1

Tēma: LMT telefoni

Labdien!
Laikam beidzot esmu nobriedis uz jaunas lāpstas iegādi, interesē Sony Compact sērijas aparātiņi. Un nevar saprast, vai ņemt pie operātora (kas potenciāli ir jau kāda apčamdīts un noslienāts), vai piemaksāt tos 20-50eur un ņemt no kāda no lielākajiem neta veikaliem, kur pārsvarā tomēr aparāts ir factory fresh. Pēc euro value, pie operātora pat uz nomaksu ņemot sanāk lētāk nekā tas pats, piemēram, pie 1a.lv.
Jautājumi sekojoši:
- kāda ir pieredze ar pie LMT operātora ņemtajiem telefoniem, it kā Tu maksā kā par jaunu telefonu, bet tajā pašā laikā pietiekami dzirdēts, ka Tu dabon jau 1-2 testa nedēļas palietotu, cita cilvēka ķepelēs pabijušu aparātu .. kas kind a īsti vairs nav factory fresh;
- kāds ir garantijas serviss LMT (vai arī citiem LV operātoriem) pēc pieredzes.

Thumbs up Thumbs down

2

Re: LMT telefoni

Paga, paga. Operatori mēdz tirgot demo telefonus no veikalu plauktiem, bet tad tas tiek norādīts. Vairumā gadījumu pie operatora tu pērc jaunu ierīci un esi tās pirmais lietotājs. Par šo vispār nevajadzētu būt nekādām bažām.

Kursors.lv tētis

Thumbs up Thumbs down

3

I see .. tapēc jau tāds jautājums bija pacelts, pašam nav pieredze ar operātoru telefoniem. Nezinu, vai viņi ko norāda vai nenorāda. Tik zinu, ka paziņām piedāvātiem 2 nedēļu testa telefoni, parasti ir diezgan palietoti.

Thumbs up Thumbs down

4

And-so rakstīja:

Labdien!
Un nevar saprast, vai ņemt pie operātora (kas potenciāli ir jau kāda apčamdīts un noslienāts)

Nepiekrītu, vienmēr var palūgt, lai iedod vēl neizpakotu un neapčamdītu telefonu. Ja viekalā uz vietas ir pieejams, tad pārdevējs acu priekšā to atpakos. smile

Un operātori norāda, ka bijis lietots telefons. Pie LMT arī var atrast "atvērtos" telefonus, kas vidēji pēc pus gada lietošanas tiek atgriezti atpakaļ.

Thumbs up Thumbs down

5

Par to, ka dabūsi nelietotu mobilo ir skaidrs, bet es laikam atļaušos pajautāt, kāpēc tieši uz to sēriju?
Man, personīgi, slikta pieredze ar Sony aparātiem, tāpēc arī reāli interesē izvēles kritēriji.

Thumbs up Thumbs down

6

protams, var gadīties, ka tevis iekārotais ir nostāvējis vitrīnā un to ir čamdījuši cilvēki, vai kā man kolēģim gadījās - pat gājuši ārā no spices taisīt testa fotogrāfijas. bet nu viņš paņēma, jo tas bija pēdējais un baigi vajadzēja. bet vitrīna nav arī gluži demo versija.

dažos kursora topikos daži gudrīši ir mēģinājuši iestāstīt, ka lmt kā jaunus pārdod arī refurbišētos, bet tās ir pilnīgas muļķības.

Thumbs up Thumbs down

7 Laboja And-so (15.12.2017 14:05)

Ok, skaidrs par "fresh" stāvokli operātora telefoniem. Esat kliedējuši manas bažas, paldies.
Bet kā ar garantijas servisu pie viņiem?

Arcca rakstīja:

Par to, ka dabūsi nelietotu mobilo ir skaidrs, bet es laikam atļaušos pajautāt, kāpēc tieši uz to sēriju?
Man, personīgi, slikta pieredze ar Sony aparātiem, tāpēc arī reāli interesē izvēles kritēriji.

Ja grib lāpstu, zem 5" ar normālām iekšām, tad reāli ir tikai 3 opcijas - Iphone SE, Samsung A3 vai Sony Compact. IOS man nepatīk, iphone dizains vēl jo mazāk, Samsung vizuāli arī ne pārāk, plus ja skatās cenā, tad Sony iekšas par to pašu naudu kas A3 ir labākas. Sony ļoti patīk vizuāli un pēc pogu izvietojama (tas ka on/off/sensors ir sānā, nevis kaut kur aizmugurē vai priekšā, plus dedicated kameras poga). Kā arī kolēģim ir X Compact jau gadu un bača labi tur, visu dara, nekādu problēmu.
Pašam primāri ir, lai maximāli kompakts izmērs, vizuāli patīkams (un jā, man patīk tas sony kastīgums), bača labi turētu un ja vajag iekšas tur līdzi lielākiem zvēriem un ir +/- future proof. Sony visus šos ķeksīšus izpilda. Pieļauju, ka XZ priekš manis būtu overkill, bet ar X compact (X versijai, protams, atkrīt jautājums par operātoru, bet es vēl esmu izvēles/research procesā) varētu būt ok.

Bet jā, esmu lasījis, ka vecākajām paaudzēm visādas bateriju karšanas problēmas un ekrāna plīšanas, bet Samsungiem jau tas pats, pietiekami sliktu atsauksmju.

P.S. Vari padalīties, kāda tieši bija Tava sliktā pieredze ar Sony aparātiem?

Thumbs up Thumbs down

8

Hmm, varbūt tad šis tas ir pamainījies pa šo laiku, un tā Compact sērija ir kļuvusi labāka. Bet jau nosaukums "Compact" liek domāt, ka tur kaut kādi kompromisi ir ielikti iekšā. big_smile
Ir pieredze tieši ar Xperia sēriju, Pašam kādreiz bija Z, kas ilgi neizvilka un nosprāga.. Un tagad darba ietvaros principā katru dienu tiek lietoti M un XA. Par M es nevaru neko teikt, it kā vecs aparāts, ko no viņa daudz var sagaidīt (kaut gan teikt varētu daudz). Bet XA, kas šķiet tīri normāls, bet gļuko uz velna paraušanu. Ir testējamās aplikācijās bugs, ko var tikai uz tās ierīces atkārtot. Softs šķietami tīri briesmīgs - responsiveness nekāds, "swipe from top" lai atvērtu notifications jāatkārto reizes 3 kamēr ierīce saprot ko es no viņas gribu..
Bet tā kā ar jaunajiem neesmu neko darījis, varbūt manas domas nu jau ir out of date, who knows.

Thumbs up Thumbs down

9

Hmmm, nu Sony Xperia M un XA kind a ir lētais gals un ne Compact (pēc izmēra it kā M būtu, bet pēc sērijas īsti nav). Par M arī daudz kas slikts lasīts. Man ir tāda naiva cerība, ka programmatūras responsivitātes problēmas 300+ eur telefonā nebūs vai būs minimālas, jo dzelži labāki.

Bet papētīšu vēl biežākās problēmas XZ un X compact modeļiem. Pagaidām cik atceros lasījis, biežākais bija problēma ar baterijas ātru izlādēšanos pēc sasteigtiem OS updatiem.

Thumbs up Thumbs down

10

Pirms gadiem pašam bija Z3 Compact. Biju sajūsmā ar veiktspēju, kameru, dizainu.

Labā lieta ir, ka Sony pats sola Premium telefoniem laicīgus un ilgus software atjauninājumus. Bet tas, kas man mazliet traucēja, līdzigi kā Samsung, tās miljons ražotāja lietotnes, no kurām nevar tik vaļā.

Arī X Compactam salīdzinot ar lielo brāli, kamera ir ļoti laba.

Noteikti nav slikta izvēle price/perfomance ziņā.

Thumbs up Thumbs down

11

Lapsinieks rakstīja:

dažos kursora topikos daži gudrīši ir mēģinājuši iestāstīt, ka lmt kā jaunus pārdod arī refurbišētos, bet tās ir pilnīgas muļķības.

varbūt sajaukuši ar "garantijas nomaiņu"?

and now for something completely different...

Thumbs up Thumbs down

12

nope, tieši bļāva, ka pārdod kā jaunus. turklāt pasažieris pazīstams, skatuves vārdu gan tagad neminēšu

digitalk rakstīja:
Lapsinieks rakstīja:

varbūt sajaukuši ar "garantijas nomaiņu"?

Thumbs up Thumbs down

13 Laboja Lapsinieks (16.12.2017 12:03)

sony ir švakas kameras - ja labākā ir padsmitajā vietā un iepalikusi samsung s6 līmenī, tad tad tie tūlīt būs jau 3 gadi.

noname rakstīja:

Pirms gadiem pašam bija Z3 Compact. Biju sajūsmā ar veiktspēju, kameru, dizainu.

Labā lieta ir, ka Sony pats sola Premium telefoniem laicīgus un ilgus software atjauninājumus. Bet tas, kas man mazliet traucēja, līdzigi kā Samsung, tās miljons ražotāja lietotnes, no kurām nevar tik vaļā.

Post's attachments

Capture.PNG, 39.91 kb, 318 x 843
Capture.PNG 39.91 kb, 87 downloads since 2017-12-16 

Thumbs up +1 Thumbs down

14

noname rakstīja:

Kundze lieto Sony Z3. Kamera nav nekas labs. Vājā apgaismojumā ārkārtīgi "smērē" bildes. Pāris kolēģiem darbā arī Sony aparāti. Atsauksms tādas pašas.

Be careful out there today. There's people everywhere.

15

a ko Tu gribi - sony nekādi nespēj atiet no "vairāk pikseļu - lielāks mārketinga drāziens". vot i mārketings = tirgus daļa tagad drāž viņus pašus.

Briedis rakstīja:
noname rakstīja:

Kundze lieto Sony Z3. Kamera nav nekas labs. Vājā apgaismojumā ārkārtīgi "smērē" bildes. Pāris kolēģiem darbā arī Sony aparāti. Atsauksms tādas pašas.

Thumbs up Thumbs down

16

Aiz vien vairāk parādās ne tā labākās atsauksmes par Sony.. Varbūt ne bez iemesla fakts, ka tie nemaz tik daudz topā nav.

Thumbs up Thumbs down

17

Ar Sony tā prātīgi. Z1 un Z2 bija baigie monstri, tad ar Z3 jau bija salīdzinoši padaudz problēmas. Z3+ bija norakstāms, tāpat Z5 sērija bija vidējs mēsls. Arī XZ sērija kliboja, jo XZ Compact bija vājāks par XZ pilnā izmēra telefonu. XZ Comp pat laikam nebija ūdensdrošības. Tagad uz XZ1 un XZ1 Comp atkal viss ir normalizējies, bet tāpat cenas ir augstas, labāk palūrēt uz Galaxy S8 vai ko tādu.

Pentuim II MMX+128 MB RAM+4 GB HDD+15" CRT, Palm M505, Nokia 5510

<<== Ja ir kas (p)iebilstams, sūti man PM.

Thumbs up +1 Thumbs down

18

Artis rakstīja:

Ar Sony tā prātīgi. Z1 un Z2 bija baigie monstri, tad ar Z3 jau bija salīdzinoši padaudz problēmas. Z3+ bija norakstāms, tāpat Z5 sērija bija vidējs mēsls. Arī XZ sērija kliboja, jo XZ Compact bija vājāks par XZ pilnā izmēra telefonu. XZ Comp pat laikam nebija ūdensdrošības. Tagad uz XZ1 un XZ1 Comp atkal viss ir normalizējies, bet tāpat cenas ir augstas, labāk palūrēt uz Galaxy S8 vai ko tādu.

Tu tak saproti, ka starp XZ compact un Galaxy S8 ir zināma cenas starpība 200-300 eur apmērā ? Tās nav gluži vienā plauktiņā liekamas preces.

Also par X compact ūdens izturību, cik saprotu, tā vnk nav sertificēta, so officiāli nav, bet reāli jau it kā nosacīti esot, vismaz tā kaut kādos apskatos vai komentos lasīju. Protams, garantijas serviss to nesedz smile

Bet kameras vājā apgaismojumā, tak visām lāpstām, nav nekādas spīdošās.

Thumbs up Thumbs down

19 Laboja KKTK (26.02.2018 19:35)

Artis rakstīja:

Nepiekritīšu par Z5. Sasitu Z2 Compact, paņēmu Z5 Compact. CPU ātrāks, darot to pašu silst mazāk, lādējas ātrāk un plastmasa rāmis arī ikdienā ir ērtāks - neslīd. Vienīgais, kas nedaudz ir traumēts ir baterijas ilgmūžība. Divas dienas vairs neizvelk. Var jau būt dēļ svaigāka kameras stikliņa, bet foto liekas nedaudz labāks kedas izstrādājums smile
Un visi nākamie xperia man vairs neinteresē dēļ ANT+ neesamības. Njā - pienāks laiks, būs jāmigrē ne tikai telefons...

Thumbs up Thumbs down