Reklāma

Apple pagaidām nav atdevis iMessage atslēgas ASV izlūkošanai

Jaunākie raksti

“Tesla” nerealizētā peļņa no ieguldījumiem “Bitcoin” sasniegusi vienu miljardu dolāru

Izskatās, ka "Tesla" ieguldījumi bitkoinos vainagojušies panākumiem un pašreiz nesuši pat ļoti saldus augļus. Kompānija janvāra beigās veica ievērojamu...

“IFA Berlin 2021” tehnoloģiju konference tiek plānota kā pilnvērtīgs klātienes pasākums

"IFA Berlin" tradicionāli ir ļoti gaidīts un vērienīgs pasākums, kurā iespējams uzzināt par aktuālāko plaša patēriņa elektronikas un sadzīves...

Turcija aizliedz maksājumus ar kriptovalūtām

Turcijas Republikas Centrālā banka piektdien nākusi klajā ar nepatīkamu vēsti ikvienam šīs valsts kriptovalūtas lietotājam. Sākot ar 30. aprīli...

“Google Earth” piedāvā video, kas parāda vietas ģeogrāfiskās izmaiņas 37 gadu garumā

"Google" savam pakalpojumam "Google Earth" pievienojusi jaunu funkciju "Timelapse", kas ar interaktīvu video palīdzību ļauj redzēt, kā gadu gaitā...

Jaunākā “F1 2021” videospēle gaidāma 16. jūlijā

Pagājušā gada izskaņā notika pietiekami liels darījums videospēļu nozarē, kad Electronic Arts iegādājas citu videospēļu radītāju Codemasters par 1,2...

Saziņa Apple iMessage servisā tiek šifrēta un tai netiek klāt neviens – ne Apple, ne arī ASV valdības dienesti. Varas gaiteņos jau pamatīgu laiku Apple iMessage šifrēšana un piekļuve ziņām tiek mētāta kā karsts kartupelis. Apple ir oficiāli atteikuši ASV valdības drošības dienestiem piekļuvi Apple iMessage ziņām, netiekot sniegta pat pieeja atsevišķos gadījumos, jo tehnoloģiju gigants it kā paši neredzot šifrēto saziņas saturu.

Lai arī Apple iMessage saziņa tiek šifrēta lietotāju starpā, tomēr iCloud tiek glabātas nešifrētas saziņas kopijas un šādas ziņas Apple gan esot nodevuši varas iestādēm atsevišķos gadījumos ar tiesas spriedumu. Apple uzsver, ka iMessage saziņai nekādā citā veidā klāt tikt nevarot – pat viņu spēkos neesot atšifrēt ziņas.

Tiek norādīts, ka vienīgā iespēja piekļūt iMessage svaigajam ziņu saturam (pirms noglabāšanas iCloud) esot tiesu darbi ar Apple, lai uzņēmums iebūvētu valdības vajadzībām paredzētu glūnamcaurumu iMessage sistēmā. Tam noteikti pretosies cilvēktiesību aktīvisti.

Reklāma

13 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
13 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Ksspars Lccis

neticu, ka tas nenotiek. šitais viss ir mārketinga sastāvdaļa.

Artis Abols

Iespējams, ka tiešām P2P nošifrēto tekstu viņi nevar iegūt, bet tas arī ir vienīgais, kas attur no pārdošanas.

davfreim

Jā ASV valdība nodarbojas ar marketingu un tāpatvien pieprasa no Apple kaut ko, lai viņus pareklamētu.

Uldis

Kur nu kur nu – paši to iMassage izveidoja un čip nevarot atšifrēt pašu veidotu programmu :D protams ka mārketings. Amerika ļoti lepojas Apple produktiem jo tie ir ļoti populāri un nāk no Amerikas – tak viņu produkts – protams ka jāpareklamē cik ļoti tas drošs. Protams arī nesaku ka nedrošs, vienkārši nevaig muldēt ka nevarot atšifrēt :)

Vitālijs

Tieši tā. Bija tak tas tā saucamais “Fappening”. Par to jau laikam visi piemirsuši.

zzuz

Fappening notika dēļ stulbu slavenību tizli izvēlētajām nedrošajām parolēm, nevis kā cita dēļ un dēļ tā, ka visur vienāda parole bija.

Vitālijs

Nebūt nē. Paroles bija nedrošas, bet bija caurums sistēmā, cuar kuru varēja bez problēmām iegūt visus datus. Interesanti masām vienkārši bija slavenību kailfoto.

Vitālijs

Nu ko var “liet”. Šie ir tikai PR triki. Tā pat bija ar TOR tīklu. ASV dienesti pateica, ka nevar izsekot un pēc pāris nedēļām noķēra jaunieti, kurš caur TOR netā draudēja pāris iestādēm ar spridzināšanu. Cilvēki vēl uzķeras uz šo un domā, ka lieto anonīmu un privātu internetu. Laikam vispār nesaprot kā darbojas Ethernet.

Kristaps Skutelis

Nu, pastāsti mums kā darbojas Ethernet. Un tad arī kā darbojas šifrēšana, kam šajā stāstā lielāka nozīme.

Ksspars Lccis

Kristap, Tu tiešām domā, ka Āmurikā specdienesti nesaņem Āmurikāņu firmu veidotas šifrēšanas atslēgas? Tu domā, ka viņiem “drošība”, jeb totāla kontrole nav prioritāte? PR triks tālab, ka dienesti turpina kontrolēt bļaujot ka nevar kontrolēt, par ko otra puse var skaļi bļaut ka viņus nevar kontrolēt – tādejādi pārdodot vairāk ierīču. Tas ir tik obvious, ka pat nevajag būt nekādam szvērestību teoriju piekritējam!

Kristaps Skutelis

Šeit nav liela nozīme tam ko es domāju vai nedomāju. Es vispār uz dzīvi raugos diezgan skeptiski.

Vitālijs

Nu bet lūdzu. Ethernet vienmēr būs vārteja, caur kuru tiek sūtīti dati. Vienalga, kādi Tev VPN, sertifikāti utt, bet, ja Tu fiziski tiec klāt kabelim, Tu spēj īstenot man in the middle uzbrukumu. Tava viedā ierīce pat nesaprot, kādu sertifikātu tā izmantos, lai sazinātos ar uzbrucēju, bet uzbrucējs pēc tam smuki visu pados tālāk pakalpojuma sniedzējam un neviens neko neuzzinās, ka kaut kas ir zagt, lasīts utt. Paskaties, pilns ar ierīcēm, ar kuru palīdzību fiziski uzlauž vīto pāri un lasa visu trafiku, tā pat arī ar publiskajiem WiFi. Un nedomāju, ka ASV nepatērēs pāris naudziņas, lai vienkārši “neklausītos” galvenās tīkla… Read more »

Kristaps Skutelis

Es sevi nevaru nosaukt par diži lielu ekspertu tik “zema līmeņa” tīkla jautājumos, bet kā ļaundaris šifrēta savienojuma gadījumā zina no kurienes, uz kurieni un kādus datus nes pakete. Vai tādā gadījumā nav jābūt piekļuvei sistēmām kurās šī pakešu plūsma ienāk un iznāk, kā arī jāspēj saprātīgā laikā atšifrēt to saturs?

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: