Ar kosmosa industriju saistīti uzņēmumi izveidojuši asociāciju, lai veicinātu kosmosa industrijas un eksporta attīstību Latvijā. Tuvākie darbības mērķi saistīti ar kosmosa jomas popularizēšanu un politiskā atbalsta stiprināšanu nozarei.

2018.gada 13.februārī pieci ar kosmosa industriju cieši saistīti Latvijas uzņēmumi nodibināja Latvijas Kosmosa Industrijas Asociāciju (saīsinājumā – LAIK). Tās mērķi ir sekmēt Latvijas Kosmosa industrijas uzņēmumu attīstību, veicināt sadarbības saiknes Latvijas kosmosa industrijas uzņēmumu starpā un veicināt Latvijas sekmīgu iekļaušanu Eiropas Kosmosa Aģentūras (EKA) pilntiesīgo dalībvalstu sastāvā.

Par LAIK prezidentu ievēlēts Pauls Irbins, kosmosa entuziasts, zinātkāres centru ZINOO un misijas “Pirmie Latvijas 100km kosmosā” vadītājs. Savukārt par valdes priekšsēdētāju, apstiprināts A/S “RD ALFA mikroelektronikas departaments” attīstības nodaļas vadītājs Ļevs Lapkis.

“Kosmosa industrijai ir milzīgs attīstības potenciāls Latvijas eksportspējas veicināšanai ar augstas pievienotās vērtības produktiem un pakalpojumiem”, stāsta LAIK prezidents Pauls Irbins. “Kosmoss nav tikai raķetes un satelīti. Nozare fokusējas uz jauniem tehnoloģiskiem risinājumiem dažādās nozarēs – medicīna, materiālzinātnes, elektronika, programmēšana, ķīmiija, sakari, būvniecība u.c.”, stāsta Irbins.

LAIK aktīvi sadarbosies ar atbildīgajām valsts institūcijām, lai sniegtu atbalstu un profesionālu viedokli no industrijas puses jautājumu risināšanā ar Eiropas Kosmosa Aģentūru un citām kosmosa industrijas organizācijām. Asociācijas dibinātāji ir A/S „RD ALFA Mikroelektronikas Departaments”, kura ražotās augsti kvalitatīvās un radiāciju izturīgās mikroshēmas tiek izmantotas kosmosa nozarē, tās ir izturīgas pret radiāciju un augsti kvalitatīvas; Nodibinājums “VIDES RISINĀJUMU INSTITŪTS”, kas veic pētījumus un izstrādā ilgtspējīgus risinājumus kompleksām vides problēmām, izmantojot zemes novērošanas datus; SIA „BALTIC SCIENTIFIC INSTRUMENTS”, kas specializējas uz dažāda veida spektrometrisko ierīču izstrādi un sērijveida ražošanu; SIA „EVENTECH”, kura galvenais produkts satelītu un citu kosmosa infrastruktūras elementu apgāde ar augstas precizitātes taimeriem; Biedrība “LATVIJAS ZINĀTNES CENTRU APVIENĪBA”, kas izveidojusi bērnu zinātnes centrus ZINOO un organizē pirmās latvijas kosmosa raķetes projektu; SIA „HELIOCENTRIC TECHNOLOGIES LATVIA”, kas piedalās ES projektos kosmosa nozares popularizēšanai un jaunu tehnoloģiju attīstībā.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
3 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Artanis

Sorry, bet man līdz šim ir bijusi tik nožēlojama pieredze mēģinot sastrādāties ar dažādām “ražotāju asociācijām”, ka man ir radies pamatots iespaids, ka vairums šo nodibinājumu ir tukšas izkārtnes, lai legalizētu ziedojumu naudas, piesaistītu Eiropas un citu atbalsta organizāciju finansējumu, un kačātu sev statusu. Reālā labuma no tādām man kā klientam (vai kā dalībniekam) – virtuāli NEKĀDA.

Kamēr kāds man nepierādīs pretējo, šādu asociāciju dibināšana man liekas pilnīgs čaulas bizness un absolūts bullshits.

Renārs Dobkevičs

Tagad tikai jāgaida kad Kalvītis parādīsies asociācijas valdē. :D

Usinss

Šī organizācija radās viņa gravitācijas lauka iespaidā :D