Starptautiskais interneta izpētes uzņēmums Gemius ir publicējis pavasarī apmeklētāko Latvijas blogu topu. Vislielāko kāpumu piedzīvojis ģimenes blogs viensplusviens.lv, tikai nedaudz atpaliekot no trešās vietas, ko ar 27 163 apmeklētājiem ieņem tava-pasaule.lv. Pirmajā vietā nemainīgi fenikssfun.lv, aiz sevis atstājot tehnoloģiju blogu Kursors.lv

Līdzīgi kā topa rudens mērījumos, izklaides blogs fenikssfun.lv ar ievērojamu apmeklētaju skaitu (236 362 lietotāji) stabili atrodas topa pirmajā vietā. Fenikssfun.lv līdzdibinatājs Artūrs Mednis atzīst, ka šī būs pēdējā reize blogu topā, tupmāk piedaloties tikai gemiusAudience interneta lapu mērījumos.

“Fenikssfun.lv no maza bloga ir izaudzis par lielu blogu uz robežas ar mediju. Turpmāk vēlamies dot iespēju citiem blogeriem sevi pierādīt un uzkāpt līdz topa pirmajai pozīcijai” komentē Mednis.

Otro vietu ieņem blogu veterāna Kristapa Skuteļa blogs Kursors.lv, ko aprīlī apmeklējuši 29 712 interneta lietotāji. Kursors.lv dibināts 2014. gada sākumā un jau no pašiem pirmsākumiem veidots kā vadošais tehnoloģiju resurss Latvijas interneta vidē. Taču, neraugoties uz otro vietu topā, blogam lietotāju skaits apmeklējumos no datoriem krities par 6 procentiem, salīdzinot ar rudens topa mērījumiem.

Trešajā vietā ar 27 163 lietotājiem atrodas Kristīnes Kleinbergas – Ankravas blogs par praktisko astroloģiju, veselīgu dzīvesveidu un ezotēriku- tava-pasaule. 2015. gada rudens topa jaunpienācējs stabili iekarojis topa augšgalu, palielinot lietotāju skaitu par 36 procentiem skatījumos no datoriem un par 27 procentiem skatījumos no mobilajiem telefoniem.

Vislielāko auditorijas kāpumu piedzīvojis ģimenes dzīvesstila blogs viensplusviens.lv, kas spējis piesaistīt par 5763 (+ 120 procenti) lietotājiem vairāk no datoriem un par 7737 (+ 121 procents) lietotājiem vairāk no mobilajiem telefoniem kā pērnā gada rudenī. Pēc 2016.gada aprīļa datiem Lauras Grēviņas vadīto blogu apmeklējuši 25 828 interneta lietotāji.

top20 blogi

“Esam priecīgi, ka mūsu blogā ieguldītais darbs ir attaisnojies. Šobrīd varu atļauties blogam veltīt daudz laika un uzmanības, un to parāda rezultāti. Mūsu bloga auditorija ir jaunās ģimenes, vairāk tieši māmiņas, kas ir sociāli aktīvas” skaidro Laura Grēviņa. “Nav brīnums, ka blogu visvairāk lasa tieši no telefona, jo aktīvai māmiņai ar bērnu blakus nav laika apsēsties pie datora”.

Ingas un Ērika Dalibu dzīvesziņas blogs iinnu.lv, noslīdot par vienu vietu, noslēdz Top 5. Bloga kopējā auditorija no datoriem samazinājusies par 6424 lietotājiem (- 33 procenti), savukārt no mobilajiem telefoniem par 16 86 lietotājiem (- 21 procents) mazāk kā rudenī.

Top 20 blogu vidū ienāk recepšu blogs voila.lv ar 12 210 apmeklētājiem, kura autore Annija Apsīte vada arī veiksmīgu Facebook lapu Annijas Virtuve. Jaunpienācēju starpā parādījies arī Igora Lukjanova vadītais protesti.lv (12 122 apmeklētāji) un divpadsmitajā vietā ar 9877 apmeklētājiem aprīļa mēnesī, topā atgriezies sieviešu dzīvesstila blogs mia.lv, kas rudens mērījumos nepiedalījās tehnisku iemeslu dēļ.

Pavasara blogu topa mērījumos piedalījās rekordliels blogu skaits, kopā 100 blogs. Ar visu blogu topa reitingiem pēc auditorijas lieluma, blogā veiktajiem interneta lapu skatījumiem, viena lietotāja pavadītā laika un citiem rādītājiem apmeklējumos no dažādām platformām (datori, mobilie telefoni un planšetdatori) iespējams iepazīties šeit. Šis ir vienīgais šāda veida pētījums Latvijā, kas vienkopus apkopo datus par Latvijas blogu auditorijas apmēriem. Blogu īpašnieki, kas vēlas ņemt dalību nākamajos blogu topa mērījumos, aicināti pieteikties, rakstot uz e-pastu contact@gemius.lv.

Blogu topā iekļauti tie Latvijas blogi, kas tika pieteikti Gemius blogu mērījumiem un kuros 2016. gada aprīlī bija izvietoti gemiusAudience mērījumu kodi. Tops veidots, balstoties uz  interneta lietotājiem vecumā no 7 līdz 74 gadiem, kas izmantojot datorus, mobilos telefonus un plašetdatorus apmeklējuši kādu no mērītajiem blogiem.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
13 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
PurvaVelns

žēl, ka te nav ceha… un kur tad Ksjuša?

Viesturs Kavacs

Kā sak’, krānus mēra tie, kam ir par īsu.

Sergejs Bižāns

Muahaha. Titulbilde perfekti pielasīta.

Vilis

…par lielu blogu uz robežas ar MEDIJU.
Kā lūdzu Medņa kungs?

PurvaVelns

jālasa starp rindām – par lielu “blogu”, kurš jau sen pārkāpis robežu ar MISKASTI

Vilis

Ha, taisnība.

PurvaVelns

sveiciens no ceha

Elvis Meisters

Pieslēdzos Disqus lai tikai Vote Up šito komentu.

Jānis A

Es laikam esmu kaut kāds atpalicis vai kas, bet izņemot kursoru un laacz nevienu citu nekad mūžā nebiju dzirdējis.

Skats

Es no šiem tikai kursoru. Visādus dzīvesstilus un blablabla pats spēju izdomāt:)

Mārtiņš Vācietis

Lūgums defaultā atslēgt pašieslēdzošās skaņas reklāmām, jā es zinu, ka ir iespēja tabā atslēgt skaņu, bet man pēc ~10 min klusuma pēkšņi sāka pa visu kabinetu vāvuļot hujdai reklāma… :(

Problēma ir apzināta un tagad tikai jāatrod kā tās atslēgt. Atvaino!

Vārds

Iesmēju par reliģijas surogātportāla – astro, ezo utjpr popularitāti:))))