CES 2018 norises laikā tika izziņots pirmais ražotāja Vivo viedtālrunis X20 Plus ar pirkstu nospiedumu nolasītāju aiz ekrāna aizsargstikla. Sagaidāms, ka tas nonāks pārdošanā jau rīt. Diemžēl Vivo izlaida viedtālruni ar X20 Plus nosaukumu vēl septembrī, bet CES 2018 norises laikā demonstrētais viedtālrunis bija modificēts septembra X20 Plus modelis. No pircēja viedokļa – visai muļķīgs solis.

Vivo X20 Plus iegūs 6.43 collu OLED ekrānu ar 2160 x 1080 izšķirtspēju, astoņu kodolu 2.2 GHz procesoru kopā ar 4 GB RAM, divas galvenās kameras, 128 GB atmiņu un 3800 mAh akumulatoru. Aptuvenā Vivo X20 Plus cena būs 630 eiro, bet tā vēl nav oficiāli zināma.

Synaptics vēl decembrī paziņoja, ka pirkstu nospiedumu nolasītājus zem viedtālruņa aizsargstikla redzēsim jau 2018. gadā, turklāt Synaptics tehnoloģiju izmantos pieci lielākie viedtālruņu ražotāji pasaulē savos nākamā gada flagmaņos.

Daži avoti apgalvo, ka tomēr tiks izmantots Synaptics pirkstu nospiedumu lasītājs.

Ar Synaptics risinājumu mums izdevās iepazīties arī nesen Lasvegasā notikušajā tehnoloģiju izstādē CES 2018.

Reklāma

11
Leave a Reply

avatar
3 Comment threads
8 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
Kristaps SkutelisdigitalkUldis M.geksisx Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
wils
Viesis
wils

“No pircēja viedokļa – visai muļķīgs solis.”
Muļķīgs solis būtu, izlaist vienu aparātu un nosaukt 4 dažādos veidos, kā to dara Huawei.
Te tomēr viens modelis – viens nosaukums.

Lapsinieks
Viesis
Lapsinieks

nu huawei tik ļoti visu nosegmentējis, ka vienīgā atrauga no visa tā modeļu kalambūra pie mums ir honor 8 un 9. citādi jau cilvēkama parastajam ir pie vienas vietas, ja viņa, piemēram, mate10lite ķīnā tiek pārdots kā nova2s vai vēl kur citur – kā honor mate utt.

x
Viesis
x

cilvēkama parastajam pat neinteresē, kā pareizi izrunā šī ražotāja nosaukumu, kur nu vēl kur kā saucas modeļi

Uldis M.
Viesis
Uldis M.

Negribu izklausīties skeptisks, bet…
Pirmkārt – ja liek pirkstu nospiedumu zem ekrāna stikla – tad ekrānam jābūt pa visu telefona priekšu… pretējā gadījumā mierīgi to lasītāju varēja arī likt zem ekrāna – tukšajā joslā.
Otrkārt – nebūs daudz tādu kas būs gatavi maksāt 630EUR par ne to populārāko brendu, tikai tāpēc ka tas bija pirmais kuram izdevās ielikt šādu lasītāju… ja vēl no tā būtu kāds reāls ieguvums, bet šajā gadījumā nav!
Neko, pagaidīs pāris mēnešus – būs jauns Galaxy arī iznācis ar šādu pat risinājumu – tas būs labāks pirkums…

x
Viesis
x

normālam cilvēkam, kas nepilina uz jaunumiem, ir pilnīgi vienalga, vai lasītājs ir aiz stikla vai nav – galvenais, lai ir ērto to lietot. un te tāda lieta – ja lasītājs ir home pogā vai aizmugurē vai vienalga kur, bet ir sataustāms bez skatīšanās, tad tas ir labs lasītājs, savukārt ja cilvēkam ir jāskatās uz ekrānu lai uzliktu pirksta galu uz lasītāja simbola, tad tas ir vienkārši slikts, lietošanai neērts dizains un domāts vienīgi tehnogīkiem (kam ar saukli jauns! var iebarot jebko), nevis lietotājiem. izgudrojumiem ir jāatvieglo dzīve, nevis jāsarežģī.

digitalk
Viesis
digitalk

vienīgais loģiski saprotamais ierobežojums nospiedumu lasītājam zem stikla būtu “ekrāna apakšējā pusē”. tas pat būtu labi, ka telefonu nevarētu atbloķēt turot kājām gaisā.

x
Viesis
x

tak lai atbloķē vienalga kādā stāvoklī, kādam varbūt ērtāk kājām gaisā, fizioloģiskas īpatnības utt. vnk nevajag taisīt soli uz priekšu, vienlaikus palecoties atpakaļ.
būs jāpalasa, kas vainas skaneriem pogā vai iedobē – tiešām kādam ļoti grūta dzīve no tā un vienīgais risināms ir palikt zem stikla? ē, varētu stiklu virs skanera uztaisīt ar vieglu ieliekumu (vieglāk atrast uz tausti) un piekoriģēt algoritmu, lai tiek galā ar ģeom. transformāciju.

Uldis M.
Viesis
Uldis M.

Šis risinājums tieši tika radīts dēļ tā ka fiziskai pogai nav vairs vietas jo visa telefona priekša jāatvēl ekrānam.

geksis
Viesis
geksis

“Visticamāk, ražotājs šo tehnoloģiju izstrādājis pats, nevis nopircis to no Synaptics…”
No kurienes tāds viedoklis? Spriežot pēc tā, ka sievietei, kas stāstīja par tālruni bija tieši šīs firmas “beidžiks”, gribētos apgalvot tieši pretējo.

digitalk
Viesis
digitalk

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!111111111
šodien Artis klibā zirgā :D

Kristaps Skutelis
Viesis
Kristaps Skutelis

Jā, vivo telefonam šo risinājumu piegādā Synaptics. Raksts pielabots. Artis dabūjis rājienu un teicās labosies.