Intel plāno jau nākamā gada pirmajos mēnešos parādīt 5G mobilo datu pārraides priekšrocības. Intel demonstrēs 5G iespējas 2018. gada Ziemas Olimpisko spēļu norises laikā Phjončhanā, Dienvidkorejā. Spēles norisināsies no 2018. gada 9. līdz 25. februārim.

Intel demonstrēs 5G darbību ikdienā, nodrošinot milzīgus datu pārraides ātrumus vietās, kur apgrozās pamatīgs cilvēku pūlis. Intel ir viens no lielākajiem Ziemas Olimpisko spēļu sponsoriem, tādējādi piekļūstot iespējai spēļu norises vietās izvietot savas 5G tehnoloģijas. Intel šobrīd nākas sacensties ar Qualcomm un citiem ražotājiem par 5G tehnoloģiju agrīnu izmēģināšanu.

Tiesa, Intel nāksies tikt galā ar pāris niansēm – šobrīd nevienam lietotājam nav viedtālruņa ar 5G atbalstu, jo 5G standarts nemaz nav noteikts. Ražotāji nav vienojušiem par izmantotajām frekvencēm un pamatīgu citu tehnisko nianšu kopumu. Šobrīd katrs velk deķi savā virzienā.

Tiek plānots, ka 5G standarta noteikšanas pirmā fāze gaidāma 2018. gada septembrī, bet tikai 2020. gadā tiks pilnībā noslēgta 5G standarta izstrāde. 5G tehnoloģija pie lietotājiem masveidā nonāks kaut kad ap 2022. vai pat 2023. gadu. Tātad visi 5G ātrumi un iespējas šobrīd ir nevis fakti, bet drīzāk vēlmju saraksts.

1
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Lapsinieks Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Lapsinieks
Guest
Lapsinieks

mūsējiem tak jau torņi stāv…