esmu atradis savu ideālo e-pasta klientu. Šodien šīs lietotnes izstrādātājs raksta, ka diemžēl ļaudis nav gatavi maksāt par šādu lietotni un jau 25. septembrī Newton e-pasta lietotnes darbība tiks apturēta. Lai arī saprotu, ka tas bija neizbēgami, tomēr šis notikums mani reāli apbēdina un pat sadusmo!

Vakar man bija iespēja uzrunāt jauniešus un diskusijā aizrunājāmies par tehnoloģijām, kas mums katram ir vissvarīgākās. Lai arī aiz loga savā otrajā pusē jau ir ieceļojis 2018. gads, secināju, ka viena no man vissvarīgākajām tehnoloģijām joprojām ir e-pasts. Ikdienā operēju ar vairākiem e-pasta kontiem un lielākā daļa manas saziņas notiek tieši šādā formātā. Tāpēc ir tikai loģiski, ka raugos pēc risinājumiem, kas man var optimizēt darbības ar e-pastiem.

Newton e-pasta burvība bija kvalitatīvais izpildījums uz dažādām platformām. Proti, Newton lietotni varēju uzstādīt uz sava Windows vai Mac datora un pievienot tajā visus manus e-pasta kontus. Pēc tam uzstādu lietotni uz Android vai iOS mobilās ierīces, piesakos servisā un dažu mirkļu laikā arī mobilajās ierīcēs automātiski ir nosinhronizējušies visi mani citās ierīcēs izmantotie e-pasta konti, e-pasti, paraksti un iestatījumi. Prieks un laime, kam šobrīd nav nevienas pašas līdzvērtīgas alternatīvas.

Kādu e-pasta klientu lieto tu?

Skaidrs, ka 25. septembrī sēdēšu pie salauztas manas mīļākās mantiņas un būs jādomā par tuprmāko rīcību. Vai tiešām jāatgriežas pie smagnējā Microsoft Outlook? Kādas vēl līdzīgas e-pasta alternatīvas eksistē? Ko tu lieto?

50 komentāri

 1. Lietoju Bluemail.
  Ieteica gmail vietā, ko biju lietojis līdz šim. Outlook uz datora patīk,kāpēc nelietoju uz androīda,nesaprotu. Kas nepatika gmail,neatceros.
  Bluemail ir ok, syncoju ar gmail un inbox kontiem. Dažreiz gan nokaras,dažreiz neatrod vecus mailus,bet nebrīnītos,ja kontu settingi pie vainas. Vai ieteiktu citiem? Iespējams,bet izvairos kko ieteikt citiem. Un baidos arī pats kautko mainīt,jo čakarēties ar kontu uzstādījumiem un pierašanu pie kautkā jauna, nevelk.

 2. outlook.lv primārais tagad ar reklāmas bļoķētājiem, protams es neuzticos datu drošībai sūtot bezjēdzīgos cv,

 3. Gmail un tikai stock gmail uz androida un PC.
  Centos pāriet uz Outlook (darbs spieda), nu šausmīgi nē ērti…
  Pēc Gmail, nav iespējams…, tagad arī darbs izmanto Gmail!

 4. Darbā Gmail webiskā versija + Gmail android app.
  Mājās thunderbird vairākiem epastiem +Gmail android app

  Gan webisko, gan thunderbird skaisti var sakonfigurēt pēc sirds patikas

 5. OSX Mail ir tik ērts un funkcionāls, ka izdara pilnīgi visu nepieciešamo!
  Ja maili jālasa Linux vai M$, tad lietoju meilu Web versijas.
  Androīdā nav epasta. Principa pēc nelasu.

 6. Outlook + kalendārs, onedrive un kontakti viss vienuviet, pieradums kopš pirmā WP telefona, un jau kādu laiku to visu lietoju arī uz androida.

   • Es par šo uzzināju tikai no ziņu blogiem/lapām. Pēc tam atradu uzņēmuma vadītāja atvadu vēstuli viņu Medium blogā (otrais links rakstā). Epasts vēl nebija, bet domāju, ka būs drīzumā.

    • šodien ir pirmā reize, kad vēlos, kaut nebūtu atvērsis kursoru… :(

    • Piedod, man pašam šī ziņa no rīta bija šoks. Nu tāds sagaidāms šoks, kas nepārsteidz, bet tāpat nepatīkami. Eh, būs jāmeklē cits risinājums, bet pilnīgi visi būs sliktāki par Newton. Šovakar būs jāpiedzeras.

