Sony MWC 2014 laikā paziņojuši, ka Xperia Z2 sērijas viedierīces vairs nesaņems cietās aizsargplēves (anti-shatter film), kas klāja vecāku modeļu ekrānus. Xperia Z2 un Z2 planšetdators nu būs aizsargāti tikai ar transporta plēvi un to virsmas segs skrāpējumdroši materiāli un metāls.

Iepriekš izmantotās cietās plēves vairs nespēj konkurēt ar skrāpējumdrošu stiklu izmantošanu, jo pamatīgi skrāpējas un no tām ir sarežģīti notīrīt pirkstu nospiedumus. Protams, bija patīkami pēc pusgada lietošanas no ierīces noplēst cieto plēvi un ieraudzīt ideālā kārtībā esošu ekrānu.

Pirmo reizi ar Sony cieto aizsargplēvju izmantošanu saskāros 2011. gada sākumā un šī ideja tobrīd šķita ideāla. Pieļauju, ka ekrānu skrāpējumu aizsardzība gājusi laikam līdz un tagad tik tiešām varam iztikt bez papildus plēvēm. Turklāt ir daudz patīkamāk, ja viedtālruņa ekrāns pats notīrās atrodoties bikšu kabatā, kā tas ir ar šobrīd aktuālajiem Gorilla Glass un līdzīgiem ekrānu pārklājumiem.

6
Leave a Reply

avatar
3 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
LOOKhelSonyMobileLatvijaArtis ĀbolsTZM Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
TZM
Guest
TZM

Manas pēdējās ierīces (3-4) bijušas ar pērtiķu (gorilla glass) stikliem un tā arī nav izdevies saskrāpēt. Speciāli gan neesmu to mēģinājis darīt.

hel
Guest
hel

Manam N7000 pirmo 2-3 mēnešu laikā 6 švīkas, bez ekrāna aizsargplēves izmantot stylus neiespējami, aizķeras aiz švīkas.. :D

LOOK
Guest
LOOK

Drīzāk Sony ietaupa uz līmēšanas operāciju un pašu plēvi. Rūpnīcas plēve ir fenomenāli izturīga un 2gadu laikā nav neviena skrāpējuma. Nedomāju ka kāds stikls spētu noturēties pret abrazīvu vidi kabatā. Biju iedomājies ka sony mineral glass ir stikls kurš izgatavots no īsta kristāla un tam piemīt īpašības (līdzīgi kā rokas pulksteņiem) kad skrāpējumi ar laiku aizaug ciet (minerāļiem piemīt īpašība atjaunot kristālisko režģi).