20. augustā Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācijas pārstāvis Leo Trukšāns tikās ar Rekrutēšanas un jaunsardzes centra direktoru Druvi Kleinu, lai pārrunātu kiberdrošības izglītības programmas izstrādi skolēniem – jaunsargiem. Sanāksmē piedalījās Valsts izglītības satura centra (VISC) vecākais referents Viesturs Vēzis, kura vadībā sagatavoti jaunie datorikas apguves standarti skolām un CERT.LV attīstības projektu vadītājs Egils Stūrmanis.

Rekrutēšanas un jaunsardzes centra direktors Druvis Kleins uzsvēra, ka kiberdrošības mācību programmu jaunsargiem nepieciešams izstrādāt saskaņā ar VISC jaunajiem datorikas standartiem, izvēršot kiberdrošības tēmas un sasaistot tās ar Rekrutēšanas un jaunsardzes centra esošo mācību tēmu sarakstu. Druvis Kleins informēja, ka skolās jaunsargiem mācības ir plānots uzsākt jau 2015./2016. mācību gadā. Tās apgūs 5.-9. klašu skolēni, tiekoties reizi nedēļā ārpusstundu nodarbībās. Iesākumā jaunsargi nostiprinās vispārīgās datorprasmes, bet no 2016. gada apgūs kiberdrošības tēmas. Izglītības programma kiberdrošībā jaunsargiem ilgs 4 mācību gadus. Druvis Kleins norādīja, ka 2015./2016. mācību gadā tiek plānots iesaistīt 3-4 skolas no dažādiem Latvijas reģioniem. Pēc tam iesaistīto skolu skaits pieaugs līdz pat 10 skolām.

Sanāksmes laikā tās dalībnieki diskutēja par mācību materiālu optimālo izstrādes procesu un metodiku, kā jauniešiem apgūt kiberdrošības tēmas. Dalībnieki atbalstīja nepieciešamību iesaistīt nozares profesionāļus, lai detalizētu aktuālās kiberdrošības tēmas un noteiktu atbilstoši vecumgrupai zināšanu un prasmju līmeni pēc tēmu apguves.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments