1 Laboja Artanis (24.11.2017 00:22)

Tēma: Pērku/pieņemu dāvinājumā retro mobilos telefonus

Hei!

Jau gadus astoņus nodarbojos ar mazas kolekcijas veidošanu no vecāka gadagājuma (1994. - 2006.) mobilajiem tālruņiem. Pašlaik jau ir iekrājusies diezgan forša kolekcija ar pārsimt aparātiem, no kuriem gandrīz visus esmu veiksmīgi restaurējis un atgriezis strādājošā kondīcijā. Daudzi specifiski aparāti un to aksesuāri ir samedīti Ebayā un SS-kā, taču lielākais vairums nācis no pašmāju krāmu tirgiem, paziņām un dāsniem cilvēkiem no cietiem Latvijas forumiem (īpašs paldies Mihailam no Siguldas datormuzeja, ar kuru jau kādu laiku esam labos draugos, un kuram es atkal šad tad piespēlēju retro datortehniku).

Augšminētā rezultātā labprāt vēlētos paplašināt savus krājumus, un piedāvāju paņemt labās rokās vai par saprātīgām naudām iepirkt dažādus mobilos tālruņus un komunikācijas iekārtas.

Īpaši interesē visādi nestandarta aparāti -

• interesanta formfaktora (swivel, horizontālie slaideri, flipi ar papildus grozāmu displeju, utml.),

• visādi koncepta un stila sēriju telefoni (piem. Nokia La Fleur, Siemens Xelibri, utml.)

• komunikatori un agrīnie interneta phableti un tamlīdzīgi inženiertehnikas brīnumi no šī gadsmita sākuma

• agrīnie smārtfoni (Symbiāņi, Maemo, Palm'i, BB OS, Series60)

• vecie BlackBerry tālruņi

• Windows Phone tālruņi (Lumias, un kas nu tur vēl bija)

Tālruņi var būt gan strādājošā gan nestrādājošā stāvoklī (pats nodarbojos arī ar to diagnostiku un restaurēšanu, un priekš daudz kā ir donori un rezerves daļas jau iekrātas). Var būt ar un bez aksesuāriem un lādētājiem.

Ja pašiem mājās atvilktnē/pieliekamajā/ārā-metamajā-maisā ir aizķēries kas interesants, uzsitiet ziņu, un gan jau kaut ko sarunāsim. Paldies jau iepriekš, ja kāds atsauksies!

P.S. Ja kādam interesēs, kad man būs vairāk laika, nopūtīšu putekļus no kolekcijas plauktiem un izņemšu vairumu mazāk interesanto aparātu, kas guļ sapakoti kastēs, un uztaisīšu mazu fotosesiju, lai atrādītu, kas pašlaik jau ir iekrājies.

• Darba zirgs: i7-4770 | 16GB | GTX670 | SSD250+250 | HDD1TB+1TB+500GB | 650W PSU • Laptops: Dell 7347 • Telefons: septītais ābols
Nesaki man, kas man jādara, un es tev neteikšu, kur tev jāiet...

Thumbs up Thumbs down

2

Re: Pērku/pieņemu dāvinājumā retro mobilos telefonus

Ko tu ar tiem verķiem plāno iesākt un kāds līdzcilvēkiem labums no šādas kolekcijas? Proti, vai plāno to padarīt publisku? smile

Kursors.lv tētis

Thumbs up +1 Thumbs down

3 Laboja Artanis (16.09.2017 20:50)

krizdabz rakstīja:

Ko tu ar tiem verķiem plāno iesākt [..]

Ko filatēlists plāno iesākt ar pastmarku albumu, vai entomologs ar tauriņu kolekciju? Priecāties par to, kopt, vairot eksponātus, loģiski, ne jau miljonus pelnīt vairāksolīšanā... Atskatoties uz visu to piķi, ko esmu iztērējis ebayā cenšoties nosolīt kaut kādam Komunikatoram dokstaciju, vai kādu nenormāli retu seriālo datu kabeli kādam modemam, vai ko tamlīdzīgu, es nekad pat simto daļu tās summas atpakaļ nevarētu dabūt. big_smile Šis ir pats finansiāli bezjēdzīgākais hobijs, kādu cilvēks var iedomāties.

krizdabz rakstīja:

[..] Proti, vai plāno to padarīt publisku? smile

Es te pirms gada pusotra interesējos par to, kāda birokrātija un izdevumi ir gaidāmi, ja vēlos atvērt oficiālu privāto muzeju, vai sadarboties ar LU Skaitļošanas muzeju vai līdzīgu institūciju - tak svētais piz**ets, kāds tur čakars priekšā - nepieciešama tāda rinda ar kritērijiem, tajā skaitā gids ar attiecīgu (sazin kādu, lol) izglītību, un telpas iekārtotas pēc EU normām, un kas tikai vēl ne. Tas ir kaut kāds debilisms - cilvēks grib uztaisīt (par savu naudu, piedevām, neprasot nekādas investīcijas vai fondu naudas) muzeju ar ekspozīciju, a tur priekšā tāds papīrdarbs, it kā es kodolreaktoru taisītos Rīgas centrā būvēt.

Gan jau eventuāli ko līdzīgu Mihaila privātajai kolekcijai uztaisīšu, kad sadabūšu kādas telpas. Maz jau to interesentu būs - mūsdienās jaunatne lielākoties ir debila, un viņiem pie dirsas gan tas, kas lācītim (lasi - viņu ūber-geiminga datoram/smārtfonam/konsolei) vēderā, gan tas, kā tehnoloģija attīstījās, lai viņiem šīs iekārtas vispār būtu. A tie uz pirkstiem saskaitāmie cilvēki, kam šādas lietas interesē, paši jau ir daudz ko savākuši un izzinājuši. Tā ka nezinu pat īsti, kam tas varētu interesēt.

• Darba zirgs: i7-4770 | 16GB | GTX670 | SSD250+250 | HDD1TB+1TB+500GB | 650W PSU • Laptops: Dell 7347 • Telefons: septītais ābols

Thumbs up Thumbs down

4 Laboja Artanis (24.11.2017 00:16)

Draudzīgs atgādinājums.

Ā, un skatoties, ka drīz Windows Phone powered tālruņi arī būs vēsture, tad labprāt arī iepirktu kādu no tiem.

Thumbs up Thumbs down

5

varu Tev ieskapēt pilnībā strādājošu nokia 701 pa 15 jevrikiem big_smile

Thumbs up Thumbs down

6

Paldies par piedāvājumu, bet Belle nav īsti saistoša OS priekš kolekcijas - ne pietiekami interesanta, ne arī pietiekami retro vēl. smile

Thumbs up Thumbs down

7

Artani, varbūt veci datori ar interesē? Man stāv un interjerā vietu neatrod mac colour classic no 92ā gada...

Thumbs up Thumbs down

8

es Tev atdošu pret to usb puļķi big_smile galu galā - domas var mainīties pēc 5 vai 10 gadiem

Lapsinieks rakstīja:

varu Tev ieskapēt pilnībā strādājošu nokia 701 pa 15 jevrikiem big_smile

Thumbs up Thumbs down

9

Vismaz zinām ,ka Tev vienmēr būs no kā pazvanīt.Tas ir pozitīvi. Par naudām runājot... vecumdienās pārdodot kolekciju varēsi atlikušo dzīves daļu zaļi. Šis hobijs ir labāks ieguldījums nekā bitcoin

Thumbs up Thumbs down

10 Laboja Artanis (09.12.2017 23:00)

Lapsinieks rakstīja:

Artani, varbūt veci datori ar interesē? Man stāv un interjerā vietu neatrod mac colour classic no 92ā gada...

Un kā vēl interesē. Man jau ir šādi tādi eksponāti, bet vairumu savu Mac'u esmu atdevis glabāšanā Mihailam no Siguldas datormuzeja. Toties ar lielāko prieku paņemtu no Tevis Classic'u. Uzsaukšu arī dzēriena pudeli pēc paša izvēles.

battleborn rakstīja:

Par naudām runājot... vecumdienās pārdodot kolekciju varēsi atlikušo dzīves daļu zaļi.

Mani nauda ne pārāk interesē, un mans ikdienas darbs ir pietiekoši ienesīgs, turklāt es ne par kādu naudu neiztirgotu savas kolekcijas, nedz telefonu, nedz datoru - tām ir daudz lielāka nostaļģiska vērtība, kā naudas izteiksmē. smile

Thumbs up Thumbs down

11

hm. ja vari kur sameklēt divas pudeles rioja gran reserv... varētu apdomāt... baigā relikvija, turklāt arī viens no glītākajiem tā laika izstrādājumiem
vada gan nav neviena un hd laikam gribētu izņemt - bet tā - pat viss strādā

Artanis rakstīja:
Lapsinieks rakstīja:

Un kā vēl interesē. Man jau ir šādi tādi eksponāti, bet vairumu savu Mac'u esmu atdevis glabāšanā Mihailam no Siguldas datormuzeja. Toties ar lielāko prieku paņemtu no Tevis Classic'u. Uzsaukšu arī dzēriena pudeli pēc paša izvēles.

battleborn rakstīja:

Par naudām runājot... vecumdienās pārdodot kolekciju varēsi atlikušo dzīves daļu zaļi.

Mani nauda ne pārāk interesē, un mans ikdienas darbs ir pietiekoši ienesīgs, turklāt es ne par kādu naudu neiztirgotu savas kolekcijas, nedz telefonu, nedz datoru - tām ir daudz lielāka nostaļģiska vērtība, kā naudas izteiksmē. smile

Post's attachments

mac.jpg, 36.15 kb, 719 x 960
mac.jpg 36.15 kb, 7 downloads since 2017-12-10 

Thumbs up Thumbs down

12 Laboja matrozi (Šodien 00:13)

Ir aparāts Type: NHE-5NX (1611) Vecākais tālruņa modelis mobilo sakaru operatora SIA "Latvijas Mobilais telefons" (GSM) tīklā. Mainu pret Nokia 6310i. Rakstiet uz matrozi@tvnet.lv, vai zvaniet 29430270

http://www.tvnet.lv/tehnologijas/nozare … 1715763535

Post's attachments

NHE-5NX - foto JPG uz mainu.jpg, 86.23 kb, 768 x 994
NHE-5NX - foto JPG uz mainu.jpg 86.23 kb, 1 downloads since 2017-12-17 

Thumbs up Thumbs down