Web Analytics
More
  Reklāma

  “Samsung” prezentē “Galaxy Buds3” austiņu sēriju un jaunos “Galaxy Watch” pulksteņus ar MI iespējām

  Jaunākie raksti

  Līdztekus salokāmajiem telefoniem “Galaxy Flip6” un “Galaxy Fold6” kompānija “Samsung” šodien, 10. jūlijā, galdā cēla arī “Galaxy Buds3” austiņu sēriju, kā arī jaunos “Galaxy Watch” viedpulksteņus. Būtiski, ka atšķirībā no iepriekšējām versijām šajās ierīcēs ienācis mākslīgais intelekts (MI) jeb “Galaxy AI”, sniedzot iespēju krietni personalizētākā līmenī izmantot to sniegtās funkcijas.

  Pēc gada pārtraukuma “Samsung” šogad iepazīstinājis ar jaunām austiņām – “Galaxy Buds3” un “Galaxy Buds3 Pro”. Jāsaka uzreiz, ka tās piedzīvojušas ievērojamas izmaiņas dizainā. Kā viņi paši norāda, balstījušies gan uz tendencēm bezvada austiņu segmentā, gan klientu atsauksmēm, gan, manuprāt, ļoooti iedvesmojoties no “Apple”. Tāpat svaigas vēsmas ienākušas tehniskajā izpildījumā, kas sev līdzi nes “Galaxy AI” integrāciju, sniedzot jaunas personalizācijas, skaņas pielāgošanas iespējas un tādējādi spēju iekļauties kopējā “Galaxy AI” ekosistēmā.

  Reklāma

  Optimizēta un pielāgota skaņa ar MI

  Viens no segmentiem, kur MI būtiski uzlabos sniegumu, ir skaņa pielāgošana un optimizācija. “Samsung” norāda, ka MI darbinātais EQ un adaptīvais ANC jeb trokšņu slāpēšana ļaus būtiski personalizēt un pielāgot klausīšanās pieredzi.

  “Galaxy AI” monitorē skaņu reāllaikā, izmantojot “Galaxy Buds3” mikrofonu, un sniedz optimizētu audio un trokšņu slāpēšanu, balstoties uz austiņu lietošanas apstākļiem. Tā ir skaņas optimizācija pēc apkārtējās vides, MI nodrošinot automātisku trokšņu regulēšanu. Praksē tas nozīmē, ka austiņas pielāgojas apkārtējai videi, slāpējot trokšņus skaļās vietās vai vajadzības gadījumā ļaujot skanēt apkārtējās vides skaņām. Viens no piemēriem, kur šo funkciju var izmantot, ir saruna klātienē. Tajā brīdī MI automātiski izslēdz trokšņu slāpēšanu un pieklusina audio. Savukārt, kad saruna beigusies, trokšņu slāpēšana tiek ieslēgta atpakaļ un audio skaņa pielāgota lietotāja vēlmēm.

  Tāpat MI nodrošina reāllaika tulkošanas iespējas tieši ausīs, kas ir jaunums “Samsung” austiņās. Gan “Galaxy Buds3”, gan “Galaxy Buds3 Pro” piedāvā reāllaika svešvalodu tulkojumu klausīšanās režīmā, šādā veidā palīdzot saprast informāciju, atrodoties kustībā. Tas varētu būt noderīgi, piemēram, ekskursijās, lekcijās, starptautiskās konferencēs.

  Austiņās iebūvētais “Galaxy AI” arī ļauj sazināties dažādās valodās, savukārt tulkojums parādīsies viedtālruņa ekrānā. Jāpiezīmē, ka šāda iespēja kopš gada sākuma tiek piedāvāta “Galaxy S24” sērijas viedtālruņos.

  Pārveidots dizains

  Otra būtiska lieta, kas raksturo jauno “Galaxy Buds3” austiņu sēriju, ir pārveidotais dizains. Līdzīgi kā daudziem konkurentiem austiņām tagad ir kājiņas, ar kurām, izmantojot skārienvadību, var kontrolēt skanējumu. Vizuālās pārvērtības piedzīvojusi arī uzlādes kārbiņa.

  Pats “Samsung” jauno austiņu dizainu raksturo kā revolucionāru, izsmalcinātu un ikonisku, ko nodrošina Blade vienkāršais un modernais dizains. Man gan šis dizains vairāk atgādina “Apple Airpods” kopiju, un nedaudz ir tā vilšanās sajuta, ka “Samsung” atteicies no iepriekšējā stila, kas bija diezgan unikāls.

  Tāpat ražotājs uzsver “Galaxy Buds3” austiņu uzlaboto komfortu, kas iegūts, izmantojot MI aprēķinu analīzi. Balstoties uz to, “Samsung” tagad piedāvā jaunus, maza izmēra uzgaļus. Savukārt piemērotības simulācijas, izmantojot 3D ausu mērījumus, ļāvušas izstrādāt tādu austiņu dizainu, kas būtu ērts visiem vai vismaz lielākai daļai.

  Kas lācītim vēderā?

  Runājot par tehniskajiem parametriem, “Galaxy Buds3 Pro” austiņas izmēri sasniedz 18,1 mm x 19,8 mm x 33,2 mm un sver 5,4 g. Savukārt uzlādes kārbiņa ir 58,9 mm x 48,7 mm x 24,4 mm liela un sver 46,5 g. Tām ir pievienoti silikona uzgaļi, pastiprinot līdzību ar “Apple Airpods Pro”.

  “Galaxy Buds3 Pro” ir uzlabota 2 skaļruņu sistēma (10,5mm vid./zem. frekv. + 6,1 mm planārais augstfekvenču). Tāpat austiņas aprīkotas ar divkāršo pastiprinātāju un trim mikrofoniem, kā arī IP57 mitruma un putekļu noturības standartu.

  Ar vienu uzlādi “Galaxy Buds3 Pro” darbosies 30h, savukārt ar ieslēgtu trokšņu slāpēšanu 26h.

  Kas attiecas uz mazo brāli “Galaxy Buds3“, izmēri austiņai sasniedz 18,1 mm x 20,4 mm x 31,9 mm un sver 4,7g. Savukārt uzlādes kārbiņa izmēros ir tādi pati kā “Galaxy Buds3 Pro” austiņām.

  “Galaxy Buds3” aprīkotas ar vienu 11 mm skaļruni, vienu pastiprinātāju un trim mikrofoniem. Arī šīs austiņas saņēmušas IP57 standartu. Ar vienu uzlādi “Galaxy Buds3” darbosies 30h, savukārt ar ieslēgtu ANC, skanējuma laiks būs nedaudz īsāks kā “Galaxy Buds3 Pro” un sasniegs 24h.

  Cena un pieejamība

  Gan “Galaxy Buds3 Pro”, gan “Galaxy Buds3” pieejamas divos krāsu variantos – sudraba un baltā. Ierīces ir pieejamas iepriekšpasūtīšanai no 10. jūlija, bet plašāk pieejamas būs no 24. jūlija. “Galaxy Buds3 Pro” cena ir 249 eiro, savukārt “Galaxy Buds3” maksās 179 eiro.

  “Galaxy Watch Ultra” un “Galaxy Watch7” viedpulksteņi

  Nu jau tradicionāli vasaras produktu prezentācijā “Samsung” iepazīstina arī ar jauniem viedpulksteņiem. Šoreiz uzņēmums galdā cēlis “Galaxy Watch Ultra” un “Galaxy Watch7”. Kā jau liecina nosaukums, viens ir pamatīgāks un robustāks, otrs vienkāršāks un ikdienišķāks. Taču tas, kas vieno šos abus modeļus, protams, ir mākslīgā intelekta funkcijas, kas sniegs uzlabotu miega pārraudzību un personalizētākus fitnesa ieteikumus un treniņu plānus.

  MI uzraudzība gan dienā, gan naktī, gan treniņos

  Viens no segmentiem, kur lietotāji varēs izmantot “Galaxy AI” iespējas, ir miega uzraudzība. “Samsung” jaunajos pulksteņos integrējis uzlabotu MI algoritmu, kas sniegs precīzāku miega analīzi un ļaus labāk noteikt, cik tad labi cilvēks atjaunojas miega laikā.

  Papildus uzlabotai miega analīzei jaunajos pulksteņos integrētais MI veiks arī ikdienas stāvokļa uzraudzību. Tas izpaudīsies, piemēram, kā lietotāja enerģijas novērtējums, kur tiks ņemta vērā gan miega analīze, gan fizisko aktivitāšu līmenis.

  Gan profesionāliem sportistiem, gan parastiem fizisko aktivitāšu cienītājiem varētu patikt personalizēta treniņu pieredze, ko piedāvā MI treniņu partneris. Piemēram, lietotāji saņems uz MI balstītus veiktspējas mērījumus un ieteikumus. Konkrētāk, MI sistēma pielāgo sirdsdarbības sensora signāla stiprumu un mērījumu biežumu, pamatojoties uz lietotāja kustību intensitāti un augstumu.

  Krietni precīzākus treniņu mērījumus sniegs “Galaxy Watch Ultra” un “Galaxy Watch7” iebūvētā jaunā platforma. Tajā ietverts nākamās paaudzes “BioActiveSensor2”, kas sniegs precīzākus sirdsdarbības mērījumus gan miega, gan treniņu laikā.

  “Galaxy Watch Ultra” – domāts skarbiem apstākļiem

  Ja esi aktīva dzīvesveida cienītājs, dod priekšroku pārgājieniem un citām aktivitātēm dabā, kā arī patīk “Apple” dizains, bet ne pats “Apple”, iespējams, labs pirkums būs “Galaxy Watch Ultra”. “Samsung” uzsver, ka tas ir izstrādāts, lai izturētu ekstremālas situācijas. To pierāda fakts, ka pulksteņa izstrādē izmantoti titāna un safīra stikla materiāli. Ar “Galaxy Watch Ultra” var ienirt līdz 100 m dziļumā, uzturēties temperatūrās no -20 līdz +55 grādos, kā arī uzkāpt līdz 9000 m augstās virsotnēs. Ja šis viss izklausās pazīstami, tad arī ir, jo “Apple Watch Ultra” piedāvā ļoti, ļoti līdzīgas iespējas un principā ir copy-paste variants.

  Tāpat sportisti varētu priecāties par ātro piekļuves pogu, kas ļauj bez liekas kavēšanās uzsākt/nopauzēt treniņu, ierakstīt apli/sākt nākamo sesiju, beigt treniņu/sākt nākamo. Šīs iespējas īpaši labi noder treniņos vai sacensībās, kur katra milisekunde ir dārga.

  Kas attiecas uz tehniskajiem parametriem, “Galaxy Watch Ultra” aprīkots ar 47 mm lielu ekrānu (1,47 collas pa diagonāli). Tā izmēri sasniedz 47,4 mm x 47,4 mm x 12,1 mm, svars 94 grami. Ierīce darbojas uz “Exynos” platformas un tajā iestrādāta 590 mAh baterija, nodrošinot līdz 60 stundu ilgu pulksteņa darbību (100 stundas enerģijas taupīšanas režīmā).

  “Galaxy Watch7” – jaunas vēsmas dizainā

  “Galaxy Watch7”, savukārt, domāts vairāk fitnesam un modei, kas parādās gan dizainā, gan izmantotajos materiālos. “Samsung” vērš uzmanību, ka pulkstenis ieguvis jaunas vēsmas dizainā, kas ir plūdenāks un labi saskan ar jaunajiem “Galaxy Flip6” un “Galaxy Fold6”. Savukārt pati ierīce primāri veidota no alumīnija.

  Runājot par tehniskajiem parametriem, “Galaxy Watch7” pieejams divos izmēros – S un L. S versija ir 40 mm liela (1,31 colla pa diagonāli). Ierīces izmēri sasniedz 44,4 mm x 40,4 mm x 9,7 mm un svars 28,9g. Savukārt L versija ir 44 mm (1,47 collas pa diagonāli), tās izmēri 44,4 mm x 44,4 mm x 9,7 mm, svars 33,8g. Lietotāji varēs izvēlēties “Bluetooth” vai LTE versiju.

  Tāpat jāpiemin, ka “Galaxy Watch7” S versijā iebūvēts 300 mAh baterija, savukārt L versijā 425 mAh baterija. Līdzīgi kā “Ultra” modelim arī “Galaxy Watch7” iestrādāts “Exynos” procesors.

  Cena un pieejamība

  “Galaxy Watch Ultra” pieejams vienā izmērā LTE versijā titāna pelēkā un titāna sudraba krāsā. Savukārt “Galaxy Watch7” S versija pieejama zaļā un krēmkrāsā, savukārt L versija zaļā un sudraba krāsā. Abi pulksteņi pieejami iepriekšpasūtīšanai no 10. jūlija, bet plašāk pieejami būs no 24. jūlija. “Galaxy Watch Ultra” maksās 699 eiro. Savukārt “Galaxy Watch7” cena būs sākot no 319 eiro.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  6 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Mārtiņš
  11.07.2024 14:11

  Vai Galaxy Watch7 ir O2 sensors?

  Kursors.lv
  11.07.2024 14:23
  Reply to  Mārtiņš

  Jā, es tā saprotu, ka ir:

  Both models have Samsung’s latest BioActive wellness sensor which promises better accuracy across the board compared to past versions. This updated sensor array combines a PPG heart rate sensor, ECG sensor and blood oxygen reader with a new bioelectric impedance analysis (BIA) sensor that can read body composition.

  Avots: https://www.tomsguide.com/wellness/smartwatches/samsung-galaxy-watch-7-vs-galaxy-watch-ultra-biggest-differences-explained

  Copycat
  13.07.2024 12:01

  Kā besī tās runas, ka viss no Apple nokopēts. Ko tad gribējāt, trijstūra formā austiņas un romba pulksteni, lai tik kādam nešķistu nokpēts? Gan austiņām gan Galaxy Ultra redzu unikālas dizaina detaļas, kas neļaij sajaukt ar Apple produktiem, protams, ja skatās “lielos vilcienos”, tad austiņas ir kā vairums – korpuss ar kāju. Galaxy Ultra gan ar Apple watch ultra pat pa gabalu nesajaukšu.

  Kursors.lv
  13.07.2024 15:07
  Reply to  Copycat

  Nu, šajā gadījumā AirPods austiņas ir bezkaislīgi nokopētas. Bet tas ir Samsung stils. Pat ja paši var izveidot lieliskus produktus, tomēr kaut kādi mazvērtības kompleksi liek kopēt tirgus līdera ierīces. Samsung, saņemās!

  Foldable gold
  13.07.2024 23:51

  Savāda Tev redze. Ir 2-3 in ear bezvadu austiņu pamata formfaktori, taču tāpēc neuzskatu ka kāds ir kopējis kaut ko izvēloties kādu no esošajiem. Ir iemesls, kāpēc tie eksistē – jo ir ērti. Bet laikam jau lai nebūti kopēts vienīgais atliek izgudrot ko unikālu neredzētu pff…

  Kursors.lv
  14.07.2024 09:09
  Reply to  Foldable gold

  Nē, pilnībā pietiks veidot dizainus, kas tiešā veidā nekopē AirPods. Tik vienkārši.

  Reklāma