Web Analytics
More
  Reklāma

  Mājās atgriežas NASA brīvprātīgie, kuri vairāk nekā gadu dzīvoja Marsa simulācijā

  Jaunākie raksti

  Pērn jūnijā rakstījām, ka NASA uzsākusi kādu interesantu projektu, kura ietvaros četri brīvprātīgie ilgāk nekā gadu dzīvos Marsa simulācijā, lai labāk sagatavotos misijām uz Sarkano planētu. Pēc 378 dienām, kas pagājušas, dzīvojot Marsam ļoti pietuvinātā vidē, NASA brīvprātīgie beidzot devušies mājup.

  Īpaši izstrādāta, slēgta, 3D drukāta Marsa dzīvotne, kas atrodas NASA Džonsona kosmosa centrā Teksasā, visu šo laiku bija mājas NASA astronautiem: Alisai Šenonai, Rosam Brokvelam, Kellijai Hestonai un Neitanam Džounsam. Viņi tur dzīvoja no 2023. gada 25. jūnija un līdz 2024. gada 6. jūlijam. Šajā laikā astronauti veica virkni pētījumu un pildīja dažādus uzdevumus, piemēram, audzēja dārzeņus, devās simulētos kosmosa izgājienos utt.

  Reklāma

  Jāpiezīmē, ka šī bija pirmā no vairākām vienu gadu ilgām misijām simulētā Marsa dzīvotnē, kurām dots nosaukums CHAPEA (Crew Health and Performance Exploration Analog). Šobrīd ir ieplānotas vēl divas līdzīgas misijas, no kurām nākamā sāksies 2025. gada pavasarī.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  16 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Natty
  08.07.2024 13:22

  Interesanti kā un vai eksperimenta gaitā attīstijās viņu savstarpējās attiecības, jeb vai uz “Marsa” ir sekss xD foto pa pārīšiem sastājušies

  Biteme
  08.07.2024 14:59
  Reply to  Natty

  Interesanti ir kas cits – vai eksperimenta gaitā šad un tad apstaroja ar radiāciju? Pārējais jau ir pakārtotie jautājumi – kā radiācija ietekmē libido, kādas sekas atstāj uz seksa sekām, utt. Kosmoss bez radiācijas jau ir kā Jāņi bez alus!

  Hašvaldis Blokčeins-Halvenings (HBH)
  08.07.2024 15:13

  Bitcoin ir ideāla valūta starpplanētu tirdzniecībai. Zeltu kosmosā neviens nevedīs un kosmosā tas ir atrodams lielā daudzumā. Padomājiet par to

  Biteme
  08.07.2024 15:23

  Attīstītām civilizācijām bitu virknes vairs neko nenozīmē. Ja nu vienīgi izdotos atrast mums līdzīgus pusmežoņus, kas būtu ar mieru mainīt savus kubiskos parsekus pret kaut ko bitkoinam līdzīgu. Es teiktu – nevajag sacerēties uz planētām vai pavadoņiem, liela veiksme būtu atrast kādu kas ņemtu bitkoinus par kosmiskajiem putekļiem. Pēc tam jānopērk brīva vieta izplatījumā, un tad var mēģināt izveidot savu planētu. Vēl reģistrācijas kosmiskajā reģistrā un oficiāla iestāde jau nu 💯% neņems digitālos ozeriņus. Tikai starpgalaktiski atzītas valūtas.

  Hašvaldis Blokčeins-Halvenings (HBH)
  08.07.2024 15:42
  Reply to  Biteme

  Nu tuvākajā laikā cilvēkiem būs jātirgojas savā starpā – Zeme, Mēness kolonijas, Marsa kolonijas utt. Nekas cits kā bitcoin tur neder.
  Tie hipotētiskie kosmiskie saprāta brāļi laikam būs vēl ilgi jāmeklē

  Biteme
  08.07.2024 15:56

  Hm. Nu, tad nāksies vien izmantot kā maksāšanas līdzekli hipotētisko bitkoinu.

  Hašvaldis Blokčeins-Halvenings (HBH)
  08.07.2024 16:03
  Reply to  Biteme

  Kāpēc hipotētisko? Bitkoins ir īsāks par īstu. It is taking over the world as we s̶p̶e̶a̶k̶ type

  REALAIS
  08.07.2024 15:49

  Ideāla kā? Vērtība tiktu izzīsta no pirksta?

  Hašvaldis Blokčeins-Halvenings (HBH)
  08.07.2024 16:57
  Reply to  REALAIS

  Ar vērtības noskaidrošanu nodarbojas tirgus dalībnieki kolektīvi (price discovery). Šobrīd 1 bitcoin ir vērts apmēram 57 tūkst. dolāru vai 23 unces zelta.
  Domāju, ka ASV dolārs kosmosā nebūs aktuāls, zelts arī ne. Varbūt nākotnē bitcoin vērtība parasti tiks izteikta pret kaut kādu enerģijas daudzumu vai taml.

  Last edited 12 days ago by Hašvaldis Blokčeins-Halvenings (HBH)
  REALAIS
  08.07.2024 17:59

  Un jautājums, kāpēc tad jāizmanto Bitcoins, ja Bitcoin vietā var būt jebkas cits, kas izpildītu to lomu.
  Vairāk izklausās pēc runas cilvēkam, kuram ir 1 BTC un tagad BTC ir jāiestūķē jebkur, ka tik nepazaudētu vērtību/audzētu to uz nekā pamata :))

  Iedomājos BTC nākotnes visumā, pērc vienu maltīti par 0,000000000000001 BTC 😀

  Hašvaldis Blokčeins-Halvenings (HBH)
  08.07.2024 18:26
  Reply to  REALAIS

  Tur jau tā lieta, ka neder jebkas. ASV dolārs (USD) ir kaut cik ok (priekš fiat valūtas), bet Molzombānijas Tautas Demokrātiskās Republikas tugriķelis (TUĶ) – nav.
  Zelts ir ok kā store of value, bet varš – nav.
  Bitcoin ir labs, bet ElonComeRocketCoin – nav.

  Last edited 11 days ago by Hašvaldis Blokčeins-Halvenings (HBH)
  Sergejs
  09.07.2024 10:22

  Bigger fool theory, tas ir tas uz kā mūsdienu spekulatīvajā tirgū daudz kas balstās, it sevišķi bitkoins.
  Īss skaidrojums: tiek pirkts da jebkas ar domu ka rīt-parīt atradīsies lielāks muļķis (bigger fool) kas to nopirks par lielāku naudu. Ļoti labi strādā ar uzpūstiem burbuļiem un lietām kurām nav nekādas fiziskas vērtības, tikai virtuāla un bez kurām dzīvē reāli nekas nemainīsies.
  Piemērs: likvidējot visas dzelzs rudu raktuves ļoti ātri sajustu sekas dēļ tērauda trūkuma ekonomikā, tas ka nedaudz mazinātos piesarņojums diez vai to mums kompensētu. Izņemot ārā bitkoinu “rakšanu” nekādu trūkumu reālajā dzīvē nesajustu, pat otrādi – būtu zemākas cenas datoru komponentēm un pie reizes nelaistu pa pieskari elektroenerģiju ko tam burbulim patērē (jau pārsniedz Zviedrijas patēriņu pa gadu), bonusā uzlabotos ekoloģija gan uz enerģijas patēriņa gan uz dzelžu ražošanas maininga fermām rēķina.

  Hašvaldis Blokčeins-Halvenings (HBH)
  10.07.2024 14:29
  Reply to  Sergejs

  Nepiekrītu nekam no rakstītā. Varbūt pavirši skatoties var likties, ka bitcoin atbilst bigger fool theory, bet tā tomēr nav. Bitcoin tirgū (kā jebkurā tirgū) ir daudz visādu spekulantu un tūristu, kas lec iekša un ārā un varbūt arī darbojas pēc bigger fool theory principa, bet nozīmīgs un augošs skaits bitcoin turētāju vispār neplāno pārdot savu bitcoin. Vai, pareizāk sakot, neplāno pārdot pie kaut kādas noteiktas bitcoin cenas fiat valūtā. Ko tad viņi darīs ar saviem bitcoiniem? Bitcoin ir viņu krājkonts un viņi to pārdos (nākotnē gan arvien vairāk vietās varēs maksāt ar bitcoin tiešā veidā), lai finansētu savu patēriņu (angliski consumption). Saprātīgs patēriņš nav nekas slikts, jo atsakoties no jebkāda patēriņa cilvēks nomirs. Bitcoin var izmantot arī lai finansētu uzņēmējdarbības uzsākšanu, ja bitcoin turētājs saskata labas iespējas. Bitcoin jau šur tur pieņem maksājumos un veidojas circular economies. Neviens bigger fool aktīvs neko tādu nav uzrādījis. Nekad nav gadījies dzirdēt, ka bitcoin salīdzinātu ar dzelzi. Ar zeltu gan tas ir salīdzināts. Zelta nosacītā tirgus kapitalizācija ir 16 triljoni dolāru un tas pastāv juvelierizstrādājumu (diezgan bezjēdzīgs pasākums) un stieņu un monētu veidā (kādam mērķim tie domāti?) un tikai kaut ko nedaudz izmanto rūpniecībā. Vai kaut kas mainītos, ja zelta ieguve apstātos? Vai… Read more »

  Last edited 10 days ago by Hašvaldis Blokčeins-Halvenings (HBH)
  Hašvaldis Blokčeins-Halvenings (HBH)
  10.07.2024 14:30

  Davai, nāciet! Debate me, bro!

  Sergejs
  10.07.2024 14:56

  Grūti ar fanātiķiem debatēt, tie pieturās pie sava idola galīgās patiesības un no tās neatkāpsies nekad, pat tad ja tas bitkoina dievs aizies turpat nekurienē kur aizgāja SBF biržas pārvaldītie bitkoini (un arī daudzi citi), ko turētājiem neviens nekad neatgriezīs.
  Es labāk ieguldu reālākās lietās kas arī nes cilvēkiem kaut kādus labumus un ko pats ikdienā lietoju: energokompānijās, telekomos, raktuvēs, bateriju ražotājos u.t.t. Biznesam attīstoties aug arī tā vērtība, kā arī kaut kādu atalgojumu var saņemt laika gaitā dividendēs.
  Kāpēc salīdzināju ar dzelzi nevis zeltu? Tieši tāpēc ko pats par zeltu raksti, tas reāli tiek izmantots vajadzīgām lietām labi ja par 10%, pārējo izrok un noliek plauktā, piešķirot tam kāut kādu iedomātu vērtību, būtībā tas pats gaisa burbulis bet smags un spīdīgs. Piekrītu ka kaut kādai nosacītai vērtībai kas kalpo kā store of value un kaut kāds etalons priekš savstāpējiem norēķiniem ir jābūt, bet tās lietas vērtība nedrīkst 10 minūšu laikā svārstīties pa 10+%
  Kad vēl nebija elektrības un datoru tad bija savs bitkoins – tulpju saknes un arī bija tie kas skandināja par to mūžīgo vērtību tirgojot viens otram pa vājprāta naudu…

  Krotow
  08.07.2024 16:20

  “Izdzīvošanas šoviem” nu ir jauns paveids “Dzīve uz Marsa” :) Nez, “Trumena šovu” kāds vēl atceras?

  Reklāma