Līdz ar CES 2016 sākšanos aprit septiņi gadi, kopš tapa pirmais Apple iPhone “killeris”. Tobrīd Apple iPhone bija ekskluzīvs, maz pieejams viedtālrunis, vēl neviens nespēja aptvert tā spēku un pārdošanas apjomus nākotnē. Tajā pašā laikā pirmos neveiklos soļus spēra HTC veidotais T-Mobile G1 (HTC Dream) ar Android operētājsistēmu, kā arī CES 2009 ietvaros tika izziņots Palm Pre viedtālrunis ar webOS.

Pirmās paaudzes Palm Pre sekoja arī Palm Pre Plus, Palm Pre 2 un Palm Pre 3 (Pre 3 veidoja HP; HP iegādājās Palm 2010. gada pavasarī). Pirmais Palm Pre saņēma 3.1 collas ekrānu ar 320 x 480 izšķirtspēju, turklāt ekrāns atbalstīja divu pirkstu ievadi, kas ļāva vienkāršāk palielināt attēlu. Palm Pre bija arī QWERTY klaviatūra un Touchstone bezvadu uzādes doks.

Palm Pre nonāca pārdošanā 2009. gada jūnijā un pirmajā nedēļas nogalē tika pārdoti 100 000 viedtālruņi. Būtu pārdots lielāks skaits, bet Palm Pre krājumi veikalos izbeidzās.

Turpmākā Palm Pre dzīve nebija tik veiksmīga, jo cīņā par pircēju iesaistījās modernākas Android versijas. Ar Palm Pre 3 pārdošanu gāja pavisam švaki un vēl šobrīd neizpārdotie Palm Pre 3 bija pieejami eBay par niecīgu cenu.

Šodien no Palm un Palm Pre pāri palikusi vien webOS operētājsistēma. Ironiski, ka LG tieši CES 2014 ietvaros izziņoja webOS pārņemšanu un operētājsistēmas iekļaušanu televizoros. Šogad jau trešā webOS paaudze tiek izmantota LG Smart TV platformā. webOS 3.0 nodrošina plašāku saturu un vel intuitīvāku televizora funkciju kontroli. Kopš nonākšanas tirgū 2014. gadā LG webOS ir saņēmusi uzslavas kā viena no daudzpusīgākajām Smart TV platformām.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
6 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Prusljix

Varbūt kkā nepareizi meklēju, bet tik lēti nemaz E-bay’ā Palm Pre 3 neatradu. Iphone 3 ir krietni lētāks.

Artis Abols

Divus dolārus jauns, neizpakots Pre 3 nemaksā, bet internets saka, ka pirmais Pre bija 100 dolārus dārgāks par iPhone 3GS.

x

Ir gana dīvaiņu, kas gatavi maksāt daudz $$ par digitālo antikvariātu. Daudzas 10 g.v. digitālās mantiņas, kam savulaik bija kulta statuss, arī tagad maksā ka maz neliekas.

Sajūsma apsīkstas, kad vairs nevar nopirkt pieklājīgas kvalitātes baterijas (ja nav lietošana no vada) – ieslēgt uz 5min. lai nofočētu inetam tomēr ir pavisam kas cits, nekā reāli izmantot ikdienā.

kirils ē.

omnias bija aifona killeri.

Neils Kalnins

joprojām skumstu par Palm beigšanos, Palm radīja labus viedtālruņus, kad iPhone vēl tikai prata atskaņot mūziku….:)

digitalk

par telefona funkcijām vairāk gan dzirdēta kritika un sūdzības, organaizera daļa atnāca noslīpēta no vecajām Palmām.