Web Analytics
More
  Reklāma

  “Anthropic” izlaidis “Claude 3.5 Sonnet” modeli, kas sastāda nopietnu konkurenci “OpenAI GPT-4o”

  Jaunākie raksti

  Google” un “Amazon” līdzfinansētais mākslīgā intelekta (MI) startaps “Anthropic” vakar, 20. jūnijā, izlaida savu jaunāko MI valodas modeli “Claude 3.5 Sonnet“. Tas pārspēj uzņēmuma iepriekšējo augstākā līmeņa modeli “Claude 3 Opus” un darbojas ar divreiz lielāku ātrumu un atsevišķos parametros pat pārspēj “OpenAI” jaudīgāko MI modeli “GPT-4o“.

  “Claude 3.5 Sonnet” ir pirmais MI modelis no “Claude 3.5” saimes un izmantojams jau tagad. Vēlāk šajā gadā paredzēts izlaist ātrākus un jaudīgākus “Claude 3.5 Haiku” un “Claude 3.5 Opus” modeļus. Būtiski, ka “Claude 3.5 Sonnet” izlaists vien dažus mēnešus pēc “Claude 3” saimes, parādot, kādā ātrumā MI uzņēmumi strādā, lai izlaistu vēl jaudīgākus produktus.

  Reklāma

  Runājot par “Claude 3.5 Sonnet” veikumu, “Anthropic” skaidro, ka atšķirībā no iepriekšējiem MI modeļiem, tas labāk izprot nianses, humoru, sarežģītākus vaicājumus, spēj atbildēt dabiskākā tonī, kā arī pareizāk interpretē vizuālo ievadi. Tāpat robots, kura pamatā ir šis jaunais modelis, uzstāda ļoti augstu latiņu spriestspējas, zināšanu, programmēšanas jomā. Uzņēmums apbalvo, ka “Claude 3.5 Sonnet” atsevišķos parametros pārspēj “GPT-4o”. Tomēr kopumā jaunākie “Claude”, “ChatGPT”, “Gemini” un “Llama” MI modeļi lielākajā daļā pārbaužu uzstāda ļoti līdzīgu rezultātu, parādot, cik saspringta konkurence valda šajā nozarē.

  Avots: Anthropic
  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma