1 Laboja Artanis (15.09.2017 21:47)

Tēma: Pērku/pieņemu dāvinājumā retro mobilos telefonus

Hei!

Jau gadus astoņus nodarbojos ar mazas kolekcijas veidošanu no vecāka gadagājuma (1994. - 2006.) mobilajiem tālruņiem. Pašlaik jau ir iekrājusies diezgan forša kolekcija ar pārsimt aparātiem, no kuriem gandrīz visus esmu veiksmīgi restaurējis un atgriezis strādājošā kondīcijā. Daudzi specifiski aparāti un to aksesuāri ir samedīti Ebayā un SS-kā, taču lielākais vairums nācis no pašmāju krāmu tirgiem, paziņām un dāsniem cilvēkiem no cietiem Latvijas forumiem (īpašs paldies Mihailam no Siguldas datormuzeja, ar kuru jau kādu laiku esam labos draugos, un kuram es atkal šad tad piespēlēju retro datortehniku).

Augšminētā rezultātā labprāt vēlētos paplašināt savus krājumus, un piedāvāju paņemt labās rokās vai par saprātīgām naudām iepirkt dažādus mobilos tālruņus un komunikācijas iekārtas.

Īpaši interesē visādi nestandarta aparāti -

• interesanta formfaktora (swivel, horizontālie slaideri, flipi ar papildus grozāmu displeju, utml.),

• visādi koncepta un stila sēriju telefoni (piem. Nokia La Fleur, Siemens Xelibri, utml.)

• komunikatori un agrīnie interneta phableti un tamlīdzīgi inženiertehnikas brīnumi no šī gadsmita sākuma

• agrīnie smārtfoni (Symbiāņi, Maemo, Palm'i, BB OS, Series60)

• vecie BlackBerry tālruņi

Tālruņi var būt gan strādājošā gan nestrādājošā stāvoklī (pats nodarbojos arī ar to diagnostiku un restaurēšanu, un priekš daudz kā ir donori un rezerves daļas jau iekrātas). Var būt ar un bez aksesuāriem un lādētājiem.

Ja pašiem mājās atvilktnē/pieliekamajā/ārā-metamajā-maisā ir aizķēries kas interesants, uzsitiet ziņu, un gan jau kaut ko sarunāsim. Paldies jau iepriekš, ja kāds atsauksies!

P.S. Ja kādam interesēs, kad man būs vairāk laika, nopūtīšu putekļus no kolekcijas plauktiem un izņemšu vairumu mazāk interesanto aparātu, kas guļ sapakoti kastēs, un uztaisīšu mazu fotosesiju, lai atrādītu, kas pašlaik jau ir iekrājies.

• Darba zirgs: i7-4770 | 16GB | GTX670 | SSD250+250 | HDD1TB+1TB+500GB | 650W PSU • Laptops: Dell 7347 • Telefons: septītais ābols
Nesaki man, kas man jādara, un es tev neteikšu, kur tev jāiet...

Thumbs up Thumbs down

2

Re: Pērku/pieņemu dāvinājumā retro mobilos telefonus

Ko tu ar tiem verķiem plāno iesākt un kāds līdzcilvēkiem labums no šādas kolekcijas? Proti, vai plāno to padarīt publisku? smile

Kursors.lv tētis.

Thumbs up +1 Thumbs down

3 Laboja Artanis (16.09.2017 21:50)

Re: Pērku/pieņemu dāvinājumā retro mobilos telefonus

krizdabz rakstīja:

Ko tu ar tiem verķiem plāno iesākt [..]

Ko filatēlists plāno iesākt ar pastmarku albumu, vai entomologs ar tauriņu kolekciju? Priecāties par to, kopt, vairot eksponātus, loģiski, ne jau miljonus pelnīt vairāksolīšanā... Atskatoties uz visu to piķi, ko esmu iztērējis ebayā cenšoties nosolīt kaut kādam Komunikatoram dokstaciju, vai kādu nenormāli retu seriālo datu kabeli kādam modemam, vai ko tamlīdzīgu, es nekad pat simto daļu tās summas atpakaļ nevarētu dabūt. big_smile Šis ir pats finansiāli bezjēdzīgākais hobijs, kādu cilvēks var iedomāties.

krizdabz rakstīja:

[..] Proti, vai plāno to padarīt publisku? smile

Es te pirms gada pusotra interesējos par to, kāda birokrātija un izdevumi ir gaidāmi, ja vēlos atvērt oficiālu privāto muzeju, vai sadarboties ar LU Skaitļošanas muzeju vai līdzīgu institūciju - tak svētais piz**ets, kāds tur čakars priekšā - nepieciešama tāda rinda ar kritērijiem, tajā skaitā gids ar attiecīgu (sazin kādu, lol) izglītību, un telpas iekārtotas pēc EU normām, un kas tikai vēl ne. Tas ir kaut kāds debilisms - cilvēks grib uztaisīt (par savu naudu, piedevām, neprasot nekādas investīcijas vai fondu naudas) muzeju ar ekspozīciju, a tur priekšā tāds papīrdarbs, it kā es kodolreaktoru taisītos Rīgas centrā būvēt.

Gan jau eventuāli ko līdzīgu Mihaila privātajai kolekcijai uztaisīšu, kad sadabūšu kādas telpas. Maz jau to interesentu būs - mūsdienās jaunatne lielākoties ir debila, un viņiem pie dirsas gan tas, kas lācītim (lasi - viņu ūber-geiminga datoram/smārtfonam/konsolei) vēderā, gan tas, kā tehnoloģija attīstījās, lai viņiem šīs iekārtas vispār būtu. A tie uz pirkstiem saskaitāmie cilvēki, kam šādas lietas interesē, paši jau ir daudz ko savākuši un izzinājuši. Tā ka nezinu pat īsti, kam tas varētu interesēt.

• Darba zirgs: i7-4770 | 16GB | GTX670 | SSD250+250 | HDD1TB+1TB+500GB | 650W PSU • Laptops: Dell 7347 • Telefons: septītais ābols
Nesaki man, kas man jādara, un es tev neteikšu, kur tev jāiet...

Thumbs up Thumbs down