1 Laboja chazzy1117 (20.09.2017 21:32)

Tēma: Jauns laptops, slikta veiktspēja

Labdien, šodien saņēmu savu jauno dell inspiron 7567.
Datora operētājsistēma ir Linux, pirku ar domu vēlāk pats nomainīt uz windows 10.
Datora veiktspēja nav ne tuvu pielīdzināma tai paredzētajai. Spēles lago jau loading scrēnā.
Mēģināju uptdeitot draiverus, bet neveiksmīgi, beigās izmet eroru un iefreezo.
Bail lādēt side programmas lai ielādētu draiverus, vai vienkārši pāriet uz windows, dēļ tā ka pēc tā varētu nedarboties produkta 14 dienu atgriešanas tiesības.

Lūdzu palīdzēt.
Dators
Ubuntu 16.04
GTX 1050TI
Intel i7-7700HQ, 2.8GHz, līdz 3.8
Ultra HD 3840x2160 ( laidu arī daudz sūdīgākās rezolūcijās)
8gb rams
1tb hdd
128gb ssd

Thumbs up Thumbs down

2

Re: Jauns laptops, slikta veiktspēja

Kādas spēles tu uz Linux mēģināji darbināt?

Kursors.lv tētis.

Thumbs up Thumbs down

3

krizdabz rakstīja:

Kādas spēles tu uz Linux mēģināji darbināt?

Rust, Dota 2, Cs:go, insurgency

Thumbs up Thumbs down

4

Neesmu nekāds geimeris, bet man šķiet, ka ar tādu datora speceni būtu modernas spēles jāvelk tīri labi. Domāju, ka te nav ko māžoties ar Linux, nopērc un uzstādi Windows. Ja tad viss būs slikti, jāskatās tālāk.

Kursors.lv tētis.

Thumbs up Thumbs down

5 Laboja Artanis (21.09.2017 00:03)

pirku ar domu vēlāk pats nomainīt uz windows 10.

Nestum batonus, tā arī saki, ka pirki lai iep*stu kapeiku. smile

Bail lādēt side programmas lai ielādētu draiverus, vai vienkārši pāriet uz windows, dēļ tā ka pēc tā varētu nedarboties produkta 14 dienu atgriešanas tiesības.

Tu pats sev zobus arī mēģini labot? Izklausās, ka tev nav ne mazākās sajēgas par to, ko tu mēģini tur izdarīt. Tu pašlaik ar integrēto 630 HD mēģini kaut ko spēlēt, jo dedikētā videokarte nav pat uzinstalēta.

Tu draiverus kā instalēji diez? Kādas vēl side programmas, ko tu tur ellē murgo? Beidz tur grābstīties kā mironis gar svecēm:

• ej uz ražotāja lapu un novelc jaunākos draiverus - http://www.nvidia.com/download/driverRe … 3103/en-us

• Lejupielādē pakotni, tad palaid termināli, aizej uz lejupielāžu lokāciju un izpildi komandu:
    sudo sh ./NVIDIA-Linux-x86_64-384.69.run

• Ļauj skriptam apdeitot Xconfiga failu

• Restartē GUI

P.S.
On the other hand - varbūt tomēr nepārvērtē savus spēkus un aiznes to laptopu uz kādu tuvāko datorservisu, lai tev par 15Eur uzliek tos nelaimīgos draiverus un paskatās, ko tu tu vēl esi sačakarējis. Vai arī uzliec Windows, jo tas tomēr ir vairāk muļķudrošs... Nopietni, labāk turies slotaskāta attālumā no linuxa.

Domāju, ka te nav ko māžoties ar Linux

Es ceru, ka Tu to saki par autora roku leņķi, nevis linuksi kā tādu. Klavieres jau nav vainīgas, ka pianistam pirksti līki...

• Darba zirgs: i7-4770 | 16GB | GTX670 | SSD250+250 | HDD1TB+1TB+500GB | 650W PSU • Laptops: Dell 7347 • Telefons: septītais ābols
Nesaki man, kas man jādara, un es tev neteikšu, kur tev jāiet...

Thumbs up +2 Thumbs down

6 Laboja Lapsinieks (21.09.2017 09:39)

krizdabz rakstīja:

nopērc Windows.

mēneša joks? cilvis pirka ar linux, jo bija žēl oem win versijai un tagad pirks? ha.

Thumbs up Thumbs down

7

Lapsinieks rakstīja:
krizdabz rakstīja:

nopērc Windows.

mēneša joks? cilvis pirka ar linux, jo bija žēl oem win versijai un tagad pirks? ha.

Tak autors pats teica, ka vēlāk liks Win.

Thumbs up Thumbs down

8

es par to "pirkšanu"

toms rakstīja:
Lapsinieks rakstīja:
krizdabz rakstīja:

nopērc Windows.

Tak autors pats teica, ka vēlāk liks Win.

Thumbs up Thumbs down

9

Nav jau arī nekur teikts, ka OS tiks iegūta nepērkot.

Thumbs up Thumbs down

10

itkā jau nav, BET:

pēc diskusijas augstāk neizskatās, ka cilvēks saprot, ko viņš dara. no kā izriet, ka "vēlāk tiks kautkas pirkts un kautkur instalēts", kas kopā izmaksās dārgāk par analogu kasti ar jau uzinstalētu win...

karoče - es vēl tādus cilvēkus dzīvē neesmu sastapis. Skaidrs, ka šitās ubuntu kastes tiek tirgotas vai nu ubuntu adiktiem, vai kapeiku pisējiem/pirātiem/visu māku pac. Bet otrajā gadījumā tak neraud pēc tam forumos, ne?

toms rakstīja:

Nav jau arī nekur teikts, ka OS tiks iegūta nepērkot.

Thumbs up +1 Thumbs down

11

Nu no tāda skata punkta skatoties tā sanāk.

Tik pat labi mājas var būt jau nopirkts OS big_smile

Karoč, šajā jautājumā bezjēdzīga diskusija.

Thumbs up Thumbs down

12

Problēma nav Linux, bet datora pircēja roku leņķī. Ja spēles bremzē, tur 100% vainīgi draiveri (t.i. nav uzlikti Nvidia taisītie). Jābūt uzliktiem Nvidia dzimtajiem draiveriem (nevis tiem, kas Ubuntu nāk līdz pēc noklusējuma). Ubuntu tos ļauj ielādēt pa tiešo no Nvidia. Var likt arī pēc instrukcija, kas minēta augstāk. Un 32-bitu vai 64 bitu IR NOZĪME. Steam klients uz Linux/Ubuntu skrien palēkdamies, attiecīgi jāiet arī spēlēm.

Thumbs up +1 Thumbs down

13

Tas viss saprotams, bet no diskusijas aizsācēja rakstītā arī saprotams, ka viņš nav nekāds IT guru, kas spēs izdancināt Linuksu. Tāpēc es vispār uzskatu, ka tur nav ko čakarēties un vienkārši jāpārinstalējas uz "normālu" OS, ko pamatā visi izmanto spēļu palaišanai. Aiztaupīs gūzmu klapatu.

Krotow rakstīja:

Problēma nav Linux, bet datora pircēja roku leņķī. Ja spēles bremzē, tur 100% vainīgi draiveri (t.i. nav uzlikti Nvidia taisītie). Jābūt uzliktiem Nvidia dzimtajiem draiveriem (nevis tiem, kas Ubuntu nāk līdz pēc noklusējuma). Ubuntu tos ļauj ielādēt pa tiešo no Nvidia. Var likt arī pēc instrukcija, kas minēta augstāk. Un 32-bitu vai 64 bitu IR NOZĪME. Steam klients uz Linux/Ubuntu skrien palēkdamies, attiecīgi jāiet arī spēlēm.

Kursors.lv tētis.

Thumbs up Thumbs down

14

jo dīvaināka vēlme ir ietaupīt pērkot lapsi ar linuksu un pēc tam čakarējoties ar windozes instalēšanu. man rokas galīgi neaug no aizmugres, bet šito es sev vienmēr aiztaupu.

krizdabz rakstīja:

Tas viss saprotams, bet no diskusijas aizsācēja rakstītā arī saprotams, ka viņš nav nekāds IT guru, kas spēs izdancināt Linuksu. Tāpēc es vispār uzskatu, ka tur nav ko čakarēties un vienkārši jāpārinstalējas uz "normālu" OS, ko pamatā visi izmanto spēļu palaišanai. Aiztaupīs gūzmu klapatu.

Krotow rakstīja:

Thumbs up Thumbs down

15

es domāju ka pārkāp 14d lietošanas tiesības..

http://www.ptac.gov.lv/lv/content/atteikuma-ties-bas-1

Svarīgi! Preces lietošana tās īpašību un veida noskaidrošanai un pārbaudei veicama, tiktāl, ciktāl to būtu iespējams izdarīt veikalā.

nedomāju ka veikalā ļauj instalēt spēles un draiverus. veikalā Tu paskaties kāda krāsa un kā ekrāna enģes lokās, droši vien ļautu arī piestartēt.

Thumbs up Thumbs down