Flickr statistika rāda, ka iPhone fotogrāfijas ir populārākās un tiek attēlu glabāšanas servisā visbiežāk izvietotas jau vairāku gadu garumā, tāpēc nav nekāds brīnums, ka viedtālruņu un fotoaparātu ražotāji cenšas izspiest maksimumu no mazāka izmēra foto ierīcēm. iPhone 6s video uzņemšanas iespējas un kvalitāte par pārsitot dažu DSLR iespējas.

Tieši nelielo foto ierīču popularitāte likusi stārtapam Light izveidot L16 kameru, kas saņēmusi tieši 16 kameras moduļus (objektīvus kopā ar matricām). Slēdža pogas nospiešana nozīmēs, ka vienlaikus tiks uzņemtas 10 fotogrāfijas, kas uzreiz tiek apvienotas vienā attēlā, veidojot 52 megapikseļu fotogrāfiju. Light L16 kamera spēj uzņemt arī 4K video.

L16 kamera faktiski ir Android viedierīce ar Wi-Fi, tomēr ar to nebūs iespējams veikt zvanus. Light L16 kamera aprīkota ar 5.0 collu ekrānu, tā ir aptuveni Nexus 6 izmēros, bet divas reizes biezāka. Interesanti, ka Light L16 kamerai ir pieci 35 mm objektīvi, pieci 70 mm objektīvi un seši 150 mm objektīvi.

Light L16 kamera nebūs lēta. Pirmie pasūtītāji Light L16 varēs iegādāties par 1300 dolāriem, pēcāk kamera maksās 1700 dolārus. Sagaidāms, ka Light L16 kameras izsūtīšana sāksies 2016. gada vasarā.

Kā neaizlikt priekšā pirkstu kādam no 16 objektīviem?

l16-back-ui-e1444171474886

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
13 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
KLF

“Kā neaizlikt priekšā pirkstu kādam no 16 objektīviem?”

Vienkārši, bija reiz pamācība kā pareizi turēt telefonu lai netraucētu antennas signāla uztveršanai šim ar būs pamācība :D

Artūrs

Piezvanīt nevis pazvanīt.

Artis Abols

Jā, paldies!

Uldis M.

Nu galvenais jautājums ir iegūstamais rezultāts – vai tas būs samaksātās cenas vērts, vai tomēr (vis drīzāk) nespēs turēt līdzi FF kamerai… kuru par šo cenu var iegādāties… Teorētiski jau ar daudzajiem kameru moduļiem, jaudīgu proci un gudru softu fonā var panākt visnotaļ interesantu rezultātu – piemēram, mākslīgi radītu bokeh, u.t.t. arī krāsas un asumu varētu no visiem kameru moduļiem saliekot kopā dabūt visnotaļ pieklājīgus. Bet no otras puses – vai būs kas kaut ko tādu pērk? Ja nu vienīgi augstas veiktspējas kompaktkameru (piem. RX100IV, Canon G1X) pircēji, bet tā ir šaura niša kurai nu jau sāk mīt uz papēžiem… Read more »

Artis Abols

Vienmēr esmu vēlējies ieraudzīt Lytro kameru, kas arī šķiet interesants verķis, jo uzskatāms par nenormāli šauras nišas produktu. Konkrētajā L16 biedē Android – 52 mpix salīmēšanai un parādīšanai vajadzēs mežonīgas jaudas. Jau tagad Xperia Z5 sērija ar savām 23 mpix bildēm manāmi pabremzē, pirms spēj palielināt attēlu līdz 100%. Protams, FF līdzi L16 nespēs turēt, tomēr, ja 52 mpix nosēdina līdz kādiem 10 mpix, varētu iegūt arī skatāmu bildi. Ideju jau šobrīd izmanto Lumia 1020.

x

Diez vai interese būs tik liela, kā par piem. bezspoguļiem, par tiem pašiem par kuriem sākumā smīkņāja, sak, kā tad šitos ērmus varēs lietot. Bet ir cilvēki, kuri pērk tos pašus litriņus un citas ērmīgas kameras. Kamon, ir cilvēki kas noliek 4 simtus par platfilmas LC-A, tas nozīmē, ka visi cilvēki neizdara tikai racionālas izvēles. Jautājums, cik ilgi šie modeļi tiek ražoti, bet ar elektroniskajiem aparātiem jau nav kā ar mehāniku ka sakārtojot ražošanu, tā sāk atmaksāties piem. piektajā gadā. Šeit vispār – bāzē androīds, šodien 16 acu nezvērs, pēc pusgada jau aparāts, kas vienlaicīgi fočē divos virzienos, pēc gada… Read more »

KKTK

Vai preses relīzē bija atbildēts uz jautājumu – “nafig”?

Artis Abols

FOR THE GLORY OF SATAN

Oskars Ozers

Šis brīnums būs ļoti noderīgs Sociālo Mēdiju marketinga cilvēkiem. Nobildē kvalitatīvu bildi un pa tiešo ieliec kompānijas sociālajos tīklos. Vēl ja kādam interesē noskatīties interviju ar startup dibinātāju to var izdarīt https://www.facebook.com/RobertScoble/posts/10153639387824655?hc_location=ufi

x

pa tiešo tīklos tos 52mpixelus? nu i nu.

man jau liekas, tas vairāk domāts tiem, kam grūtības ar kadrēšanu – lai vēlāk var izgriezt vajadzīgo gabalu.

Oskars Ozers

Protams, ka ne jau 52 MP, bet atbilstošu bildi. Soc. tīkli nemaz neņem pretī lielākas bildes par viņu noteikto maksimumu.

Purvavelns

interesant – cik lieli ir sensori. tas būtu izejas punkts jebkādām diskusijām par boke, imho

un par jebkāda telefona spējām pārsist filmēšanā spoguleni – ar atrunu, ka uz spogulenes izmanto platleņķi ar līdz galam aizgrieztu fragmu (tā mēs iegūsim attāli līdzīgu attēlu kā ar jebkuru telefonu, kam fragma visu laiku stāv vaļā)

x

man aizdomas, ka nikkora vai pentaxa difrakcija būs smukāka par sony vai samsunga nedabokē