Analītiķi uzskata, ka Apple šogad grasās piedāvāt divus 5.5 collu iPhone 7 Plus modeļus – viens no modeļiem būs ar ierastu iSight aizmugures kameru, kamēr otrs iPhone 7 Plus būs aprīkots ar divām aizmugures kamerām.

Šāda viedokļa pamatā ir Apple pagājušā gada pirkums – LinX Imaging. LinX tehnoloģija varētu piedāvāt vairākus iPhone kameras iespēju uzlabojumus. Tiek pieļauts, ka LinX tehnoloģija spēs samazināt nepieciešamo objektīva izmēru, lai iPhone izskatu neaizēnotu no kopējām formām izceltais objektīvs.

LinX Imaging vajadzētu spēt nodrošināt arī attēla stabilizācijas izmantošanu iPhone. Tiek pat pieļauts, ka Apple iPhone 7 Plus iegūs 2x vai 3x optisko attēla palielinājumus.

Analītiķi pieļauj, ka šogad Apple centīsies iPhone 7 un iPhone 7 Plus veidot atšķirīgākus. iPhone 7 nesaņems LinX Imaging kameras iespējas, tiek arī uzskatīts, ka mazākā izmēra iPhone 7 varētu saņemt kādu citu vājāku komponenti.

linx_cameras

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
19 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
KLF

Es nesaprotu vai kursoram šogad ir jauns uzstādījums? Ne dienu bez Apple pieminēšanas vai…. :)

Kristaps Skutelis

Kaut kā padaudz ziņu, ko šķiet iederīgi pieminēt.

Viesturs Kavacs

Interesantāk būtu, ja ne tikai pieminētu, bet arī, piemēram, paskaidrotu sīkāk, ko dod tās vairākas kameras un kā tieši.

Uldis M.

Nu pēc loģikas spriežot, tad ir divi varianti kāpēc nepieciešamas vairākas kameras… vai nu tām būs dažādi platumi, un foto aplikācijā varēs izvēlēties starp platāku leņķi vai lielāku zūmu Vai arī otrs variants ka liks attēlu kopā no vairākām vienādām kamerām, tādējādi uzlabojot iegūtā attēla kvalitāti. Attiecīgi ar gudriem algoritmiem varēs samazināt graudainību, uzlabot kontrastu, u.t.t. trešais variants kuram es vis mazāk ticu – kaut kādi 3D efekti un mākslīgie fona bluri – kā bija HTC M8… bet nu, diez vai…

davfreim

HDR, tāda opcija ir tagad, uzņem vairākas bildes un izvēlas labāko. Ja būs 2 kameras, tad ar ieslēgtu HDR būs grūtāk dabūt izplūdušu vai kā citādi nekvalitatīvu bildi.

x

HDR ir paplašināts dinamiskais diapazons, kad vienā bildē ir gan detalizētas ēnas, gan neizdegušas gaišās daļas. Parasts HDR paredzēts statiskām ainām, kad ir laiks uzņemt vairākus attēlus vienu pēc otra, lai pēc tam sakombinētu tos kopā. Ar vairākām kamerām var vienlaicīgi iegūt vairākus attēlus ar dažādu ekspozīcijas nobīdi arī kustīgiem objektiem, bet vai tas ir vairāku kameru vērts? Izplūdumu tā diez vai var novērst nesaīsinot ekspozīciju, bet kombinējot vairākus vienlaicīgi uzņemtus attēlus droši vien var labot sīkā sensora radītos defektus bildē.

Kristaps Skutelis

Piekrītu, centīsimies jaunumus apstāstīt plašāk un saprotamāk arī tiem, kas ikdienā gluži nedzīvo tehnoloģiju pasaulē.

Raivis Rasnačs

Kameras ir labi. Bet ‘cutting-edge’ bezvadu lādēšana ar lielu darbības rādiusu ar būšot iekšā. Ko par to saka kaislīgie šīs tehnoloģijas nīdēji? Ja Apple ķeras kaut kam klāt, tad tas jau ir nopietni.

x

Kāda nu tur nīšana, vienīgi es negribētu uzturēties vietās kur tiks nodrošināta liela darbības rādiusa lādēšana. Piem. kafejnīcu es pameklēšu tādu, kas klientus necepina ar lādētāju. Gan jau tas kaut kā noregulēsies – būs tādas un tādas, cilvēki par savu izvēli balso ar kājām.

Raivis Rasnačs

Ķipa baigi nelabvēlīga ietekme uz cilvēku? Mobilo sakaru torņi ne tā vien bendē mūsu veselību…

x

vai tas ir iemesls piemest vēl klāt?

Raivis Rasnačs

Nedomāju, ka bezvadu lādētāji būs liels starojuma avots. Strāva tur ir niecīga. Svarīgāk ir padomāt par mūsu paradumiem – nevajadzētu bez vajadzības naktī turēt sev tuvu klāt lādētājus un telefonus un visādas citas ierīces, un vispār labāk būtu pa nakti nelādēt. Quick Charge tagad jau ļauj no rīta pusstundā telefonu pielādēt tik daudz, lai viņš dienu noietu.

Kristaps Skutelis

Es kaut kā neesmu redzējis nevienu nopietnu pētījumu, kas apliecinātu, ka mobilo sakaru torņu izraisītajam starojumam ir izmērāma un pierādāma slikta ietekme uz cilvēkiem. Tu esi? Padalies, lūdzu.

Raivis Rasnačs

Pagaidām viss vēl normas robežās. Bet starojums ir un cilvēkam tas neko labu nedara. Pašam man viens tornis praktiski aiz loga, bet cik lielu skādi man viņš nodara – kas zina… Par telefoniem zintnieki ir apstiprinājuši, ka dažādu galvas un smadzeņu saslimšanu skaits ir pieaudzis kopš parādījās mobilais telefons. Te nu domājam loģiski – ja mazs telefoniņš var veicināt slimības, kaut starojums neliels, tad jaudīgs tornis, visticamāk, dara to pašu.

Kristaps Skutelis

Nu, paga. Kopš parādījās mobilais telefons, ir pagājuši jau pārdesmit gadi un pa šo laiku ir daudz kas mainījies.

Raivis Rasnačs

Nu jā, klāt nācis 4G internets, kura nodrošināšanai vajadzīgas vēl lielākas jaudas, proti, atkal palielinās starojums.

Kristaps Skutelis

Tā gluži arī nav. Tīri no raidītāju jaudas raugoties, 2G, 3G un 4G tīklu gadījumā tā ir ļoti līdzīga.

x

Var sevi mierināt ka tur nekā nav, bet faktiski jau nav to pētījumu…ir aplinkus mājieni, vispārīgi dati. Ja jau būtu viss tik viennozīmīgi – domāju, ka būtu pētījumi un vairāku jomu autoritāšu slēdzieni – nekaitīgs. Tā vietā ir piebildes, ka runājot nebāziet telefonu klāt pie galvas, un SAR cipariņi. Faktiski, viss ir tādā pusatzītā stāvoklī “lietojiet uz savu risku, bet mēs esam jums teikuši, ka nevajag aizrauties”.

Kristaps Skutelis

Tieši tā, kaut kā jau tas viss mūs ietekmē, bet neviens nezina kā.