Jaunākā informācija pēdējo nedēļu Facebook šmucēs norāda uz sociālā tīmekļa datu vākšanu no lietotāju Android viedierīcēm. Facebook vācis zvanu datus un SMS vairāku gadu garumā. Vairāki lietotāji savos no Facebook izgūstamajos datos atraduši zvanu vēsturi vairāku gadu garumā.

Šis ir papildus spēriens Facebook, kas tikai pastiprina Cambridge Analytica privātuma skandālu. Datu analīzes uzņēmums Cambridge Analytica bija nolīgts Donalda Trampa prezidenta vēlēšanu kampaņas ietvaros. Cambridge Analytica izmantoja miljoniem ASV vēlētāju Facebook profilu informāciju bez viņu atļaujas.

Facebook šāda veida informāciju par zvaniem un SMS vismaz oficiāli izmanto, lai uzlabotu draugu atrašanas algoritmu. Dati tiek vākti ar Messenger lietotni, kas arī bieži vēlas pārņemt SMS sūtīšanas funkcijas viedtālruņos.

Īlons Masks pat ņēmis un izdzēsis savu privāto, Tesla un arī Solar City Facebook kontus.

Reklāma

16
Leave a Reply

avatar
4 Comment threads
12 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
LapsinieksjumiķisKrotowArtanisNoris Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Briedis
Viesis
Briedis

Laiks pāriet uz draugiem.lv :)

Krotow
Viesis
Krotow

Atgriezties… varbūt vēl One.lv atdzīvināt :D

Skābene
Viesis
Skābene

Tu jau aizsūtīji maksas sms, lai apskatītu sava profila statistiku!? :D

Artanis
Viesis
Artanis

Varbūt beidzot laiks beigt lietot plānā galdiņa urbēju tīklus?

Usinss
Viesis
Usinss

Kāda jēga izdzēsties, ja viņi tik un tā patur visus datus. Paņem izdzēsies un atgriezies pēc 2 mēneši. Nekas nebūs pazudis, ne draugi, ne laiki ne lapas kas patīk utt. VIss it kā nebūtu idzesies. Bet nu naivi ticēt, ka viņi neievāc info. Un visi tikai nīd par krievu aktivitātēm. viņi vienkārši no ASV nopirka informāciju, kuru galbā ASV organizācija, un noteikti pārdod, kurš sola naudu. Gan jau mūšu drošības iestādes ar šo to iepērk. bija jau reizi skandāls par šo, tik neviens skaļi nerakstīja.

Noris
Viesis
Noris

Oi, ja divus mēnešus neredzēšu viņu reklāmas, ieguvēji būs gan mana ģimene gan FSB :D

jumiķis
Viesis
jumiķis

Tipiski čikstētāja latvieša garā. Neko nedarīšu, tāpat nekas nemainīsies. Sēdēšu un gaidīšu banānus.

Kristaps Lācis
Viesis
Kristaps Lācis

Un lūr browserī kas tiek darīts. Kur šeit ir jaunumi? Facebook (un messendžer) izlidoja no telefona ~2gadus atpakaļ rakstā minēto iemeslu dēļ..

Lapsinieks
Viesis
Lapsinieks

da labi. kam tu esi vajadzīgs.

Artanis
Viesis
Artanis

Ja kādam priekš saziņas ar ‘draugiem’ ir vajadzīga sejasgrāmata, čiveklis, vai traukiem.lv, tad viņam ir tizlākie ‘draugi’, kādi ir atrodami… Nu bet nopietni – ja tu sava ‘drauga’ dzimšanas, vārda, vai kāzu gadadienu atceries tikai dēļ atgādinājuma kaut kādā debilā socportālā, tad tu neesi pelnījis saukties draugs, un ne tev vajag tos cilvēkus, ne viņiem tevi.

Mūsdienās cilvēki ir pilnīgi sapo*ušies galvā ar to socializēšanos – ironiskā kārtā, jo ‘sociālāki’ paliekam, jo mazāk cilvēki spēj savākties aiziet kopā uz kādu pasākumu, vakariņās, vai alu iedzert. :D

Lapsinieks
Viesis
Lapsinieks

Tu drusku pārspīlē. Un to Tev saka pilnīgi asociāls cilvēks. FB ir arī interešu grupas, tirgusplacis un cilvēki no visas pasaules, ar kuriem būtu grūti savādāk uzturēt kontaktus. Nav obligāti jāčato ar draugiem, bet var apmainīties ar informāciju – arī aktuālu/multimēdiju, ko nekatīsies pie alus kausa pasākumā vai vakariņās.

jumiķis
Viesis
jumiķis

Nu nav tā. Tās interešu grupas reāli nestrādā. Cik ātri tiek izveidotas, tik ātri aiziet mēslainē. Tur iegūstamajai informācijai ir 0 vērtība. To pašu var atrast interneta meklētājā. Beidziet reiz sevi mānīt un neizdomājiet attaisnojumus soc. tīklu eksistences vērtībai.

Lapsinieks
Viesis
Lapsinieks

ja tev nevajag – nelieto. varētu padomāt, ka tava muldēšana kursora komentāros ar kaut ko atšķiras no sēdēšanas soc.tīklos :D liekulis.

Krotow
Viesis
Krotow

Nav tik traki. “Tīklus” var izmantot arī kā telefongrāmatas, sludinājumu dēli un Skype alternatīvu.

jumiķis
Viesis
jumiķis

Lūk viens normāls cilvēks, kas nav sačakarējis domāšanu ar soc. tīkliem.

Vai tad dzīve ir apstājusies, bez tiem interneta s**iem?