Mobile World Congress 2017 norises laikā viens no lielākajiem (ja ne lielākais) Ķīnas viedtālruņu ražotājs Oppo izziņojis iepriekš neredzētu divu kameru sistēmu 5X Precision Optical Zoom, kas nodrošina arī pieckāršu optisko palielinājumu.

Oppo sola, ka 5X Precision Optical Zoom nodrošinās īstu pieckāršu optisko palielinājumu viedtālruņu kamerās. Oppo inženieri spējuši pagriezt objektīvu par 90 grādiem, lai tas aizņemtu vietu viedtālruņa platumā, nevis dziļumā, padarot to nepiedodami biezu.

Reklāma

Pagaidām baumu līmenī tiek uzskatīts, ka pavisam īstu pieckāršu optisko palielinājumu Oppo nebūs izdevies izveidot. Visticamāk, tiks izmantoti divi dažādu platumu objektīvi kopā ar programmatūru, kas it kā nodrošinās palielinājumu, aprēķinot to starp kameru sniegtajiem diviem attēliem.

Diemžēl Oppo nav izziņojis nevienu viedtālruni, kas saņemtu jauno 5X Precision Optical Zoom tehnoloģiju. Visticamāk, jaunā kamera būs pieejama Oppo viedtālruņos līdz gada nogalei.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
10 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Skābene

Oppā vot kā! :)

Jānis

:D Ko tikai visu ražotāji neizdomā, tā vietā lai uztaisītu vienkārši ērtu telefonu ar aķīti par trešdaļu lielāku nekā ierasts un normāli optimizētu softu un regulāriem atjauninājumiem vismaz 3 gadu garumā.

Uldis M.

Divas kameras ar dažāda “platuma” lēcām vienā viedtālrunī ir laba ideja. Zūms – kā fiziska mērogošana ir bezjēdzīga padarīšana. Vismaz viedtālrunī…

KKTK

Pie noteiktām kvalitātes prasībām arī jebkurā citā foto iekārtā zūms ir pilnīgi nevajadzīgs.

aste747

Ja nefotografē neko vairāk par pašiņiem un savām pusdienām, ko likt čivinātavā, tad piekrītu. Ja vien kvalitātes prasības nebija domātas pēdiņās :)

Lapsinieks

zūma vai nezūma parametriem nav pilnīgi nekāda sakara ar fotografējamo subjektu kategorijām.

wils

Tad jau ko tādu varēs sagaidīt arī iekš OnePlus.

x

šāda optiskā shēma ar bīmspliteri, kas ļauj plānā korpusā izvietot zūmobjektīvu, ir pazīstama jau sazin cik gadus – visi plānie kompakti (kurš atcerās sacensību par plānāko kredītkartes formāta kompaktu?), kam nekas neizbīdās, tādus savulaik izmantoja, ieskaitot WR modeļus kuriem objektīvs neizbīdās acīmredzaqmu iemeslu dēļ.

Uldis M.

Taisnība, Sony savulaik aizrāvās ar šo tehnoloģiju. Man pat pašam bija Sony T sērijas plānais ziepis…

Kristaps Lācis