    • Piedzerties, protams, ir pārspīlēti… Tomēr, arī mani interesē alternatīvas… Prasības iepriekšējās…. Android/Ios/Windows epasta klients, kas katrai iekārtai nav jākonfigurē atseviški. Zinu, newton mani ir sabojājis, esmu kļuvis slinks…

 7. Darbā šobrīd Outlook piespiedu kārtā. Citur Gmail un minimāli – Inbox.lv/IMAP ar Thunderbird kā pasta klientu datorā un Gmail telefonā abiem.

 8. Gmail Android un Thunderbird uz Win 10. No iešūtā Mail nācās atteikties, lai parakstu var formatēt ar visiem korporatīvajiem bling-bling. Bet tā vizuāli šķita pārskatāmāks. Labprāt parakstītos patestēt ko ērtāku ar logo iespējam parakstā.

 9. Thunderbird (pievienoti yahoo, gmail konti) un WEB. Uz Linux dažādi e-pasta klienti pamēģināti tikai garāmejot.
  2000. gadu sākumā “The Bat!” pamēģināju, bet tā kā tas maksas produkts, tad tas tikai uz īsu brīdi pabija uz kompja. Nezinu cik labs tas ir tagad.

 10. Es protams zinu, ka vairāku klientu e-pastus var apvienot vienā, bet es kā vecs buks esmu konservatīvs šajā jautājumā un lietoju katrai e-pasta adresei savu klientu. Varu iedalīt savus e-pasta klientus 3 grupās:
  1. Primārais e-pasts, ko norādu visiem un visaktīvāk lietoju: icloud (mail aplikācija), (tur man ir 2 e-pasta adreses).
  2. Vidēji bieži lietoti e-pasti, bet principā tie ir palikuši no agrākiem laikiem: yahoo, inbox.lv un gmail.
  3. E-pasti, ko esmu norādījis tikai dažādās lietotnēs un līdz ar to lietoju retāk: gmx.com; aol.com; mail.com; outlook.lv(com); yandex.com; protonmail un gan jau vēl kādi, ko uzreiz neatceros.
  Baigi daudz gan sanāk. Bet ir OK. Neplānoju apvienot 1 lietotnē. Principā jau funkcijas ir visiem apmēram vienādas (tik piešķirtā brīvā vieta gan nav vienāda). Starp pašām aplikācijām arī nekādu dižo atšķirību nenovēroju.

 11. Es šo problēmu esmu atrisinājis uz nenotiektu laiku.

  Lietoju Gmail Web versiju, kurai ir pieslēgti 3-4 papildus e-pasti un tiem ir salikti atsevišķi “lable”, lai var atpazīt. Tas vienlīdz smuki darbojas gan web versijā, gan defaltaja Gmail lietotnē. Kā jau iepriekš minēju – šis ir pagaidām risinājums un nenoteiktu laiku un labākā opcija pašreiz. Bet tas īsti neder visās opcijās.

  Par Newton žēl. Domāju, ka viņi būtu bijuši dzīvotāji, ja gada maksa būtu kādi 20 eiro.

 12. Vai es pareizi sapratu,ka tas mirstošais epasta klients paškonfigurējās uz katras OS platformas vienādi? Ar to domājot: novilku app, ielogojos un mails savilka pastus no gmail.com, outlook.com, inbox.lv, privatemail.lv etc ņemot vērā katra pasta izejošo/ienākošo portu settingus un konfigurācijas attiecībā uz katalogu sadali???
  Jo pašreiz lielākais pain ir pie katras jaunas ierīces, jāiet, jāmeklē inbox.lv, gmail.com, privāto un darba pasta konfigurācijas, serveru settingi etc, kas aizņem dažreiz stundas,jo netrāpi piemēram ar imap.inbox.lv vai pop.inbox.lv un to atbilstošajiem portiem, jākonfigurē pāradresācijas, mapīšu struktūra, dzēšanas nosacījumi etc. Tad bieži vieglāk ir 1.nemainīt telefonus, 2.nemainīt datorus, 3.lietot epastu web versijas, katram pastam savu

  • Jā, tieši tā. Vienā ierīcē sabaksti kontus un tad pārējās atliek tikai ielogoties Newton servisā un tas dažu mirkļu laikā sasinhronizēs gan e-pasta kontus, to iestatījumus, gan pašus e-pastus.

 13. Gmail aplikācija, manuprāt, ir neglīta un neērta visos aspektos un platformās. Outlook PC ļoti laba, Office Outlook ideāla. Tiesa gan, savā Android, bāzē lietoju BlueMail, jo neko ērtāku un vizuāli pievilcīgāku neesmu sastapis. Perfekti sinhronizē visus kontus. Android Outlook tomēr nē. Pat nav īsta argumenta, bet nepatīk un viss. Varbūt tādēļ, ka BlueMail ir galīgi labs.

Ir ko teikt?