Web Analytics
More
  Reklāma

  “Eleport” nodrošinās elektroauto uzlādi ar 100% lokāli ražotu zaļo enerģiju

  Jaunākie raksti

  Lai turpinātu ceļu uz ilgtspējīgu un videi draudzīgu nākotni, elektroauto uzlādes tīkla attīstītājs “Eleport” saviem klientiem turpmāk sniegs iespēju automobiļa uzlādē izmantot no atjaunīgiem resursiem iegūtu zaļo elektroenerģiju. Sadarbībā ar uzņēmumu grupu “AJ Power” ikvienam “Eleport” klientam tiks nodrošināta 100% lokāli ražota zaļā enerģija, kas iegūta no vietējām saules, vēja un hidroelektroenerģijas stacijām.

  “Mūsu mērķis ir veicināt elektromobilitātes attīstību Latvijā un citviet Eiropā, kā arī atbalstīt vietējos elektroenerģijas ražotājus un sniegt iespēju ikvienam elektroauto lietotājam izvēlēties enerģiju, kas iegūta no atjaunīgiem un sertificētiem avotiem. Uzlādes stacijās tiks nodrošināta elektroenerģija, kas ražota Latvijas saules, vēja vai hidroelektroenerģijas stacijās, tādējādi piedāvājot 100% vietēji saražotu elektroenerģiju. Svarīgi ņemt vērā, ka elektroauto uzlādes procesā, izvēloties vietējo enerģiju, tiek atbalstīti ne tikai vietējie zaļās enerģijas ražotāji, bet arī Latvijas ekonomika kopumā” uzsver “Eleport” vadītājs Latvijā Kārlis Mendziņš.

  Elektroenerģija, kas iegūta no atjaunīgiem resursiem, būtiski samazina CO2 izmešu daudzumu, ņemot vērā, ka zaļās enerģijas ražošanas procesā netiek radīts CO2 piesārņojums. Interesanti, ka šī gada laikā plānotais “Eleport” CO2 ietaupījums, izvēloties vietējo un zaļo enerģiju, mērāms aptuveni 649,49 tonnās, ko var pielīdzināt CO2 izmešu daudzumam, kas rodas, ja ar iekšdedzes dzinēja automašīnu 1845 reizes tiek apbraukta Latvijas robeža.

  “Mūsu sadarbība ar elektroauto uzlādes tīkla attīstītāju “Eleport” turpmāk nodrošinās iespēju “Eleport” tīklā lādēt elektroauto ar zaļo elektroenerģiju, kas saražota tepat Latvijā. Tas nozīmē, ka zaļā enerģija kļūs vēl pieejamāka ikvienam, padarot ikdienas elektroauto uzlādi videi draudzīgāku. Pateicoties mūsu sadarbībai ar lielākajiem zaļās enerģijas ražotājiem Latvijā un piedāvājot starptautiski atzītus izcelsmes apliecinājumus, ar ko tiek pierādīts, ka elektroenerģija ir saražota no atjaunīgiem energoresursiem – zaļo enerģiju šobrīd izvēlas aizvien vairāk Latvijas uzņēmumu.” Roberts Samtiņš, “AJ Power” uzņēmumu grupas vadītājs.

  “Eleport” arvien turpina strādāt pie risinājumiem, kas padarīs auto uzlādes procesu vēl videi draudzīgāku, ātrāku un pieejamāku. “Mēs vēlamies turpināt attīstīt uzlādes infrastruktūru, nodrošinot kvalitatīvus un uzticamus uzlādes risinājumus, ” atzīst K.Mendziņš.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  4 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  nedarata
  10.07.2024 13:40

  Tēma “zaļmaldināšana”
  Nu nevar Rīgas HES elektroenerģijai norādīt, ka tās ies tieši uz uzlādes staciju Liepājā…
  Vakar pat TEC bija iekurbulēts.

  Janis
  10.07.2024 15:39
  Reply to  nedarata

  Papīrs pacieš visu – galvenais norādīt, ka tik un tik kWh no saražotā pārdeva vienam vai otram entuziastam par paaugstinātu cenu ar birku “zaļā enerģija”. Ka tik auditā visi cipari sakrīt un nav tā, ka zaļā enerģija pārdota 2x vairāk kā saražota.
  Vēl jau jautājums – cik tā HES elektrība ir zaļa – cik liela ietekme uz vidi bija tā HES izveidošanas procesam un pašam HES’am

  Krotow
  10.07.2024 16:26

  Mhm. Katram elektronam būs pielikts zaļuma sertifikāts. Viņiem tur laikam nav ko darīt.

  karlis
  10.07.2024 19:52
  Reply to  Krotow

  tad sanāk, ka tas ārējais elektrons dalīs savu orbītu ar zaļuma sertifikātu? nu vismaz es neredzu, kur to novietot.

  Reklāma